• Informacje na temat:

  uzbek

Artykuły na temat: uzbek
 • Atak w Sztokholmie: Służby sprawdzają, czy 39-letni Uzbek działał sam

  ...​Jeden podejrzany i intensywne śledztwo szwedzkiej policji po piątkowym zamachu w Sztokholmie. 39-letni Uzbek, który miał wjechać skradzioną ciężarówką na deptak, zabijając cztery osoby, wciąż jest jedynym podejrzanym o dokonanie zamachu. Służby sprawdzają, czy mężczyzna działał sam.

 • Gubernator: Zatrzymany Uzbek przyznał się do zamachu w Stambule

  ...​Premier Turcji Binali Yildirim potwierdził we wtorek, że aresztowano zamachowca, który w noc sylwestrową zaatakował klub w Stambule. Mężczyzna, który pochodzi z Uzbekistanu, przyznał się do przeprowadzenia ataku - powiedział gubernator Stambułu Vasip Sahin.

 • Zatrzymany Uzbek przyznał się do zamachu w Stambule

  Premier Turcji Binali Yildirim potwierdził we wtorek, że aresztowano zamachowca, który w noc sylwestrową zaatakował klub w Stambule. Mężczyzna, który pochodzi z Uzbekistanu, przyznał się do przeprowadzenia ataku - powiedział gubernator Stambułu Vasip Sahin.

 • Znamy tożsamość zamachowca z Manhattanu. To 29-letni Uzbek

  ...https://t.co/XwV8z4LHTD pic.twitter.com/wY2cgLd9cn " additional="— CBS News (@CBSNews)" date="1 listopada 2017" user="CBSNews" /> 29-letni Sajfullo Habibullaewicz Sajpow to imigrant z Uzbekistanu(...) flagi terrorystycznej organizacji. Przyjaciel Sajpowa Kobiljon Matkarow w rozmowie z Fox News powiedział, że Uzbek był zawsze "bardzo miły i bardzo przyjacielski". Nie sprawiał wrażenia człowieka...

 • Wiedział jak robić bomby, miał do tego materiały, a swoją wiedzą dzielił się z terrorystami. 30-letni Uzbekowi mieszkającemu w Stanach Zjednoczonych grozi wieloletnie więzienie.

 • Uzbek skazany na prawie 16 lat więzienia za spisek na życie Obamy

  Sąd federalny w Birmingham skazał w piątek 22-letniego obywatela Uzbekistanu Ulugbeka Kodirowa na 15 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za udział w spisku na życie prezydenta USA Baracka Obamy. Terrorysta chciał zastrzelić Obamę podczas kampanii wyborczej.

 • Uzbek skazany na prawie 16 lat więzienia za spisek na życie Obamy

  Sąd federalny w Birmingham skazał 22-letniego obywatela Uzbekistanu Ulugbeka Kodirowa na 15 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za udział w spisku na życie prezydenta USA. Terrorysta chciał zastrzelić Baracka Obamę podczas kampanii wyborczej. "Potrzebny jest mocny sygnał, że każdy, kto ulegnie propagandzie, zostanie surowo ukarany" - powiedział cytowany przez Reutersa sędzia Abdul Kallon.

 • Pięcioro Uzbeków zostało rannych w trakcie incydentu na granicy z Kirgistanem, rannych zostało też wielu Kirgizów - piszą w poniedziałek media, zaznaczając, że niedawne zdarzenia na granicy zwiększają obawy przed dalszymi niepokojami w tym regionie.

 • ...13 Uzbeków, którzy jechali minibusem, zginęło na drodze w rejonie Woroneża na południu Rosji w wyniku zderzenia z ciężarówką. O zdarzeniu poinformowała we wtorek rosyjska milicja.

 • Kirgistan: Starcia sił bezpieczeństwa z Uzbekami, są ofiary

  Co najmniej dwie osoby zginęły koło Oszu w starciach, do jakich doszło między kirgiskimi siłami bezpieczeństwa a miejscowymi Uzbekami - informują przedstawiciele władz kirgiskich i obrońcy praw człowieka.

Zdjęcia na temat: uzbek
Dyskusje na temat: uzbek