• Informacje na temat:

  unici

Artykuły na temat: unici
 • Unici z Ukrainy zwrócą się do Watykanu o beatyfikację księdza Andrija Bandery, starają się także o uznanie za błogosławionych także kilkudziesięciu innych męczenników tego Kościoła - pisze "Rzeczpospolita".

 • Zamieszanie w koalicji nadal trwa. AWS i Unia nie uzgodniły ani wspólnego programu ani kandydata na nowego szefa rządu. Unici są skłonni zaakceptować Mariana Krzaklewskiego ale pod warunkiem, że wycofa się z kandydowania na prezydenta. Potwierdza to Jan Lityński, który w naszej kawiarni politycznej Krakowskie Przedmieście 27 powiedział, że łączenie funkcji premiera i kandydowanie na prezydenta...

 • Krwawią, pocą się, sinieją - uczą się na nich studenci w Zabrzu

  Fantomy pacjentów, które krwawią, pocą się, sinieją i rozmawiają ze studentami, ponad 50 unitów stomatologicznych, na których przyszli dentyści ćwiczą borowanie czy protetykę - to część wyposażenia otwartego dziś w Zabrzu Centrum Symulacji Medycznej. Jest to już trzeci taki ośrodek Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwa działają w Katowicach.

 • Unia Wolności domaga się od premiera Jerzego Buzka odwołania wiceszefa MON Roberta Lipko. Unici są oburzeni jego zachowaniem podczas spotkania z pracownikami garnizonu w Grudziądzu.

 • ...twierdzi, że nie było żadnych klakierów. - Donald Tusk i jego poglądy są na terenie Mazowsza dobrze widziane i rozumiane - twierdzi prezydent Warszawy. Unici dość powszechnie uważają jednak, że szefem...

 • Mirosław Sekuła został nowym szefem Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej AWS porozumiała się w tej sprawie z Unią Wolności. Unici poparli kandydaturę szefa sejmowej komisji finansów, a w zamian Akcja zagłosuje za proponowanymi przez Unię ustawami. Wybór prezesa musi jeszcze zatwierdzić Senat.

 • Krakowskie Przedmieście 27 - Jan Król: Unia myśli o wyborach parlamentarnych

  Gość Krakowskiego Przedmieścia 27 podkreśla, że Unici mają zastrzeżenia do kandydatury Polaczka, dlatego też mogą nie poprzeć jego kandydatury. Nie wiadomo zatem co zrobi UW, jeżeli jej kandydat Bogdan Borusewicz przepadnie dziś w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

 • W czasie badań terenu w centrum Białegostoku, gdzie w przeszłości znajdował się wielowyznaniowy cmentarz, archeolodzy odkryli pochówki ok. 600 osób. Chodzi o nekropolię na wzgórzu św. Marii Magdaleny, gdzie przez lata chowano katolików, unitów i prawosławnych.

 • Unia Wolności ramię w ramię z AWS zagłosuje dziś za nowelizacją Karty Nauczyciela, która ograniczy podwyżki w oświacie w przyszłym roku. Dzięki temu, budżet zaoszczędzi prawie 2 miliardy złotych. Dotąd unici, tak jak pozostałe kluby parlamentarne, byli przeciwko tej nowelizacji. Zdanie zmienili wczoraj. Na to pytanie odpowiada gość Konrada Piaseckiego i Tomasza Skorego przy Krakowskim...

 • Olga Krzyżanowska - to kolejne nazwisko pojawiające na liście kandydatów Unii Wolności w wyborach prezydenckich. Do tej pory faworytami Unitów byli: Tadeusz Mazowiecki i Andrzej Olechowski.

Dyskusje na temat: unici