• Informacje na temat:

  uspienski

Artykuły na temat: uspienski
 • Rosja: Przekazanie ikony

  W katedrze patriarszej, Soborze Uspienskim na Kremlu odbyło się dzisiaj uroczyste przekazanie przez wysłannika papieża prawosławnemu patriarsze Moskwy i Wszechrusi słynącej cudami ikony Matki Bożej Kazańskiej.

 • Rosjanie modlili się za ofiary katastrofy

  Główna msza za ofiary katastrofy smoleńskiej została odprawiona w Soborze Uspieńskim - najważniejszej świątyni w Smoleńsku. Chrześcijanie muszą modlić się za ofiary tak straszliwej katastrofy - mówili naszemu korespondentowi Rosjanie uczestniczący w nabożeństwie.

 • ...rewolucji i wojny domowej. Przedstawicielami tego nurtu byli Lisicki, Rodczenko oraz Majakowski. Bogatą kolekcję plakatów socrealistycznych otwierają dzieła Chudowa, Sawostiuka czy Uspienskiego. Koniec...

 • "Nasi" kończą blokadę ambadasy Estonii

  ...tego kraju miejsce". Tymczasem agencja Interfax podała, że ambasador Rosji w Estonii Nikołaj Uspienski "chwilowo nie wybiera się do Moskwy - ani na konsultacje, ani na urlop". Oblężenie ambasady...

 • Kilkadziesiąt tysięcy osób we wtorek przemaszerowało przez centrum Moskwy, aby uczcić przypadające 4 listopada święto państwowe Rosji - Dzień Jedności Narodowej, i zamanifestować poparcie dla polityki prezydenta Władimira Putina.

 • Dziennikarki naraziły się władzom cerkiewnym

  Odeska eparchia (odpowiednik diecezji) Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego poprosiła swych kapłanów i wiernych o modlitwę w intencji zesłania wszelkich "bied i chorób" na trzy miejscowe dziennikarki, które opublikowały w prasie cennik usług religijnych świadczonych w cerkwiach.

 • W cerkwi Uspienskiej na Kremlu rozpoczął się synod Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Rozpatrzy on kandydatury tysiąca osób, które zasłużyły na kanonizację. Zdaniem większości arcybiskupów, uczestników synodu, pozytywna decyzja w sprawie ostatniego cara Rosji jest już w zasadzie przesądzona. Na mszy otwierającej synod Patriarcha Wszechrusi Aleksiej II powiedział między innymi: - Car powinien...

 • Dziś też jest Boże Narodzenie

  ...funkcjonariuszy skontrolowały w towarzystwie psów milicyjnych wszystkie świątynie. W piątek zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi prawosławnej odprawi liturgię drugiego dnia świąt w Soborze Uspienskim na...

 • Prezydenci Polski i Rosji w Katyniu

  Po raz pierwszy prezydenci Polski i Rosji wspólnie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających rocznicę zbrodni w Katyniu.

 • Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w niedzielę przekazał cerkwi Zmartwychwstania Chrystusa w Katyniu kopię obrazu matki Boskiej Częstochowskiej, otrzymaną od polskich biskupów katolickich podczas sierpniowej wizyty w Polsce.

Zdjęcia na temat: uspienski
Dyskusje na temat: uspienski