• Informacje na temat:

  umbria

Artykuły na temat: umbria
 • Trzęsienie ziemi nie zniszczyło kulinarnego skarbu Umbrii - soczewicy

  Trzęsienie ziemi we Włoszech nie zniszczyło kulinarnego skarbu Umbrii – znanej i cenionej soczewicy z Castelluccio di Norcia, czyli miejscowości położonej koło Nursji. Osada została niemal doszczętnie zrujnowana przez kataklizm. Soczewicę jednak zdążono zebrać przed wstrząsami.

 • Trzęsienie ziemi o sile 4,4 w skali Richtera zanotowano we wtorek po południu na granicy Umbrii i Toskanii w środkowych Włoszech. Jego epicentrum znajdowało się w dolinie Tybru w Umbrii.

 • Muzea Watykańskie odrestaurują dzieła sztuki z terenów trzęsienia ziemi

  ...​Eksperci z Muzeów Watykańskich odrestaurują niektóre dzieła sztuki, które ucierpiały w rezultacie trzęsień ziemi w rejonie Nursji we Włoszech - poinformowało Radio Watykańskie. To kolejna inicjatywa tej placówki, pomagającej regionowi Umbria.

 • Wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech

  Liczba ofiar trzęsienia ziemi o sile 6,2, które w środę nawiedziło środkowe Włochy, wzrosła do co najmniej 278 - poinformowały w piątek władze. Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche.

 • Szef włoskiej dyplomacji: Po trzęsieniu ziemi potrzebujemy zrozumienia ze strony UE

  Szef dyplomacji Włoch Paolo Gentiloni oświadczył, że jego kraj, w którym dzień wcześniej doszło do silnego trzęsienia ziemi, oczekuje zrozumienia ze strony Unii Europejskiej. "Liczymy na solidarność" - stwierdził w wywiadzie dla stacji CNN. Po niedzielnym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 6,5 konieczna jest odbudowa w ponad 100 miasteczkach i wsiach w regionach Umbria, Marche i Lacjum. Bez dachu nad...

 • Proboszcz za uczestnictwo w mszy nagrodzi... kieliszkiem Prosecco

  Parafianie z miejscowości we włoskiej Umbrii otrzymali od proboszcza "karty lojalnościowe", dzięki którym po uczestnictwie w niedzielnej mszy mogą wziąć udział w spotkaniu przy kieliszku musującego wina Prosecco. Inicjatywa księdza zbiera pochwały i krytykę.

 • Colin Firth otrzymał włoskie obywatelstwo

  Brytyjski aktor Colin Firth otrzymał obywatelstwo włoskie - poinformowało w piątek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Rzymie. Laureat Oscara za rolę króla Jerzego VI w filmie "Jak zostać królem" ma żonę Włoszkę i dom w Umbrii.

 • Słynny przysmak wraca na stoły. To kulinarny skarb prosto "z trzęsienia ziemi"

  ​Do sklepów we Włoszech i za granicą trafią wkrótce pierwsze partie cenionej przez koneserów soczewicy z terenów zeszłorocznego trzęsienia ziemi w okolicach Nursji w Umbrii. To, że udało się ją tam zasiać i zebrać, uważa się za symbol odrodzenia tych stron.

 • Trzęsienie ziemi oszczędziło kulinarny skarb

  Trzęsienie ziemi we Włoszech oszczędziło kulinarny skarb Umbrii – znaną i cenioną soczewicę z Castelluccio di Norcia, czyli miejscowości położonej k. Nursji. Osada została niemal doszczętnie zniszczona w kataklizmie, ale soczewica ocalała, bo już ją zebrano.

 • Lody Franciszkańskiego Szlaku - tak nazywa się zimny przysmak stworzony przez cukiernika z regionu Umbria, gdzie żył i działał święty z Asyżu. To lody z prostych składników, w stylu świętego Franciszka: z chleba razowego, pokrzywy i jeżyn.

Zdjęcia na temat: umbria
Dyskusje na temat: umbria