• Informacje na temat:

  unia europejska

Artykuły na temat: unia europejska
 • Morawiecki o "poprawie Unii Europejskiej"

  .... Z kolei inny uczestnik panelu, Arup Banerji z Banku Światowego przekonywał, że gdyby wszystkie kraje Unii otworzyły się na autentycznie swobodny przepływ usług, Unia Europejska jako całość zanotowałaby...

 • Rosyjska prasa wieszczy rozpad Unii Europejskiej

  ...dziennik kończy stwierdzeniem, że o ile Unia Europejska "przeżyje Brexit, to może już nie poradzić sobie z ewentualnym Frexitem, gdyby Wspólnotę zechciała opuścić Francja".

 • Waszczykowski o problemach w Unii Europejskiej

  ...problemem jest to, że Unia Europejska przez ostatnie kilka lat dyskutuje głównie o ideach politycznych - w niektórych przypadkach o ideach utopijnych - zamiast skupić się na wzroście gospodarczym(...) mieszkają z rodzicami i to jest problem" - podkreślił Waszczykowski. Szef MSZ opisał relacje między instytucjami europejskimi jako "skomplikowane". "Rada Europejska składa się z polityków wybieranych...

 • Premier Viktor Orban: Potrzebujemy reformy Unii Europejskiej

  ...niej przez traktaty unijne. Mówią one, że Komisja Europejska nie jest ciałem politycznym, a ma tylko jedno, swego rodzaju psie zadanie: strzeże przestrzegania traktatów unijnych" - oznajmił. W następnej(...) euro). Unia nie zwróciła nam nawet odłamka tej sumy i dlatego(...) niech nie mówi o solidarności, dopóki nie zwróci nam 250 mld ft, które jest nam winna za obronę granic". Zdaniem Orbana Niemcy też nie...

 • Donald Tusk: Unia Europejska obroni swoje interesy

  Do końca marca 2017 roku brytyjski rząd uruchomi procedurę wystąpienia z Unii Europejskiej - zapowiedziała w niedzielę premier Theresa May. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk z zadowoleniem przyjął brytyjską deklarację.

 • To będą najważniejsze wybory w ostatnich latach, nie tylko dla Francji, ale i dla całej Europy. Ważniejsze nawet niż referendum brexitowe w Wielkiej Brytanii. Bowiem Marine Le Pen zapowiada, że będzie chciała wyprowadzić Francję z Unii Europejskiej. A co to oznacza? Odpowiedź jest prosta: Unia Europejska może żyć bez Wielkiej Brytanii. Bez Francji – już nie.

 • Beata Szydło: Unia Europejska musi zostać zreformowana

  W ocenie premier Beaty Szydło Unia Europejska musi zostać zreformowana. Szefowa rządu dodała, że jeżeli chcemy myśleć poważnie o przyszłości i rozwoju UE, to zmianę traktatów również trzeba brać pod uwagę.

 • Grupa Wyszehradzka chce rozszerzenia Unii Europejskiej

  Wyszehradzkiej są otwarte na rozszerzenie Unii, ponieważ bez Zachodnich Bałkanów ani Unia Europejska, ani NATO nie mogą być pełne.

 • Saryusz-Wolski: Musimy ochronić Unię Europejską

  Unia Europejska to najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się na przestrzeni millenium, a Polska jest i pozostanie jej nieodłączną częścią - wskazał europoseł Jacek Saryusz-Wolski, pytany o przyszłość UE.

 • Unia Europejska: Cyberataki to akty wojny

  Unia Europejska zakwalifikuje cyberataki jako akty wojny - wynika ze wstępnych wersji dokumentów dyplomatycznych, które wyciekły do mediów. Według analityków podłożem mogą być ostatnie prowokacyjne, związane z cyberatakami deklaracje Korei Północnej oraz Rosji.

Zdjęcia na temat: unia europejska
Wideo na temat: unia europejska
 • Jacek Rostowski: Skoro Rosja pomoże, Polska też powinna

  "Mówi się o tym, że Rosja może aż 10 mld euro pożyczyć MFW na te same cele. Myślę, że byłoby bardzo źle gdyby, jako kraj należący do Unii Europejskiej, tyle korzystający z pomocy unijnej, aż prawie 10 mld euro darowizn rocznie, bylibyśmy chętni dać mniej, czy nie dać, nie być gotowi udzielić pożyczki, w sytuacji, w której Rosja do takiej pożyczki się przyłączy" - mówi gość Kontrwywiadu RMF, Jacek Rostowski

 • Nowa siedziba Polski w UE

  Polska ma w Brukseli nową siedzibę stałego przedstawicielstwa przy Unii Europejskiej. Dzisiaj biuro uroczyście otworzyli premier Donald Tusk, przewodniczący Rady Europy i szef Parlamentu Europejskiego. Inwestycja kosztowała 40 milionów euro. „Ten budynek, to dowód, że dobre przygotowujemy się do prezydencji” – skomentował premier.

 • Hofman: Spinem PO będzie wykluczenie Polski z Unii Europejskiej

  niszczyć ich poparcie" - uznał były rzecznik tej partii. Przewidywał też, jakie będą kroki Platformy Obywatelskiej przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi. "Ich spinem będzie Unia Europejska

Dyskusje na temat: unia europejska