• Informacje na temat:

  unia personalna

Artykuły na temat: unia personalna
 • Unia personalna dwóch parafii

  W kościele w Jabłówku spędził 42 lata. To tu utworzył parafię i był proboszczem dla około 400 dusz. W tym roku zimą skończy 81 lat. Kolejne urodziny spędzi w Domu Seniora w Gnieźnie. Ks. Leszek Zakrzewski odchodzi na emeryturę. Zmiany czekają parafie w Jabłówku i Lubostroniu.

 • Brexit: Ataki personalne zdominowały telewizyjną debatę

  Wyraźne pogłębienie podziałów wynikających z osobistej walki wewnątrz Partii Konserwatywnej zdominowały czwartkową debatę telewizyjną przed brytyjskim referendum ws. członkostwa w Unii Europejskiej. Na dwa tygodnie przed głosowaniem jego wynik pozostaje niepewny.

 • Szydło: Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie

  "Nie przewiduję w tej chwili zmian personalnych w rządzie" - powiedziała w środę premier Beata Szydło pytana o zapowiedziany przegląd resortów. Podkreśliła też, że nie ma żadnych powodów do tego, żeby dymisjonować ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zapowiedziała, że będzie dziś rozmawiać telefonicznie z premier Wielkiej Brytanii Theresą May na temat Brexitu.

 • Merkel: Szczyt UE może nie podjąć ostatecznych decyzji personalnych

  Przywódcy państw UE, którzy spotykają się w środę na szczycie w Brukseli, mogą jeszcze nie podjąć ostatecznych decyzji w sprawie obsady najwyższych stanowisk w UE - zasugerowała niemiecka kanclerz Angela Merkel przed rozpoczęciem szczytu.

 • Kwaśniewski: Będą sankcje personalne wobec ukraińskich władz i oligarchów

  ...na puszczy, dlatego że krew się leje. Z drugiej strony oczywiście Unia ma ten argument, który prawdopodobnie będzie szybko wprowadzony, czyli sankcje personalne dotyczące władz ukraińskich, dotyczące(...) unijnych są właśnie te sankcje dyplomatyczne, personalne?  Na tym etapie tak. Przecież nie wyobraża pan chyba sobie wprowadzenia wojsk Unii Europejskiej, których zresztą Unia nie ma, na Ukrainę. 

 • Schetyna: Nie będzie decyzji personalnych ws. Zdrojewskiego i Boniego

  Z tego, co wiem, nie będzie decyzji personalnych premiera w sprawie ministrów kultury i cyfryzacji - twierdzi gość Przesłuchania w RMF FM Grzegorz Schetyna.

 • Kwaśniewski w RMF FM: Będą sankcje personalne wobec ukraińskich władz i oligarchów

  ...trzeba żądać zaprzestania stosowania przemocy i myślę, że takie sygnały cały czas płyną. Natomiast one są trochę wołaniem na puszczy, dlatego że krew się leje. Z drugiej strony oczywiście Unia ma ten(...) etapie tak. Przecież nie wyobraża pan chyba sobie wprowadzenia wojsk Unii Europejskiej, których zresztą Unia nie ma, na Ukrainę.  Konrad Piasecki...

 • ...- Jest zachowana ciągłość personalna w negocjacjach z Unią Europejską - tak zapewnia gość porannych Faktów RMF, nasz nowy główny negocjator z UE, Jan Truszczyński. Następca Jana Kułakowskiego poinformował, że pewna liczba członków zespołu negocjacyjnego pozostanie na swoich stanowiskach.

 • Paraliż współpracy na linii Polska-Bruksela. „Jakby szykowali się do wyjścia z Unii”

  Od porażki rządu w sprawie zablokowania ponownego wyboru na szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska polscy urzędnicy boją się przyjeżdżać do Brukseli. Polacy tracą z powodu paraliżu, jaki nastąpił we współpracy między Polską a Brukselą.

 • Europejska Unia Nadawców pisze do Beaty Szydło ws. zmian w mediach publicznych w Polsce

  Europejska Unia Nadawców (EBU) obawia się, że wprowadzenie sygnalizowanych zmian strukturalnych i personalnych, które miałyby dotknąć członków organizacji - Telewizję Polską oraz Polskie Radio - będzie oznaczać krok wstecz w kwestii ich niezależności oraz dorobku, a także zaburzy ekosystem polskich mediów. W liście do polskiej premier Jean-Paul Philippot pisze: "Jakiekolwiek...

Dyskusje na temat: unia personalna