• Informacje na temat:

  umbo

Artykuły na temat: umbo
 • VII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

  O tym m.in., że nie istnieją diety cud, a jedzenie gotowanych warzyw sprzyja tyciu, dowiedzieli się uczestnicy spotkania na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB).

 • Sensacyjne odkrycie! Cmentarzysko wojów sprzed 2 tysięcy lat

  ...archeologiczne, które mogą mieć blisko dwa tysiące lat. W czasie prac udało się odnaleźć ostatecznie trzy kompletne pochówki oraz jeden niekompletny. Odnaleziono kolejne umbo (okucie środka tarczy), imacz...

 • ...archeologiczne, które mogą mieć blisko dwa tysiące lat. W czasie prac udało się odnaleźć ostatecznie trzy kompletne pochówki oraz jeden niekompletny. Odnaleziono kolejne umbo (okucie środka tarczy), imacz...

 • Szukają skarbów we Wrocławiu

  ...zapinki do ubrań i pasków z brązu. Naklejka i umbo Do tej pory najwięcej nadziei budził sejf znaleziony w piwnicach dawnego muzeum. Badacze nie chcieli go sami otwierać, więc przekazali go do muzeum. Tam, przy asyście policjantów, udało się otworzyć. W środku była jedynie naklejka na wewnętrznej stronie drzwi. Unikatowe jest umbo, prawodpodobnie, z tarczy Normanów służących w drużynie jednego...

 • Grzyby z Puszczy Białowieskiej będą leczyć raka? Efekt jest bardzo obiecujący

  Białostoccy naukowcy utworzyli bank ekstraktów ponad 150 grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. Badają ich potencjalne zastosowanie m.in. w leczeniu nowotworów. Np. właściwości korzeniowca sosnowego mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu raka jelita grubego.

 • Druga edycja imprezy na rzecz WOŚP'u!  Nauka, atrakcje dla dzieci oraz kasa do puszek na hasło "Na Ratunek".

 • Pijesz alkohol przed snem? Będziesz chrapał

  Na świecie około 2 mld ludzi chrapie. Dla otoczenia, takie odgłosy są zwykle nie do zniesienia. Problem dotyka głównie mężczyzn. Bagatelizowany, może prowadzić do groźnych chorób.

 • Ruszyła zbiórka na prace archeologiczne byłego cmentarzyska wojów

  Badali cmentarzysko wojów sprzed dwóch tysięcy lat. Dziś szukają pieniędzy na kolejny etap prac archeologicznych. Potrzebują 20 tysięcy złotych. W ubiegłym roku, na terenie powiatu gorzowskiego, przypadkowa osoba, znalazła w lesie artefakty. Odsłoniły je powyrywane przez silny wiatr drzewa.

 • Informuj mailem o dziurach w drogach

  Nie czekając na nadejście wiosny pracownicy Urzędu Miejskiego rozpoczęli łatanie dziur, które powstały w drogach po przejściu fali ostatnich mrozów - informuje magistrat w Bochni.

 • Polacy wynaleźli sztuczną... ślinę

  Sztuczną ślinę, która ma pomagać pacjentom używającym np. protez czy mającym kłopoty z wydzielaniem naturalnej śliny, opatentowali naukowcy z Politechniki Białostockiej, Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i firma Nantes Systemy Nanotechnologii.

Dyskusje na temat: umbo