• Informacje na temat:

  vargas llosa

Artykuły na temat: vargas llosa
 • Vargas Llosa: Ułaskawienie Fujimoriego to hańba

  Zdaniem laureata literackiej Nagrody Nobla Maria Vargasa Llosy oraz 238 innych peruwiańskich pisarzy, którzy podpisali list potępiający ułaskawienie byłego prezydenta Peru Alberto Fujimoriego, decyzja obecnego prezydenta Pedro Pablo Kuczynskiego to hańba.

 • Mario Vargas Llosa przyjedzie do Polski

  Mario Vargas Llosa, zeszłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla, przyjedzie w październiku do Polski w związku z wydaniem swojej najnowszej książki "Marzenie Celta". Pisarz odwiedzi Kraków i Warszawę - podaje wydawnictwo Znak.

 • Wenezuela: Zatrzymano pisarza Maria Vargasa Llosę

  Wenezuelskie władze zatrzymały w środę na lotnisku w Caracas peruwiańskiego pisarza Maria Vargasa Llosę. Zwolniono go po około godzinie.

 • Vargas Llosa: Myślałem już, że o mnie zapomnieli

  Peruwiański powieściopisarz Mario Vargas Llosa, uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, powiedział, że to wyróżnienie "jest wyrazem uznania dla literatury latynoamerykańskiej i języka hiszpańskiego".

 • Mario Vargas Llosa - pisarz i polityk, przyjaciel Polaków

  Tegoroczny laureat literackiego Nobla - peruwiańczyk Mario Vargas Llosa jest nie tylko jednym z najbardziej znanych pisarzy latynoamerykańskich, ale też dziennikarzem i politykiem. Popierał opozycję w Polsce w czasie stanu wojennego.

 • Mario Vargas Llosa odwiedza Polskę

  Mario Vargas Llosa przyjeżdża dziś do Polski. Ubiegłoroczny laureat Literackiej Nagrody Nobla w weekend spotka się z czytelnikami w Warszawie i w Krakowie.

 • Mario Vargas Llosa przyjedzie do Polski

  Mario Vargas Llosa, zeszłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla, przyjedzie w październiku do Polski. Pisarz odwiedzi Kraków i Warszawę. Będzie promował swoją nową książkę "Marzenie Celta".

 • Ubiegłoroczny laureat literackiej Nagrody Nobla Mario Vargas Llosa powiedział podczas wystąpienia na uniwersytecie w Szanghaju, że autorytarne rządy deprawują społeczeństwo. Wezwał też obywateli Chin do aktywnego udziału w polityce.

 • Vargas Llosa: Przemysł rozrywkowy kreuje powierzchowność

  Pęd, w jakim żyje współczesne społeczeństwo informacyjne, spłyca myślenie - twierdzi laureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Mario Vargas Llosa. Pisarz uważa także, że za "banalizację i powierzchowności odpowiada przemysł rozrywkowy.

 • ..."To jest świetna, rzetelna proza z prawdziwego zdarzenia, kawał mądrej i ciekawej lektury. Jestem bardzo zadowolony, że Llosa dostał nagrodę Nobla, to pisarz pełną gębą. Dobrze, że nie trafiła ona do jakiegoś mało znanego poety, którego nikt nie czyta. Komitet noblowski powrócił do nagradzania za solidne osiągnięcia. Byłem na spotkaniu z Vargasem Llosą w Warszawie w Instytucie Cervantesa ok. 10

Zdjęcia na temat: vargas llosa
Wideo na temat: vargas llosa
Dyskusje na temat: vargas llosa