• Informacje na temat:

  verdun

Artykuły na temat: verdun
 • ...​Bitwa pod Verdun została stoczona w okresie od 21 lutego do grudnia 1916 r. w okolicach miejscowości Verdun przez siły niemieckie i francuskie. Bitwa jest określana jako "piekło Verdun" lub "młyn verdeński" z uwagi na niezwykle zaciekłe walki, jakie były tam toczone.

 • Hollande i Merkel obchodzą wspólnie 100. rocznicę bitwy pod Verdun

  Prezydent Francji Francois Hollande i kanclerz Niemiec Angela Merkel uczestniczyli w niedzielę w ceremonii upamiętnienia 100. rocznicy bitwy pod Verdun, w której zginęło ponad 300 tys. żołnierzy obu krajów. Tradycję wspólnych obchodów zapoczątkowano w 1984 r.

 • Jak pan Mirek walczył pod Verdun

  Mirek gra niemieckiego żołnierza podczas bitwy pod Verdun: maszeruje, biegnie podczas działań wojennych, pada na ziemię w razie wybuchu. W bitwie pan Mirek zostaje ranny - ma na sobie poszarpany...

 • Silna eksplozja wstrząsnęła w poniedziałek wieczorem zachodnią częścią stolicy Libanu Bejrutu. Wybuch nastąpił w handlowej części dzielnicy Verdun, zamieszkanej głównie przez sunnickich mahometan.

 • ...49-letni Francuz próbował w czwartek popełnić samobójstwo, wyskakując przez okno swego domu w Verdun na wschodzie kraju. Mężczyzna przeżył, ponieważ spadł na przechodzącą akurat koło budynku osobę. - To ocaliło mu życie - skomentował prokurator Yves le Clair.

 • ...49-letni Francuz próbował popełnić samobójstwo, wyskakując przez okno swego domu w Verdun na wschodzie kraju. Mężczyzna przeżył, ponieważ... spadł na przechodzącą akurat koło budynku osobę.

 • Nieistniejące wioski na francuskiej mapie

  Wirtualne wioski w Lotaryngii stworzył francuski rząd. Będą miały merów i rady gminne, a ich nazwy pojawia się na mapach. W rzeczywistości jednak nie istnieją. Celem tego nietypowego przedsięwzięcia jest uczczenie pamięci mieszkańców sześciu wiosek, którzy zginęli w bitwie pod Verdun podczas pierwszej wojny światowej.

 • W 1939 roku nagrał w Warszawie film. Zbierał swoje materiały w ciągłym zagrożeniu

  ..., miał w pamięci obraz pierwszej wojny światowej, w której uczestniczył jako kierowca ambulansu we Francji w czasie bitwy pod Verdun. Nie spodziewał się tego, jak może wyglądać nowoczesna wojna - mówi...

 • W ceremonii wzięli udział m.in. przedstawiciele Lwowa, Verdun i Warszawy - miast odznaczonych Orderem Virtuti Militari. Po zmianie warty odbyła się defilada wojskowa pododdziałów. Z udziałem członków Kapituły Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz prezydent Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, w Ogrodzie Saskim zasadzono Drzewo Pamięci Orderu Virtuti Militari. Następnie odsłonięto tablicę...

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Byliśmy w Gorlicach!

  ...nawet o małym Verdun. To właśnie tu siłom niemieckim i austro-węgierskim udało się przełamać rosyjski front. Nowością, którą zastosowano w tej bitwie, były zgromadzone na stosunkowo krótkim odcinku...

Zdjęcia na temat: verdun
Dyskusje na temat: verdun