• Informacje na temat:

  uniwersytet

Artykuły na temat: uniwersytet
 • "Tygodnik Przegląd": ​Nie ma uniwersytetu bez autonomii

  ..."Gdyby państwo miało ingerować w programy nauczania lub badania, uniwersytet, jaki znamy, przestałby istnieć" - mówi w "Tygodniku Przegląd" dr hab. Maciej Duszczyk - prorektor ds. nauki Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski najlepszymi uczelniami w Polsce

  Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015". To pierwszy taki przypadek w historii rankingu. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią

  Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rankingu oceniono 315 uczelni i 47 kierunków studiów. Ranking po raz 17. przygotowała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

 • Uniwersytet Coventry nie chce stracić studentów po Brexicie. W to graj naszej stolicy, która razem z innymi miastami zamierza ściągnąć inwestycje z Wysp - pisze "Puls Biznesu".

 • Donald Tusk doktorem honoris causa Uniwersytetu w Peczu

  Przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Polski Donald Tusk został w piątek uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu w Peczu na południu Węgier. Laureat osobiście odebrał to wyróżnienie.

 • Uzbrojeni napastnicy zaatakowali w środę wieczorem Uniwersytet Amerykański w Kabulu, zabijając jedną osobę i raniąc co najmniej 22 - informują władze Afganistanu. O dokonanie napadu podejrzani są talibowie. Części studentów i wykładowców udało się uciec.

 • Sejm uczcił 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego

  Sejm przez aklamację przyjął w piątek uchwałę ws. uczczenia 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Za sprawą swoich uczonych uczelnia przyczynia się do sukcesów Polski i współtworzy pozytywny wizerunek naszego państwa w świecie - głosi tekst uchwały.

 • Kontrowersyjna reklama Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Wczoraj na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego na Facebooku pojawił się wpis, zachęcający do podjęcia studiów na Wydziale Chemii najstarszej polskiej uczelni. Kontrowersje wzbudził skrót znajdujący się na końcu ogłoszenia, czyli… WCH UJ.

 • Atak na uniwersytet w Pakistanie

  Agencja Reutera poinformowała o dwóch silnych eksplozjach, do których doszło na terenie uniwersytetu. - Słychać było eksplozje i odgłosy strzelaniny - poinformowała policja. Na miejscu stawiły(...) zaatakowali uczelnię. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych Liczba ofiar śmiertelnych w trwającym ataku na uniwersytet wzrosła do 21 - poinformował AFP regionalny szef policji Saeed Wazir. Początkowo...

 • ...służby reagowania kryzysowego uniwersytetu stanowego Ohio. Dodano, że wszystkie poniedziałkowe zajęcia zostały odwołane. Alarm ogłoszono tuż przed godz. 10 czasu lokalnego. Na miejsce przyjechały(...) uczelni. Uniwersytet stanowy Ohio należy do największych uczelni w USA; w kampusie głównym w Columbus studiuje blisko 60 tys. studentów. 

Zdjęcia na temat: uniwersytet
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
 • Przeszkole dla dzieci studentów i pracowników łódzkiego uniwersytetu
Wideo na temat: uniwersytet
Dyskusje na temat: uniwersytet