• Informacje na temat:

  ursus

Artykuły na temat: ursus
 • Do piątku bez wody. Problemy mieszkańców Ursusa

  Bez wody nawet przez 48 godzin będą mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Ursus i kilku okolicznych miejscowości. Kilkanaście tysięcy osób będzie miało w domach suche krany, bo właśnie rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich w Warszawie.

 • ​W Ursusie uroczyste obchody 40. rocznicy Wydarzeń Czerwca’76

  Czerwiec 1976 roku był wybuchem społecznego protestu, który zapoczątkował historyczne przesilenie - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników i organizatorów niedzielnych obchodów 40. rocznicy Wydarzeń Czerwca’76 w Ursusie.

 • Zarajczyk o Ursusie: Mamy ambicje zbudowania producenta o zasięgu światowym

  Jeżeli chcemy gospodarczo podbić świat, to młodzi ludzie muszą wyjeżdżać do egzotycznych krajów. A z drugiej strony musimy na polskie uczelnie ściągać jak najwięcej obcokrajowców z dalekich państw. To najlepszy sposób na ułatwienie naszym firmom ekspansji handlowej. Tak w rozmowie z RMF FM mówi Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Ten znany producent ciągników ma już zamówienia między innymi...

 • Żyje chłopiec potrącony przez Pociąg SKM na stacji Ursus-Niedźwiadek w Warszawie. Nie potwierdziły się tym samym informacje, które wcześniej podawała policja, że jeden z dwóch potrąconych 16-nastolatków zmarł.

 • Co z pieniędzmi z Ursusa?

  Stołeczna prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wyprowadzenia pieniędzy z produkującej ciągniki spółki Ursus, ale powołując się na "dobro śledztwa" nie udziela żadnych informacji. Według "Trybuny", chodzi o 9,9 mln zł.

 • Warszawa: Gaz ulatnia się w Ursusie. Koparka przebiła rurę

  Koparka przebiła rurę z gazem w warszawskim Ursusie. Ewakuowano około 20 osób. Na szczęście nie ma już niebezpieczeństwa eksplozji. Informacja pochodzi z Gorącej Linii RMF FM.

 • Uruchomienie jeszcze w tym roku produkcji ciągników pod marką Ursus w Lublinie zapowiada spółka POL-MOT Warfama. Pierwsza pilotażowa seria traktorów ma liczyć 50 sztuk. Spółka planuje zatrudnić przy tym około 100 osób.

 • Warszawa: Wybuch w bloku w Ursusie

  W wybuchu w bloku w warszawskim Ursusie nikt nie został ranny. Wcześniej policjanci ewakuowali mieszkańców - poinformował w środę PAP rzecznik komendanta stołecznego policji podkom. Sylwester Marczak. Eksplodował przedmiot pozostawiony na klatce schodowej.

 • W najbliższy poniedziałek zamknięty zostanie wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie; pod wiaduktem - na ul. Cierlickiej - będzie wprowadzony ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Wiadukt zostanie zdemontowany; nowy ma powstać za pół roku.

 • Wbrew wcześniejszym zapowiedziom ratusza, wiadukt na ul. Traktorzystów w Ursusie nie zostanie zamknięty tej nocy, a z wtorku na środę. Powodem przesunięcia terminu jest zła pogoda - deszcz uniemożliwił naklejenie na jezdni poziomych znaków.

Zdjęcia na temat: ursus
 • Zerwana trakcja w Ursusie.
Wideo na temat: ursus
 • O krok od zderzenia pociągów w Warszawie. Błąd jednego z maszynistów

  Warszawa. Pomiędzy stacjami Warszawa-Włochy a Warszawa-Ursus w piątek (19.09) wieczorem niemal doszło do zderzenia dwóch pociągów. Składy Kolei Mazowieckich i Intercity jechały w tym samym kierunku, a do zatrzymania doszło tuż przed miejscem, gdzie tory zbiegają się. - Maszynista pociągu Intercity, zgodnie z procedurą, użył przycisku Radio-Stop, który doprowadził do zatrzymania obu składów

 • Mieszkańcy podwarszawskich miejscowości do popołudnia będą bez wody

  Co najmniej do godziny 15 mieszkańcy podwarszawskiego Pruszkowa, Piastowa, Reguł, gminy Michałowice oraz dzielnicy Ursus będą mieli kłopoty z wodą. Wciąż trwa usuwanie gigantycznej awarii wodociągu po wczorajszym uszkodzeniu magistrali na budowie węzła Łopuszańska. Na warszawskim Ursusie był reporter RMF FM Piotr Glinkowski.

Dyskusje na temat: ursus