• Informacje na temat:

  urban jerzy

Artykuły na temat: urban jerzy
 • Proces karny Jerzego Urbana. "Nie obraził uczuć religijnych"

  Jerzy Urban nie obraził uczuć religijnych, publikując w "Nie" wizerunek zdziwionego Jezusa, wpisanego w drogowy znak zakazu - uznali nowi biegli w procesie karnym Urbana. Prokuratura kwestionuje tę opinię. Sąd przesłucha jednego z jej autorów w maju.

 • O co założyli się Kwaśniewski, Urban, Rakowski? Ujawniamy kulisy

  Mieczysław Rakowski, Aleksander Kwaśniewski, Jerzy Urban i Aleksander Borowicz założyli się o... wyniki czerwcowych wyborów - ujawnia nasz dziennikarz. Jak udało się ustalić, zakład został zawarty jeszcze w trakcie trwania rozmów okrągłego stołu, 13 marca.

 • Wysoka grzywna dla Urbana. Obraza uczuć religijnych

  Jerzy Urban obraził uczucia religijne publikując w tygodniku "Nie" wizerunek karykaturalny Jezusa wpisany w drogowy znak zakazu - orzekł w środę Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa. Sąd skazał go za to na 120 tys. zł grzywny.

 • Szczuka i Urban

  ...            Powszechnie znienawidzony przez Polaków czołowy komunistyczny propagandysta, rzecznik PRL-owskiego rządu w latach 80. ubiegłego wieku, obecny redaktor naczelny tygodnika "NIE" Jerzy Urban złożył podanie o przyjęcie do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej dopiero w 1989 roku i nie zdążono go już rozpatrzyć, ponieważ w wyniku przemian politycznych została ona rozwiązana...

 • Pogrzeb Łukasza Urbana. "Do końca bronił ludzkiej godności"

  ..."Łukasz Urban służył drugiemu człowiekowi i do końca bronił ludzkiej godności" - mówił biskup Henryk Wejman w homilii podczas mszy żałobnej polskiego kierowcy.

 • ​Biegli różnią się w opiniach czy J.Urban obraził uczucia religijne

  Dwaj biegli religioznawcy różnią się w opiniach czy Jerzy Urban mógł popełnić przestępstwo obrazy uczuć religijnych publikacją w tygodniku "Nie". Podczas konfrontacji w sądzie nie zmienili swych stanowisk.

 • Kaczyński: Platforma dzisiaj ma twarz Urbana

  ..."Wyborcy PO muszą zadać sobie pytanie, czy chcą stać w jednym szeregu z Jerzym Urbanem. On pójdzie na wybory. Nie pozwólmy mu wygrać" - apeluje w wywiadzie dla "Faktu" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podkreśla, że jego partia osiągnęła już sukces w wyborach. Powtarza także, że wybory zostały sfałszowane.

 • Jerzy Urban: Uwielbiam Nowy Jork

  Kilka razy byłem w USA. Uwielbiam Nowy Jork. Za to nie lubię amerykańskiej prowincji, amerykańskiej muzyki ludowej i ich fałszywych uśmiechów - mówi Jerzy Urban, redaktor naczelny pisma "Nie".

 • Urban: Głosowałem na PO. Jest odpowiedź PiS

  Taki człowiek genetycznie związany z komuną jak ja, Goebbels stanu wojennego, w tych wyborach głosował na PO. Aby przeciw PiS - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Jerzy Urban. "Otwórz oczy wyborcom Platformy Obywatelskiej. Podaj dalej" - apeluje PiS na swoim profilu na Twitterze, nawiązując do wypowiedzi rzecznika rządu w PRL.

 • Urban musi przeprosić Tuska

  Jerzy Urban ma przeprosić premiera za żart primaaprilisowy tygodnika "Nie", gdy Donaldowi Tuskowi w rzekomych rozmowach podczas kibicowania na meczu przypisano wulgarne słowa - orzekł w piątek sąd stwierdzając, że "satyra nie może poniżać". Urban chce apelować.

Zdjęcia na temat: urban jerzy
Wideo na temat: urban jerzy
 • Część 6

  "Krążyła kiedyś w naszych kręgach taka wieść, że w listopadzie 1981 Jerzy Urban napisał raport dla generała Jaruzelskiego, w którym przedstawił mu dwa scenariusze. Pierwszy - to wewnętrzna Jałta, drugi - wewnętrzna okupacja" - mówi Janusz Onyszkiewicz. Stan wojenny to ta druga opcja.