• Informacje na temat:

  venclova

Artykuły na temat: venclova
 • Nagroda im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego dla Tomasa Venclovy

  Tomas Venclova - litewski prozaik i poeta odebrał w środę we Wrocławiu Nagrodę im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Został uhonorowany za „twórczą wierność wartościom, które stanowią fundament europejskiej cywilizacji”.

 • Wiersze Czesława Miłosza i własne utwory czytali nobliści Wisława Szymborska i Seamus Heaney oraz litewski poeta Tomas Venclova podczas wieczoru poetyckiego, który w piątek zainaugurował w Krakowie Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza.

 • ...2010 r., w dniu święta Uniwersytetu Gdańskiego. W 2010 roku święto to zbiegnie się z obchodami jubileuszu 40-lecia uczelni. 72-letni dziś Tomas Venclova urodził się w Kłajpedzie. Studiował (na(...) obywatelstwa. W Stanach Zjednoczonych pracował jako wykładowca, m.in. w Yale University. Venclova jest silnie związany z polską kulturą i literaturą. Od 1983 r. jest członkiem zespołu redakcyjnego...

 • Senat Uniwersytetu Gdańskiego uczcił w sobotę uroczystym posiedzeniem jubileusz 40-lecia powstania uczelni. W trakcie posiedzenia tytuł doktora honoris causa odebrał prof. Tomas Venclova - litewski poeta, publicysta oraz badacz i tłumacz literatury pięknej.

 • Odznaczenia w Święto Niepodległości

  Pisarz i eseista Jacek Bocheński, litewski poeta i tłumacz Tomas Venclova zostali w poniedziałek odznaczeni przez prezydenta Bronisława Komorowskiego z okazji Święta Niepodległości.

 • Wiersze Czesława Miłosza i własne utwory czytali nobliści Wisława Szymborska i Seamus Heaney oraz litewski poeta Tomas Venclova podczas wieczoru poetyckiego, który w piątek zainaugurował w Krakowie Festiwal Literacki im. Czesława Miłosza.

 • Jak poinformowała rzecznik Uniwersytetu Beata Czechowska-Derkacz, w czasie uroczystości, która odbędzie się w Bibliotece Głównej, prof. Stefan Chwin wygłosi laudację poświęconą Venclovie. Także sam laureat odczyta przygotowany specjalnie na tą okazji wykład (dzień wcześniej Tomas Venclova wygłosi też inny wykład - dla studentów uczelni). Z okazji jubileuszu w Bibliotece Głównej czynna będzie...

 • Podłożem szykanowania litewskich Polaków przez władze Litwy jest strach - uważa litewski poeta, publicysta, badacz i tłumacz literatury pięknej, prof. Uniwersytetu w Yale (USA) Tomas Venclova.

 • Słynna reporterka wkrótce odwiedzi Kraków!

  ...zakazane w tym kraju. Oprócz Aleksijewicz na liście zagranicznych gości festiwalu znaleźli się m.in. Gyoergy Spiro - pisarz i tłumacz literatury polskiej na węgierski, litewski poeta i tłumacz Tomas Venclova...

 • Bogumiła Berdychowska i Myrosław Marynowycz nagrodzeni za działalność w imię polskiej racji stanu

  Sikorski, Timothy Snyder, Tomas Venclova i Hanna Wawrowska - sekretarz Kapituły.  - Mimo upływu lat ta nagroda jakoś nie chce stracić na aktualności - powiedział Bogusław Chrabota, redaktor(...) oraz Timothy Snyder  (2012), Jan Malicki (2013), Paweł Kowal (2014) oraz Tomas Venclova i Instytut Wielkiego Księstwa Litewskiego (2015).  Uroczystość została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta...

Zdjęcia na temat: venclova
Dyskusje na temat: venclova