• Informacje na temat:

  urzędnicy egipscy

Artykuły na temat: urzędnicy egipscy
 • Uzbrojony mężczyzna uprowadził egipski samolot

  ...jednego z pasażerów, który twierdził, że ma na sobie pas z ładunkami wybuchowymi - poinformował resort lotnictwa cywilnego Cypru. Napastnik zagroził detonacją ładunków. Egipscy urzędnicy w toku...

 • Egipscy mediatorzy negocjowali na granicy Izraela ze Strefą Gazy

  Na granicy Strefy Gazy z Izraelem doszło w piątek do negocjacji, w których udział wzięła delegacja z Egiptu. Obecność egipskich urzędników ds. bezpieczeństwa spowodowała, że manifestacje Palestyńczyków były najbardziej spokojne od 30 marca.

 • Egipski premier z czasów Mubaraka uniewinniony

  Egipski sąd uniewinnił w środę byłego premiera z czasów Hosniego Mubaraka, Ahmeda Nazifa, na którym ciążyły zarzuty korupcyjne. Tego samego dnia na sześć miesięcy więzienia skazana została za "obrazę wymiaru sprawiedliwości" działaczka praw człowieka.

 • Dymisja urzędnika. Powód? Kpił z prezydenta Egiptu

  Sekretarz generalny Organizacji Współpracy Islamskiej Ijad Madani podał się w poniedziałek do dymisji z powodu stanu zdrowia – podano w komunikacie OWI. Powodem ustąpienia było jednak nie zdrowie Madaniego, co oburzenie Kairu jego kpinami z prezydenta Egiptu.

 • Zarząd Dróg Miejskich twierdzi jednak, że wszystko jest w porządku. Zdaniem urzędników, kierowcy powinni... przyzwyczaić się do nowych warunków po zmianie czasu na zimowy. Urzędnicy z ZDM dodają,, że żadnych zmian w ustawieniach latarni nie było, a poza tym w mieście światło dają przecież... sklepowe witryny. Większość ze 120 tysięcy stołecznych latarni zapala zegar astronomiczny i w ich...

 • Interwencja RMF FM: Egipskie ciemności na obwodnicy Garwolina

  Bezpieczeństwo podróżujących obwodnicą Garwolina na Mazowszu jest zagrożone. Wszystko przez brak oświetlenia. O pomoc w tej sprawie poprosili nas słuchacze. Zrobimy wszystko, by interwencja RMF FM była skuteczna.

 • Egipt bez turystów

  Nie podróżuj - to oficjalne zalecenie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Egipt od kilku lat nie jest bezpiecznym krajem. Po katastrofie rosyjskiego samolotu na Synaju egipscy urzędnicy podejrzewali, że liczba turystów przybywających do Egiptu zmniejszy się o 70 proc. Jest jednak jeszcze gorzej: liczba turystów spadła aż o 85 proc. Turyści z Rosji stanowili jedną trzecią...

 • Egipskie ciemności na drogach, GDDKiA przestaje płacić za światło

  Od dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przestaje płacić za oświetlenie obwodnic i dróg krajowych przebiegających w granicach miast i gmin. Urzędnicy twierdzą, że to miasta powinny płacić za prąd w latarniach na swoim terenie.

 • Egipskie ciemności na drogach: GDDKiA wypowiada umowy energetykom

  Kto zapłaci za oświetlenie obwodnic i tras ekspresowych przebiegających przez miasta i gminy? Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wypowiada umowy zakładom energetycznym. Według urzędników, światło powinny zapewnić sobie gminy.

 • "Wyjątkowy dzień". Archeolodzy odkryli mumię "ważnej osobistości"

  Egipscy archeolodzy odkryli mumię "ważnej osobistości" lub "wysokiej rangi urzędnika" w grobowcu w Luksorze, który do tej pory nie był jeszcze zbadany. Informację przekazało ministerstwo ds. zabytków starożytności.

Dyskusje na temat: urzędnicy egipscy
 • Re: Alarmujące dane. O przemocy trzeba mówić głośno

  całkowita normalność. Przeciętna kobieta ciągle spotyka się na ulicy z molestowaniem. Egipscy mężczyźni mają po prostu taki zwyczaj: Kobietę można obmacać, zwyzywać, czasem zgwałcić. Czy tego samego chcemy na europejskich ulicach? O problemach Egiptu pisze we "Frankfurter Allgemeine Zeitung" Christoph Ehrhardt, bliwskowschodni korespondent tej gazety. Eksperci informują, że egipscy młodzi mężczyźni