• Informacje na temat:

  uniwersytet

Artykuły na temat: uniwersytet
 • Uniwersytet Gdański im. Pawła Adamowicza?

  ..."Wśród pomysłów na upamiętnienie zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza pojawia się także koncepcja nadania jego imienia Uniwersytetowi Gdańskiemu" - powiedział w środę prezydent Sopotu Jacek Karnowski. "Jest to jeden z pomysłów, który wymaga zastanowienia" - dodał.

 • Uniwersytet Jagielloński w rankingu Reutersa

  Uniwersytet Jagielloński jako jedyna uczelnia z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018. Listę stu najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych już po raz trzeci opracowała agencja Thomson Reuters.

 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski pod kontrolą CBA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne od połowy października kontroluje Uniwersytet Warmińsko-Mazurski - dowiedziała się PAP. Agenci badają przetargi w wartym 12 mln zł projekcie prowadzonym przez UWM w latach 2009-12 dotyczącym e-administracji - wynika z informacji PAP.

 • ...w spodnie koloru "musztardowego" i niebieską bluzę z kapturem, którą - jak podaje policja - mógł jednak zdjąć. Uniwersytet znajduje się w Mount Pleasant, około dwóch godzin na północny zachód od...

 • ​Uniwersytet Wrocławski upamiętnił hitlerowskiego kolaboranta

  Dwa dni temu odchodzący prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odsłonił w budynku rektoratu Uniwersytetu Wrocławskiego tablicę dedykowaną byłemu studentowi tej uczelni, hrabiemu Romanowi Szeptyckiemu. Wydarzenie to, któremu towarzyszyła obecność władz uczelnianych i Cerkwi greckokatolickiej, wywołało protesty ze strony środowisk kresowych i patriotycznych.   Hrabia ów był bowiem, która źle...

 • Ranking najlepszych uczelni na świecie. Słabe wyniki polskich uniwersytetów

  Dwie polskie uczelnie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński - znalazły się w rankingu szanghajskim (ARWU), prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata. UW podobnie jak w poprzednim roku został sklasyfikowany w czwartej setce, zaś UJ - w piątej.

 • "Tygodnik Przegląd": ​Nie ma uniwersytetu bez autonomii

  ..."Gdyby państwo miało ingerować w programy nauczania lub badania, uniwersytet, jaki znamy, przestałby istnieć" - mówi w "Tygodniku Przegląd" dr hab. Maciej Duszczyk - prorektor ds. nauki Uniwersytetu Warszawskiego.

 • ​Twoje Niesamowite Miejsce: Biblioteka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

  Biblioteka Uniwersytecka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest Twoim Niesamowitym Miejscem w Faktach RMF FM. Jak cały uniwersytet, tak i ona świętuje 100-lecie istnienia. Posiada jednak dużo starsze od swojego istnienia zbiory.

 • Rektor Uniwersytetu Medycznego z zarzutami. Skarży się na decyzję prokuratury

  Rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu prof. Marek Z., który usłyszał zarzuty w śledztwie dotyczącym spółki Data Techno Park, złożył zażalenie na zawieszenie go przez prokuraturę w obowiązkach rektora.

 • Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski najlepszymi uczelniami w Polsce

  Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015". To pierwszy taki przypadek w historii rankingu. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zdjęcia na temat: uniwersytet
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
Wideo na temat: uniwersytet
Dyskusje na temat: uniwersytet