• Informacje na temat:

  uniwersytet jagielloński

Artykuły na temat: uniwersytet jagielloński
 • Uniwersytet Jagielloński w rankingu Reutersa

  Uniwersytet Jagielloński jako jedyna uczelnia z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej znalazł się w rankingu Europe's Most Innovative Universities 2018. Listę stu najbardziej innowacyjnych europejskich szkół wyższych już po raz trzeci opracowała agencja Thomson Reuters.

 • Kontrowersyjna reklama Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Wczoraj na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego na Facebooku pojawił się wpis, zachęcający do podjęcia studiów na Wydziale Chemii najstarszej polskiej uczelni. Kontrowersje wzbudził skrót znajdujący się na końcu ogłoszenia, czyli… WCH UJ.

 • Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski najlepszymi uczelniami w Polsce

  Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015". To pierwszy taki przypadek w historii rankingu. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • "CETA: Kto zyska? Kto straci?". Debata Interii i Uniwersytetu Jagiellońskiego

  Na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się organizowana przez Interię i UJ debata "CETA. Kto zyska? Kto straci?". O umowie dyskutowali naukowcy, politycy i aktywiści.

 • Odkryj Uniwersytet Jagielloński – wirtualnie

  W związku z obchodami jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego organizatorzy przygotowali nie lada atrakcję – wirtualną panoramę Collegium Novum.

 • ​Uniwersytet Jagielloński zaczyna współpracę z Nokią

  Praktyki dla studentów, innowacyjne projekty czy wymiana doświadczeń to tylko niektóre z możliwości, jakie - jak wierzą władze Uniwersytetu Jagiellońskiego - płyną z podpisania umowy z krakowskim centrum R&D Nokia Networks.

 • ​Uniwersytet Jagielloński apeluje do prezydenta Dudy

  "Zwracamy się do pana prezydenta, absolwenta naszego Wydziału i członka wspólnoty akademickiej UJ, o uszanowanie wartości, których Krakowska Wszechnica jest strażnikiem: prawa i wolności obywatelskiej" - napisała Rada Wydziału Prawa i administracji UJ.

 • Uniwersytet Jagielloński - 650 lat istnienia

  Uniwersytet Jagielloński jest najstarszą uczelnią w Polsce i jedną z najstarszych w Europie. Szczyci się wielowiekową tradycją, ale i podąża z duchem czasu. Jego dewiza to "Plus ratio quam vis", czyli "więcej znaczy rozum niż siła".

 • ​Uniwersytet Jagielloński świętował 650-lecie

  Prezydent Bronisław Komorowski i przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso uczestniczyli w obchodach 650- lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. "Sentencja 'Plus Ratio Quam Vis' może być mottem Unii Europejskiej" - mówił podczas uroczystości Barroso.

 • Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

  Uniwersytet Jagielloński zajął pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych 2012, organizowanym przez miesięcznik edukacyjny "Perspektywy" i dziennik "Rzeczpospolita". Kolejne miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zdjęcia na temat: uniwersytet jagielloński
Wideo na temat: uniwersytet jagielloński
 • Rozmowa o Janie III Sobieskim z Jarosławem Stolickim z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Rozmowa o Janie III Sobieskim z Jarosławem Stolickim z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 • "Dzięki temu kierunkowi mogą powstać nowe zawody"

  „Wszyscy wiedzą, że z internetu nie można ściągać, że 70 lat po śmierci wygasają majątkowe prawa autorskie, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wszyscy wiedzą, że prawa niematerialne trzeba chronić, ale konkretów nikt nie zna" - mówi prof. Krystyna Chojnicka. Dlatego Uniwersytet Jagielloński wychodzi na przeciw tym potrzebom, otwierając nowy kierunek studiów "Prawo własności intelektualnej i nowych

 • "Rozmowy o Człowieku" - kolejne spotkanie

  Lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytet Jagiellońskiego. Prof. Bogdan de Barbaro będzie gościem krakowskich "Rozmów o Człowieku". Początek spotkania w środę 7 marca w dużej auli gmachu PAU przy ul. Sławkowskiej 17.

Dyskusje na temat: uniwersytet jagielloński