• Informacje na temat:

  varga

Artykuły na temat: varga
 • Krzysztof Varga: W Europie Środkowej budzą się demony

  ..., więc muszę zapytać: doszukiwałby się pan węgierskich korzeni polskiego "baciara"? Krzysztof Varga, pisarz, dziennikarz, Polak i Węgier jednocześnie: - Lwowskiego baciara? Tak, baciara(...) rozbójnik - taki trochę Robin Hood, który możnowładcom zabiera, a biednym rozdaje. Krzysztof Varga opowiada o rozbójnikach, którzy grasowali na węgierskiej puszcie. Zobacz materiał wideo: To...

 • Prace Krystyny Wieloch-Varga w Kędzierzynie-Koźlu

  Od 25 sierpnia do 4 września w miejskim Ośrodku Kultury na Alei Jana Pawła II w Kędzierzynie-Koźlu będzie można podziwiać wystawę poświęcona pracom Krystyny Wieloch-Vargi.

 • Pisarz Krzysztof Varga, pianista Janusz Olejniczak, malarz Leon Tarasewicz i reżyser teatralny Michał Zadara są wśród nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Norwida, którą przyznaje samorząd woj. mazowieckiego. Nagrodę w kategorii "Dzieło życia" otrzyma poetka Julia Hartwig.

 • Pisarz i dziennikarz Krzysztof Varga uważa, że nagrodzona literackim Noblem niemiecka pisarka Herta Mueller w znakomity sposób opisała w swych książkach kluczowe momenty powojennej historii.

 • Tokarczuk i Varga z szansą na "Nike"

  Olga Tokarczuk za powieść "Bieguni" oraz Krzysztof Varga za "Nagrobek z lastryko" znaleźli się w finałowej siódemce artystów nominowanych do Nagrody Literackiej Nike. Szansę na nagrodę ma także Bronisław Świderski za powieść "Asystent śmierci".

 • "Puls Biznesu": Węgierski milioner kupuje polskie wydawnictwo

  ...​Zoltan Varga, właściciel jednej z największych grup medialnych z siedzibą w Budapeszcie, chce stworzyć potentata w regionie. Zacznie od Polski - pisze "Puls Biznesu".

 • Węgier jako jedyny zagłosował przeciw opinii Komisji Weneckiej

  Jak donosi węgierska agencja prasowa MTI, jedynym przedstawicielem Komisji Weneckiej, który głosował przeciwko przyjętej w ubiegły piątek opinii, był przedstawiciel Węgier Andras Zs. Varga.

 • Przedstawiciel Węgier w Komisji Weneckiej jako jedyny był przeciwny opinii ws. Polski

  Przedstawiciel Węgier w Komisji Weneckiej Andras Zs. Varga był jedynym członkiem tego gremium, który głosował przeciwko opinii, jaką w piątek przyjęto w sprawie nowelizacji ustawy o polskim Trybunale Konstytucyjnym - podała agencja prasowa MTI.

 • Chorwacki minister zdrowia Sinisza Varga musi zmierzyć się ze skandalem, który wybuchł w szpitalu w mieście Bjelovar, na wschód od Zagrzebia, gdzie podczas operacji asystowała sprzątaczka - napisał w Chorwacji dziennik "Jutarnji list".

 • 12. Edycja Nagrody Literackiej Nike

  W finałowej siódemce artystów nominowanych w 12. edycji Nagrody Literackiej Nike znaleźli się Olga Tokarczuk za powieść "Bieguni" oraz Krzysztof Varga za "Nagrobek z lastryko".

Zdjęcia na temat: varga
Dyskusje na temat: varga