• Informacje na temat:

  urbanizacja

Artykuły na temat: urbanizacja
 • Wyznam, że inaczej niż u wielu rówieśników, bohaterem mojego dzieciństwa nie był ani Hans Kloss, ani Janek Kos. Oczywiście, oglądałem, bo co tam było w tych czasach innego do roboty, i cieszyłem się wraz ze wszystkimi, gdy "jak gonili hitlerowca, to mu opadały spodnie". Ale prawdziwym idolem dla małego Rafałka był Pan Wołodyjowski. Wywijałem drewnianą szabelką, galopowałem po mieszkaniu na odwróconym krześle i, nie ucząc się ich wcale, znałem dialogi z serialu na pamięć.

 • Urbanizacja na biegu wstecznym

  Zamiast usprawniać utrudniają? Mowa o nowych przepisach dotyczących ochrony środowiska, które wprowadzają chaos w procesie uchwalania planów zagospodarowania przestrzennego stolicy. Urbaniści biją na alarm.

 • Miasta mają wpływ na ewolucję

  Rozwój miast ma wpływ na ewolucję żywych organizmów - twierdzi grupa międzynarodowych naukowców. Ich zdaniem urbanizacja ma wpływ na wygląd, fizjologię czy zachowania różnych gatunków.

 • Niecodzienny widok mieli w niedzielę w Madrycie turyści i mieszkańcy: pasterze przeprowadzili ulicami stado ok. 2 tys. owiec, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie dla tradycyjnych formom wypasu stwarzają urbanizacja i nowoczesne rolnictwo.

 • Ben Carson wybrany szefem budownictwa w administracji Trumpa

  Prezydent elekt Donald Trump wybrał Bena Carsona - swego rywala w walce o nominację Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich - na szefa resortu budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji. Decyzję w tej sprawie ogłoszono w poniedziałek.

 • Kolumbia: Ewakuacja 20 tysięcy osób z powodu ulewnych deszczy

  Z powodu ulewnych deszczy i obaw przed zejściem lawin błotnych ewakuowano w niedzielę z Mocoa w Kolumbii co najmniej 20 tysięcy osób - podało EFE w poniedziałek. Na zagrożony teren udał się minister budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Jonathan Malagon Gonzalez.

 • ​Szwecja: Premier zdymisjonował ministra za kontakty z terrorystami

  Szwedzki premier zdymisjonował w poniedziałek ministra budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Mehmeta Kaplana (Partia Zielonych) w związku z ujawnieniem przez media, że spotkał się on z przedstawicielem tureckiej terrorystycznej organizacji Szare Wilki.

 • ...wybrzeża wzrosły z 24 proc. w 1987 roku do 43 proc. w 2005 roku. "Niektóre gminy sprzedały dużą część swojego dziedzictwa naturalnego", czego rezultatem były "zniszczenia i urbanizacja" - czytamy...

 • Niektórym lepiej w mieście

  Urbanizacja była od zawsze uznawana za czynnik szkodzący dzikim zwierzętom. Okazuje się jednak, że niektóre gady wolą życie miejskie od bytowania w rezerwatach przyrody (Biological Conservation).

 • Premier zdymisjonował ministra za kontakty z terrorystami

  Szwedzki premier zdymisjonował ministra budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji Mehmeta Kaplana (Partia Zielonych) w związku z ujawnieniem przez media, że spotkał się on z przedstawicielem tureckiej terrorystycznej organizacji Szare Wilki. Według szwedzkich ekspertów Loefven zmusił Kaplana do dymisji, aby ratować już osłabione kryzysem migracyjnym notowania rządu.

Zdjęcia na temat: urbanizacja
Dyskusje na temat: urbanizacja