• Informacje na temat:

  uniwersytet lwowski

Artykuły na temat: uniwersytet lwowski
 • Senat Uniwersytetu im. Iwana Franki we Lwowie nadał tytuł doktora honoris causa rektorowi Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Markowi Bojarskiemu. Uroczystość wręczenia doktoratu odbędzie się 1 września we Lwowie podczas posiedzenia senatu uczelni i inauguracji nowego roku akademickiego.

 • Mszą świętą oraz uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem pomordowanych profesorów lwowskich rektorzy wrocławskich uczelni uczcili w czwartek pamięć ofiar zbrodni z 4 lipca 1941 r. Powojenny Wrocław był miejscem reaktywowania tradycji lwowskiej nauki.

 • Rocznica zamordowania lwowskich profesorów

  Pod Pomnikiem Martyrologii Profesorów Lwowskich, znajdującym się na Politechnice Wrocławskiej, odbyły się uroczystości upamiętniające 66. rocznicę aresztowania i rozstrzelania przez hitlerowców we Lwowie w 1941 r. grupy profesorów oraz członków ich rodzin.

 • Niemiecki uczony prof. Lothar Knopp otrzymał w sobotę tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego (UWr).

 • Posiedzenie prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich oraz inauguracja roku z udziałem minister nauki Barbary Kudryckiej i b. premiera Tadeusza Mazowieckiego to główne wydarzenia obchodów 60-lecia wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

 • W Chislehurst zmarła Włada Majewska - aktorka i pieśniarka, legenda przedwojennej "Wesołej Lwowskiej Fali", działaczka emigracyjna i wieloletnia pracowniczka Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. 19 marca obchodziła setną rocznicę urodzin.

 • Prezydenci Polski i Niemiec - Bronisław Komorowski i Christian Wulff - złożyli we wtorek we Wrocławiu kwiaty pod Pomnikiem Pomordowanych Profesorów Lwowskich. W hołdzie pomordowanym nie wziął udziału prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, któremu przylot do stolicy Dolnego Śląska opóźniła mgła na wrocławskim lotnisku.

 • O duchowej jedności Europy i współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji i nauki - mówili prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Christian Wulff podczas dzisiejszych uroczystości jubileuszowych 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

 • Jubileusz 35-lecia istnienia obchodzi w tym roku Wydział Nauk o Żywności wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Podczas piątkowych uroczystości jubileuszowych doktorat honorowy uczelni odebrał specjalista z zakresu żywienia prof. Jan Gawęcki.

 • O duchowej jedności Europy i współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji i nauki - mówili prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Christian Wulff podczas wtorkowych uroczystości jubileuszowych 200-lecia Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zdjęcia na temat: uniwersytet lwowski
Dyskusje na temat: uniwersytet lwowski
 • Re: Uniwersytet Coventry z filią w Warszawie?

  Król Jan Kazimierz Uniwersytet Lwowski założył w 1661 roku, pierwotnie jako Akademię Lwowską.

 • Re: RMF: Ukraiński konsul wzywa do odebrania terenów Polski

  Uniwersytet Lwowski przez kogo był zbudowany w XIX wieku?

 • Re: Litwa: Spór w sprawie kształcenia Polaków

  Uniwersytet Jagieloński utworzył Kazimierz Wielki, Uniwersytet Wileński Stefan Batory a Uniwersytet Lwowski Jan Kazimierz !

 • Re: Ranking Perspektyw: UJ i UW najlepszymi uczelniami w Polsce

  Sory,ale ktos sie grubo dup.nal, bo najleszy jest Uniwersytet Lwowski!!!YEAH!!!

 • Re: ​Schetyna: Trzeba tworzyć zachęty, by Polacy pozostawali dłużej na rynku pracy

  II Rzeczpospolita nie obroniła wybitnych ludzi, i wielu straciło życie (uniwersytet lwowski) lub cały dorobek naukowy/majątkowy. Stracili wszystko dla abstrakcyjnych pojęć "Bóg, Honor, Ojczyzna." Co ma jakiś naukowiec czy artysta bić się gołymi pięściami kontra rakiety, tracąc cały majątek i swe pasje? I kto będzie, taki znowu głupi?

 • Re: ​Ukraina prosi Polskę o usunięcie rysunku Cmentarza Orląt ze wzoru nowego paszportu

  , cokolwiek ? nawet polskie lotnisko wojskowe Skniłów to obecne lotnisko cywilne. Kto założył Uniwersytet Lwowski ?! Bohdan Chmielnicki ? czy Jan Kazimierz ? :) Kto lokował Lwów na prawie magdeburskim(...) wymazać z pamięci obraz Matki Boskiej przed którą śluby w katedrze lwowskiej składał Jan Kazimierz ?! czy mamy uznać że ukraina to państwo o 1000 letniej historii a Lwów od zawsze był ukraiński ?! gdyby

 • Re: ​Katowice: Protest w obronie nazwy placu Wilhelma Szewczyka

  wybitnego botanika polegała na tym, że w latach 1939-1941 nadal wykładał na Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie (przemianowanym wtedy przez władze radzieckie na Uniwersytet Iwana Franki) i żeby uniknąć usunięcia z pracy stanął na czele Związku Zawodowego Pracowników Uniwersytetu, do którego przynależność była obowiązkowa. To, że był delegatem rządu londyńskiego na Obszar Lwowski, współpracownikiem

 • Re: TNS Polska: Spadek Pawła Kukiza, zwycięstwo prawicy

  Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski udał się wczoraj do Lwowa, gdzie odebrał tytuł doktora honoris causa miejscowego Uniwersytetu. I znowu ani słówka o ukraińskich zbrodniarzach, którzy zgotowali Polakom na Wołyniu prawdziwe piekło na ziemi. Przy czym, Uniwersytet Lwowski ma też coś na swoim koncie, szczególnie w 1941 roku właśnie „Nachtigall", Sonderkommando niemieckie, składające się

 • Re: Frasyniuk: Sam nie stanę na czele partii

  Kto dostał willę? Nie Rajmund Kaczyński, ale dostało wielu porządnych ludzi. Na przykład we Wrocławiu cały były Uniwersytet Lwowski i Politechnika "zamieszkały" na poniemieckich osiedlach willowych, takich jak Biskupin, Oporów, Zalesie, Karłowice. Po prostu ludzie wykształceni byli potrzebni, bo komuniści wiedzieli, że bez nich sobie nie poradzą. Starzy, przedwojenni profesorowie dostawali

 • Re: Ukraińscy dyplomaci: Senat USA uznał Wielki Głód za ludobójstwo

  A czym warte były te plemiona ukraińskie? Będą podbijać kosmos? Dziś obywatel Ukrainy zarabia 500 zł, a koszty żywności, jak w Polsce. Nie mają żadnych naukowców, więc po co zdobywali ten uniwersytet lwowski, gdzie po w y m o r d ow a li polskich profesorów i naukowców? Popatrzcie, Europa poświecą się, traci miliardy i k u p a pieniędzy, żeby pomóc Afryce. Jak będzie 14 mld ludzi, Ziemia