• Informacje na temat:

  unia wolności

Artykuły na temat: unia wolności
 • Problem z wypowiedzią Pana Prezydenta w Leżajsku (o Unii Europejskiej jako "wyimaginowanej wspólnocie") jest taki, że Andrzej Duda lekceważy w niej (uważa za nieistniejący) wymiar aksjologiczny UE dokładnie w momencie, kiedy Unia toczy z Polską spór - właśnie w imię wspólnych europejskich wartości.

 • "Wielka Brytania maszeruje ku wolności"

  Przemówienie brytyjskiej premier Theresy May odbiło się szerokim echem w mediach. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to będzie "twardy Brexit" - komentuje "The Times". "Marsz do wolności" - czytamy na pierwszej stronie "The Sun".

 • Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. "Marszu Wolności"

  Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników gminnych, którzy ze środków publicznych sfinansowali dowóz osób na "Marsz Wolności" organizowany przez PO, trafiło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował Józef Leśniak (PiS).

 • "DGP": Unia Europejska odpuszcza Orbanowi

  Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) nie zajmie się w marcu raportem dotyczącym stanu praworządności na Węgrzech. Spowolnienie w kwestii "dyscyplinowania" można odczytać jako gest wobec Budapesztu - czytamy na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

 • KWADRATURA UNII SŁUSZNYCH I POSŁUSZNYCH

  Europejczycy, to znajomość realiów i doświadczenie komunizmu, o które się nie prosiliśmy. Nikt nie musi nam tłumaczyć, czym jest totalitaryzm, brak demokracji, brak wolności słowa, mediów i zgromadzeń. My to(...) politycznej poprawności. Myśmy to wszystko przeżyli i myśmy też, jako społeczeństwa, zdecydowali się w końcu z tym zerwać. Teraz chcemy normalnej, bezprzymiotnikowej demokracji. I tyle. Unia Europejska...

 • Kwadratura Unii słusznych i posłusznych

  ...znajomość realiów i doświadczenie komunizmu, o które się nie prosiliśmy. Nikt nie musi nam tłumaczyć, czym jest totalitaryzm, brak demokracji, brak wolności słowa, mediów i zgromadzeń. My to wiemy(...) poprawności. Myśmy to wszystko przeżyli i myśmy też, jako społeczeństwa, zdecydowali się w końcu z tym zerwać. Teraz chcemy normalnej, bezprzymiotnikowej demokracji. I tyle.  Unia Europejska, do...

 • Pomorska Unia Wolności poparła kandydaturę Donalda Tuska na nowego szefa partii.

 • Gowin: Polska weźmie na siebie rolę strażnika wolności gospodarczej w Europie

  ...​Wiemy, że popełniamy błędy, że musimy wystrzegać się arogancji i chciwości, że potrzebujemy świeżych impulsów, mądrych korekt i nowej wizji programowej - mówił podczas I konwencji krajowej Porozumienia lider ugrupowania Jarosław Gowin. Jak dodał, program Zjednoczonej Prawicy zostanie zaprezentowany za kilka tygodni. Gowin podkreślił też, że Polska weźmie na siebie rolę strażnika wolności...

 • Ile wolności oddamy w zamian za bezpieczeństwo?

  W imię walki z terroryzmem Unia Europejska zaczyna ograniczać pewne wolności obywatelskie oraz przymierza się do ograniczenia suwerenności krajów członkowskich. To cena, którą będziemy musieli zapłacić za nasze bezpieczeństwo. Polski rząd musi jednak dokładnie analizować zamierzenia Brukseli, bo niekiedy cena ta może być bardzo wysoka.

 • ​Zjazd eurosceptycznej prawicowej Europy Narodów i Wolności w Mediolanie

  Przedstawiciele eurosceptycznej prawicy z Europy Narodów i Wolności na czele z przywódczynią francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen spotkali się w czwartek w Mediolanie. Le Pen ogłosiła "śmierć" układu z Schengen.

Zdjęcia na temat: unia wolności
Dyskusje na temat: unia wolności