• Informacje na temat:

  upa

Artykuły na temat: upa
 • Podkarpackie: Nielegalny pomnik UPA rozebrany

  Na Podkarpaciu dokonano rozbiórki nielegalnego pomnika ku czci Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). Obiekt został rozebrany w środę, 26 kwietnia, na cmentarzu we wsi Hruszowice.

 • ​Ulicami Kijowa przeszedł Marsz Chwały poświęcony UPA

  Ulicami stolicy Ukrainy, Kijowa, przeszedł w piątek Marsz Chwały Bohaterów, poświęcony rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Według policji uczestniczyło w nim około pięciu tysięcy osób.

 • Rocznica utworzenia UPA. Przemówienie prezydenta Ukrainy

  W 75. rocznicę utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował, by pamiętając o światłych momentach przeszłości, "nie zapominać o ciężkich stronicach historii" dla utrzymania dobrych stosunków z sąsiadami.

 • W Kijowie odbył się doroczny marsz UPA

  Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w marszu chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), który przeszedł ulicami Kijowa. Resort Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował, że podczas akcji nie doszło do incydentów.

 • Kilkanaście tysięcy osób uczestniczyło w marszu chwały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), który przeszedł w sobotę wieczorem ulicami Kijowa. Resort Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował, że podczas akcji nie doszło do incydentów.

 • Marsz Chwały poświęcony UPA przeszedł ulicami Kijowa

  Ulicami stolicy Ukrainy, Kijowa, przeszedł Marsz Chwały Bohaterów, poświęcony rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). Według policji uczestniczyło w nim około pięciu tysięcy osób.

 • Syn dowódcy UPA: Polska wrogiem jak Rosja

  Rosja była dla nas tak samo wroga jak i Polska - twierdzi w ukraińskim programie telewizyjnym "Ostatnia barykada" syn ostatniego dowódcy UPA Jurij Szuchewycz. Obecnie jest on deputowanym ukraińskiego parlamentu.

 • ​Obowiązkiem wojewody jest rozebrać nielegalne pomniki UPA

  Aby nie dochodziło do dalszych incydentów, które wykorzystuje propaganda tak ukraińska, jak i rosyjska, pani wojewoda w Rzeszowie winna dokonać rozbiórki tych upamiętnień.

 • Ukraina: Marsze UPA

  ...jeszcze niedawno kojarzyły się tylko z historią UPA. Obecnie raczej odnoszą się do tych, którzy zginęli w czasie rewolucji na Majdanie i podczas walk na Wschodzie. Wiele haseł manifestacji w Kijowie...

 • Bezimienny pomnik ofiar UPA będzie opisany. Wreszcie!

  Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien i innych organizacji kolaboranckich. Przykładem tego jest spór o upamiętnienie w Warszawie, a konkretnie o pomnik, który po wielu(...). Na szczęście po rozwiązaniu ROPWiM, po której rodziny ofiar UPA z pewnością płakać nie będą, prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek postanowił naprawić to rażące zaniechanie...

Zdjęcia na temat: upa
Wideo na temat: upa