• Informacje na temat:

  uniwersytet warszawski

Artykuły na temat: uniwersytet warszawski
 • Uniwersytet Warszawski najlepszą polską uczelnią

  Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rankingu oceniono 315 uczelni i 47 kierunków studiów. Ranking po raz 17. przygotowała Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

 • Sejm uczcił 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego

  Sejm przez aklamację przyjął w piątek uchwałę ws. uczczenia 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego. Za sprawą swoich uczonych uczelnia przyczynia się do sukcesów Polski i współtworzy pozytywny wizerunek naszego państwa w świecie - głosi tekst uchwały.

 • Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski najlepszymi uczelniami w Polsce

  Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015". To pierwszy taki przypadek w historii rankingu. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Ranking najlepszych uczelni w Polsce. Uniwersytet Warszawski na czele

  Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w XVII Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2016. Na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Jagielloński, a na trzecim Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W rankingu oceniono 315 uczelni i 47 kierunków studiów.

 • Politechnika Śląska i Uniwersytet Warszawski wybrały rektorów

  Dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach, od wielu lat współpracujący z polskim przemysłem obronnym prof. inż. Arkadiusz Mężyk został w środę wybrany na rektora tej uczelni na kadencję 2016-2020 - podała uczelnia. W środę swojego rektora wybrał także Uniwersytet Warszawski.

 • Ewakuacja Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

  Około 500 osób zostało ewakuowanych w środę po południu z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej na warszawskim Powiślu. W związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego, na miejscu pracują pirotechnicy.

 • Uniwersytet Warszawski godzi warszawiaków

  ...z bezpłatnych mediacji prowadzonych przez Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Program potrwa do końca stycznia 2009 roku i jest(...) i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Do końca stycznia poprowadzą bezpłatne mediacje dla osób, których nie stać na pokrycie kosztów sądowych. Dlaczego warto spróbować? Na spotkaniu z mediatorem nic...

 • Ranking: ​Uniwersytet Warszawski najlepszą uczelnią w Polsce

  Uniwersytet Warszawski zajął pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2014". Oceniono w nim 193 polskie uczelnie. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Jagielloński, a trzecie - Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 • Uniwersytet Warszawski okazał się najlepszy w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej". Tuż za nim uplasowały się Uniwersytet Jagielloński i zwycięzca ubiegłorocznego rankingu - Uniwersytet w Białymstoku.

 • Ranking najlepszych uczelni na świecie. Słabe wyniki polskich uniwersytetów

  Dwie polskie uczelnie - Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński - znalazły się w rankingu szanghajskim (ARWU), prestiżowej liście 500 najlepszych uczelni świata. UW podobnie jak w poprzednim roku został sklasyfikowany w czwartej setce, zaś UJ - w piątej.

Zdjęcia na temat: uniwersytet warszawski
Wideo na temat: uniwersytet warszawski
 • Romaszewska: W pierwszych dniach grudnia'81 byłam na strajku

  "W pierwszych dniach grudnia'81 byłam na strajku studenckim na Uniwersytecie Warszawskim. Skończył się on chyba 10 grudnia. Był to bodajże najdłuższy strajk studentów w Europie" - wspomina Agnieszka Romaszewska

 • ​Ekspert: Sądu Najwyższego w znaczeniu konstytucyjnym już nie będzie

  "Sądu Najwyższego - w znaczeniu konstytucyjnym - już nie będzie". Tak o reformie, nad którą pracują posłowie, mówi w RMF FM doktor habilitowany Ryszard Piotrowski z Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem celem ustawy przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość - podobnie jak innych przepisów reformujących wymiar sprawiedliwości - jest podporządkowanie sędziów władzy

 • Rydz-Śmigły - tchórz czy taktyk?

  "Można bronić decyzję Edwarda Rydza-Śmigłego o ucieczce z Polski" - przekonuje w rozmowie z Konradem Piaseckim historyk z Uniwersytetu Warszawskiego Tadeusz Rutkowski. 18 września 1939 roku, dzień po napaści Armii Czerwonej, Naczelny Wódz uciekł do Rumunii.

Dyskusje na temat: uniwersytet warszawski