• Informacje na temat:

  v republika

Artykuły na temat: v republika
 • Za Republikę!

  ..., że "republikański patriotyzm" większości mieszkańców jest szczery. Celowo zaklejają oni nowymi naklejkami ukraińskie tablice rejestracyjne, do ubrań przyczepiają wstążki świętego Jerzego. Uważają, że(...), żyje się gorzej - odpowiadają dziennikarze - to przecież czas wojny. Mężczyźni przyznają, że Republika boryka się z potężnymi problemami ekonomicznymi. Donbas był w końcu nierozerwalnie związany...

 • Republika Środkowoafrykańska: Zastrzelono pracowników misji humanitarnej

  ...ludności" - czytamy w komunikacie. AFP przypomina, że w 2017 r. życie straciło łącznie 13 pracowników misji humanitarnych. Zginęli w podobnych atakach. Widmo ludobójstwa Republika Środkowoafrykańska...

 • Demokratyczna Republika Konga: Ebola powróciła

  Od kwietnia w Demokratycznej Republice Konga już 20 osób zmarło w wyniku zakażenia wirusem Ebola. Śmiertelność wśród osób zakażonych tym wirusem szacuje się na 50-90 proc., a początkowe objawy wywoływanej nim choroby trudno odróżnić od np. malarii.

 • ​Republika Zielonego Przylądka: 11 marynarzy podejrzanych o przemyt kokainy

  Policja Republiki Zielonego Przylądka zatrzymała 11 rosyjskich marynarzy pod zarzutem przemytu ponad dziewięciu ton kokainy - informują w sobotę rosyjskie agencje prasowe, powołując się na miejscową policję.

 • Demokratyczna Republika Konga: Kościół katolicki ostrzega przed rewoltą

  Kościół katolicki w Demokratycznej Republice Konga (DRK) ostrzegł komisję wyborczą w tym afrykańskim państwie, iż ogłoszenie przez nią sfałszowanych wyników wyborów prezydenckich z 30 grudnia może doprowadzić do rewolty.

 • Prezydent Republiki Serbskiej: Na Bałkanach zmienią się granice

  Powiedział, że "przygotowywany jest klimat dla niepodległości" Republiki Serbskiej i przedstawił na mapie, jak wyobraża sobie Bałkany za 10 lat. Według jego koncepcji Republika Serbska i zamieszkane w większości przez Serbów północne Kosowo miałyby należeć do Serbii. Natomiast federację muzułmańsko-chorwacka miałaby się rozpaść na część muzułmańską i część chorwacką.   DW przypomina, że...

 • Co najmniej 77 osób zginęło w środę w Republice Środlkowoafrykańskiej w wypadku ciężarówki zmierzającej na bazar. Ciężarówka, jadąca z miejscowości Bambari do Ippy, z niewiadomych przyczyn przewróciła się na bok.

 • ONZ: Ryzyko katastrofy humanitarnej w Demokratycznej Republice Konga

  Republika Konga gości również ok. 600 tys. uchodźców z krajów sąsiednich. "Wobec tylu kryzysów humanitarnych na świecie istnieje ryzyko, że sytuacja w Demokratycznej Republice Konga pozostanie...

 • Demokratyczna Republika Konga: Ponad 100 ofiar zamieszek przed wyborami

  Ponad 100 osób zginęło w zamieszkach na tle etnicznym na zachodzie Demokratycznej Republiki Konga - informują w środę lokalni aktywiści. Do starć dochodzi na kilka dni przed zaplanowanymi na 23 grudnia wyborami ogólnokrajowymi.

 • Demokratyczna Republika Konga: Rośnie liczba ofiar śmiertelnych eboli

  Do 26 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych eboli w Prowincji Równikowej w Demokratycznej Republice Konga (DRK) - powiadomiło w niedzielę tamtejsze ministerstwo zdrowia. Od kwietnia w tym regionie odnotowano łącznie 46 przypadków zakażenia tym wirusem.

Zdjęcia na temat: v republika
 • Święto Pracy na świecie
 • Święto Pracy na świecie
Wideo na temat: v republika
Dyskusje na temat: v republika