• Informacje na temat:

  unia wolności

Artykuły na temat: unia wolności
 • "Wielka Brytania maszeruje ku wolności"

  Przemówienie brytyjskiej premier Theresy May odbiło się szerokim echem w mediach. Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej to będzie "twardy Brexit" - komentuje "The Times". "Marsz do wolności" - czytamy na pierwszej stronie "The Sun".

 • Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie ws. "Marszu Wolności"

  Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników gminnych, którzy ze środków publicznych sfinansowali dowóz osób na "Marsz Wolności" organizowany przez PO, trafiło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie - poinformował Józef Leśniak (PiS).

 • "DGP": Unia Europejska odpuszcza Orbanowi

  Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) nie zajmie się w marcu raportem dotyczącym stanu praworządności na Węgrzech. Spowolnienie w kwestii "dyscyplinowania" można odczytać jako gest wobec Budapesztu - czytamy na łamach "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Pomorska Unia Wolności poparła kandydaturę Donalda Tuska na nowego szefa partii.

 • Po co Unii Ukraina?

  Być może ten czas w końcu nadejdzie. Ukraina uparcie wyraża zainteresowanie głębszą integracją z Unią Europejską, a właśnie teraz, po raz pierwszy, być może Unia - zmagająca się z nastrojami(...) częściowo przez strach przed terroryzmem i niechęcią do imigrantów. Ukraina jest antidotum. Europa potrzebuje naszego dynamizmu. “Nowa Ukraina to metafora", jednak jej wizja napędza chęć do wolności...

 • Ile wolności oddamy w zamian za bezpieczeństwo?

  W imię walki z terroryzmem Unia Europejska zaczyna ograniczać pewne wolności obywatelskie oraz przymierza się do ograniczenia suwerenności krajów członkowskich. To cena, którą będziemy musieli zapłacić za nasze bezpieczeństwo. Polski rząd musi jednak dokładnie analizować zamierzenia Brukseli, bo niekiedy cena ta może być bardzo wysoka.

 • ​Zjazd eurosceptycznej prawicowej Europy Narodów i Wolności w Mediolanie

  Przedstawiciele eurosceptycznej prawicy z Europy Narodów i Wolności na czele z przywódczynią francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen spotkali się w czwartek w Mediolanie. Le Pen ogłosiła "śmierć" układu z Schengen.

 • Dzień Wolności na Białorusi: Milicja rozbiła protest, setki zatrzymanych

  ...​Opozycja protestowała na Białorusi w związku z obchodzonym w sobotę Dniem Wolności. Demonstracje oficjalnie są nielegalne w kraju rządzonym przez Alaksandra Łukaszenkę, jednak protesty były połączone z legalną manifestację przeciwko tzw. dekretowi o pasożytnictwie. Milicja w Mińsku rozproszyła jednak kordon demonstrantów i zatrzymała kilkaset osób.

 • Brexit. Unia Europejska ma plan B

  ...jak samochody niemieckie czy francuskie wina, to takie porozumienie wykluczałoby handel usługami i uderzało w brytyjską bankowość oraz sektor lotniczy. Unia Europejska ma plan B Bruksela ma jednak(...) pisze Politico - może być jednak nie do zaakceptowania dla wielu zwolenników Brexitu w wersji "hard", ponieważ wymagałby od Wielkiej Brytanii utrzymania czterech podstawowych wolności UE - swobody...

 • Unia zaskoczona przez PiS. "Przekroczono czerwoną linię"

  Guy Verhofstadt wezwał do pilnego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia europarlamentarnej komisji LIBE ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych, na którą miałby zostać zaproszony...

Zdjęcia na temat: unia wolności