• Informacje na temat:

  umbo

Artykuły na temat: umbo
 • VII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

  O tym m.in., że nie istnieją diety cud, a jedzenie gotowanych warzyw sprzyja tyciu, dowiedzieli się uczestnicy spotkania na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB).

 • Szukają skarbów we Wrocławiu

  ...zapinki do ubrań i pasków z brązu. Naklejka i umbo Do tej pory najwięcej nadziei budził sejf znaleziony w piwnicach dawnego muzeum. Badacze nie chcieli go sami otwierać, więc przekazali go do muzeum. Tam, przy asyście policjantów, udało się otworzyć. W środku była jedynie naklejka na wewnętrznej stronie drzwi. Unikatowe jest umbo, prawodpodobnie, z tarczy Normanów służących w drużynie jednego...

 • Grzyby z Puszczy Białowieskiej będą leczyć raka? Efekt jest bardzo obiecujący

  Białostoccy naukowcy utworzyli bank ekstraktów ponad 150 grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. Badają ich potencjalne zastosowanie m.in. w leczeniu nowotworów. Np. właściwości korzeniowca sosnowego mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu raka jelita grubego.

 • Druga edycja imprezy na rzecz WOŚP'u!  Nauka, atrakcje dla dzieci oraz kasa do puszek na hasło "Na Ratunek".

 • Pijesz alkohol przed snem? Będziesz chrapał

  Na świecie około 2 mld ludzi chrapie. Dla otoczenia, takie odgłosy są zwykle nie do zniesienia. Problem dotyka głównie mężczyzn. Bagatelizowany, może prowadzić do groźnych chorób.

 • Informuj mailem o dziurach w drogach

  Nie czekając na nadejście wiosny pracownicy Urzędu Miejskiego rozpoczęli łatanie dziur, które powstały w drogach po przejściu fali ostatnich mrozów - informuje magistrat w Bochni.

 • Polacy wynaleźli sztuczną... ślinę

  Sztuczną ślinę, która ma pomagać pacjentom używającym np. protez czy mającym kłopoty z wydzielaniem naturalnej śliny, opatentowali naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firma Nantes Systemy Nanotechnologii.

 • Festyn archeologiczny w Karpackiej Troi

  W niedzielne popołudnie zakończył się dwudniowy festyn o archeologiczny "Dwa Oblicza", którego zadaniem było przybliżenie dwóch sposobów życia przed wiekami - w epoce brązu oraz we wczesnym średniowieczu.

 • Mieszkańcom tego polskiego miasta zagrażają choroby cywilizacyjne

  Mieszkańcom Białegostoku zagrażają choroby cywilizacyjne, np. cukrzyca czy otyłość; w dużej mierze przyczynia się do tego zła dieta i mało aktywny tryb życia - wynika z badań przeprowadzonych na około pięciuset mieszkańcach miasta w ramach badania Białystok Plus.

 • Katy Roberts na jazzowej Starówce

  Katy Roberts, znakomita amerykańska pianistka, kompozytorka, nazywana "McCoy Tynerem w spódnicy", wystąpi w sobotę w Warszawie podczas szóstej odsłony XV Międzynarodowego Festiwalu Jazz na Starówce.

Dyskusje na temat: umbo