• Informacje na temat:

  urząd ochrony państwa

Artykuły na temat: urząd ochrony państwa
 • Niemiecki Urząd Ochrony Konstytucji (AfV) zdemaskował we własnych szeregach islamistę planującego zamach bombowy na centralę służby w Kolonii - podał we wtorek "Der Spiegel" w wydaniu internetowym.

 • W Sejmie debata na temat Służby Ochrony Państwa

  Powołanie Służby Ochrony Państwa w miejsce Biura Ochrony Rządu to konsekwencja przeprowadzonego audytu, który pokazał zaniedbania, zaniechania i niedofinansowane BOR - powiedział w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, przedstawiając w Sejmie projekt ustawy o SOP.

 • Urząd Ochrony Państwa przejął od prokuratury sprawę Bogusława Bagsika. Pracownicy urzędu sprawdzą czy były szef ART-B a obecny prezes Zakładów Futrzarskich w Kurowie działał na szkodę kierowanej przez siebie spółki.

 • Andrzej Duda: Głęboki konflikt utrudnia funkcjonowanie państwa

  ...- W demokracji spór między opozycją a większością rządzącą jest czymś naturalnym, ale to powinna być debata a nie bitwa - mówił we wtorek w Telewizji Republika prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że jest przeciwnikiem głębokiego konfliktu politycznego. Prezydent był w programie "W punkt" między innymi pytany o sprawę zwiększenia ochrony dzieci nienarodzonych, politykę międzynarodową i stosunek do...

 • Każdy urząd dostanie cyfrowego szeryfa

  Polityka Ochrony Cyberprzestrzeni zakłada, że w każdym urzędzie administracji rządowej ma być wyznaczona osoba odpowiedzialna za zapewnienie cyberbezpieczeństwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Pomysł ponownej rejestracji uchodźców. "Kapitulacja państwa"

  ...wszystkich imigrantów. Wszystko inne byłoby kapitulacją państwa - zaznaczył polityk bawarskiej chadecji w rozmowie z zespołem dziennikarzy Redaktionsnetzwerk Deutschland. Jednoznaczna ewidencja(...) wszystkie dane biometryczne uchodźców i porównano z bazami danych Federalnego Urzędu Kryminalnego i Urzędu Ochrony Konstytucji pod kątem zagrożenia. Jak zapewnił rzecznik MSW, wszystkie osoby, które...

 • UE powołuje nowy urząd do kontroli pracowników delegowanych

  W ubiegłym roku byliśmy świadkami zaciętego starcia na forum europejskim, dotyczącego zmiany przepisów o pracownikach delegowanych. Branży transportowej nie udało się wyłączyć spod tego prawa. Do tego właśnie UE powołuje nowy urząd, dzięki któremu chce wzmocnić kontrolę pracowników delegowanych.

 • Źródła: Część majątku kolejek linowych na Kasprowy Wierch przejdzie na własność Skarbu Państwa

  ...​Część majątku kolejek linowych na Kasprowy Wierch, w tym górna stacja kolei głównej na szczycie oraz kolej krzesełkowa w Kotle Goryczkowym, przejdzie na własność Skarbu Państwa - dowiedziała się nieoficjalnie PAP z dwóch różnych źródeł. Stosowna umowa ma być podpisana w środę.

 • "Sueddeutsche Zeitung": Dżihadyści z Niemiec likwidują dezerterów Państwa Islamskiego

  Dżihadyści z Niemiec służą w jednostce specjalnej Państwa Islamskiego (IS), która ściga i likwiduje dezerterów i odszczepieńców - pisze dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Redakcja powołuje się na zeznania Nilsa D., zatrzymanego po powrocie z Syrii.

 • Polityka Ochrony Cyberprzestrzeni zakłada, że w każdym urzędzie administracji rządowej ma być wyznaczona osoba odpowiedzialna za zapewnienie cyberbezpieczeństwa - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Wideo na temat: urząd ochrony państwa
Dyskusje na temat: urząd ochrony państwa