• Informacje na temat:

  umar i

Artykuły na temat: umar i
 • Krytykowała prezydenta. Dziennikarka zatrzymana i przesłuchana

  Holenderska dziennikarka pochodzenia tureckiego Ebru Umar została w nocy z soboty na niedzielę zatrzymana przez policję w swym domu w Kusadasi na zachodzie Turcji i przesłuchana. Umar umieszczała krytyczne wpisy na Twitterze na temat prezydenta kraju.

 • Turcja: Dziennikarka zatrzymana za krytykowanie prezydenta Erdogana

  ...​Holenderska dziennikarka Ebru Umar zatrzymana przez turecką policję. Jak twierdzi - za krytyczny wobec prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana artykuł oraz wpisy na Twitterze. Szef holenderskiej dyplomacji pisze, także na Twitterze, że jest w kontakcie z Ebru Umar, a także lokalnymi władzami. Sprawą zajmuje się ambasada Holandii.

 • Chciał stworzyć "armię dzieci dżihadu". Miały zaatakować Londyn

  Umar Haque, pracując jako nauczyciel w szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton w Londynie, skazany za planowanie ataków terrorystycznych, podejmował działania mające na celu utworzenie "armii dzieci dżihadu" - podał portal telegraph.co.uk...

 • Londyn: Nauczyciel chciał stworzyć "armię dzieci dżihadu"

  Umar Haque, pracując jako nauczyciel w szkole średniej Lantern of Knowledge w Leyton w Londynie, skazany za planowanie ataków terrorystycznych, podejmował działania mające na celu utworzenie "armii dzieci dżihadu" - podał w piątek portal telegraph.co.uk...

 • Organizator masakry w pakistańskiej szkole zabity

  Umar Chalifa, który w 2014 roku zorganizował atak terrorystyczny na pakistańską szkołę z ponad 140 ofiarami śmiertelnymi, został zabity 9 lipca w ataku powietrznym sił zbrojnych USA w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu - poinformował w środę Pentagon.

 • Nie żyje organizator masakry w szkole w Peszwarze. W ataku zginęło wówczas 141 osób

  ...​Umar Chalifa, który w 2014 roku zorganizował atak terrorystyczny na pakistańską szkołę, w którym zginęło 141 osób, został zabity 9 lipca w nalocie sił zbrojnych USA w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu - poinformował Pentagon.

 • Islamiści z Al-Szabab mają nowego przywódcę

  Somalijscy islamiści z ugrupowania Al-Szabab wybrali nowego przywódcę. Ma nim być Ahmed Umar. Jego poprzednik, Ahmed Abdi Godane, zginął w amerykańskim ataku lotniczym.

 • Zmarł znany lekarz. Zaraził się śmiertelnym wirusem

  Sheik Umar Khan był nazywany bohaterem narodowym. Lekarz prowadził nierówną walkę z wirusem Ebola w Sierra Leone po tym, jak wybuchła tam epidemia. O śmierci wybitnego specjalisty pisze "The Guardian".

 • Somalia: Al-Szabab ma nowego przywódcę

  Somalijscy islamiści z ugrupowania Al-Szabab wybrali nowego przywódcę. Jak poinformowała w sobotę wieczorem arabska telewizja Al-Dżazira, ma nim być Ahmed Umar. Jego poprzednik, Ahmed Abdi Godane, zginął w przeprowadzonym przez Amerykanów ataku lotniczym.

 • Zamachowiec spędził w Jemenie kilka miesięcy

  Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który w piątek podjął nieudaną próbę zamachu na samolot linii Northwest, przebywał przez kilka miesięcy w Jemenie - potwierdził w wydanym w poniedziałek wieczorem komunikacie jemeński MSZ.