• Informacje na temat:

  verne

Artykuły na temat: verne
 • Verne Troyer nie żyje. Był jednym z najniższych aktorów w historii

  Nie żyje Verne Troyer, aktor znany m.in. z roli Mini-Me z filmów o Austinie Powersie. Miał 49 lat.

 • ..."W 80 dni dookoła świata" to powieść Juliusza Verne, opublikowana w 1872 roku.

 • Dalekie wyprawy z Juliuszem Verne

  ...feryjne spotkania nawiązuje do twórczości francuskiego pisarza Juliusza Verne'a - 8 lutego przypada 180 rocznica jego urodzin. Autor był entuzjastą postępu technicznego, rozwoju badań przyrodniczych i możliwości intelektualnych ludzi. Dzieci uczestniczące codziennie w zajęciach poznawały bogatą twórczość J. Verne'a. Podróżowały z Filasem Foggiem w 80 dni dookoła świata, z kapitanem Nemo odbyły podwodną...

 • "Jules Verne" w kosmosie

  Pierwszy europejski statek kosmiczny "Jules Verne", pomyślnie przycumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), dokonując całkowicie zautomatyzowanego, "pionierskiego" manewru. W ten sposób Stary Kontynent włącza się całkowicie samodzielnie, bez opierania się na amerykańskiej lub rosyjskiej technice, do wyścigu kosmicznego.

 • „Verne” wyruszył ku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

  O godz. 5.03 czasu polskiego rakieta Ariane-5 wyniosła na orbitę pierwszy europejski transportowy statek kosmiczny „Jules Verne”. Ten największy i najnowocześniejszy pojazd w europejskiej astronautyce dostarczy zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Będzie ja także utrzymywał na właściwej orbicie.

 • Ferie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

  Tegoroczne ferie zimowe w filiach Krośnieńskiej Biblioteki odbędą się pod hasłem "Ferie w balonie" i będą tematycznie związane z twórczością znanego francuskiego pisarza i podróżnika Jules'a Verne (1828-1905), którego 180. rocznica urodzin przypada w lutym bieżącego roku.

 • Juliusza Verne'a w 80 dni dookoła świata. Reżyseruje Jerzy Bielunas. W powieści klasyka literatury przygodowej Juliusza Verne'a angielski dżentelmen Fileas Fogg zakłada się z kolegami z klubu, że odbędzie...

 • O godz. 5:03 (czasu polskiego) w niedzielę rakieta Ariane-5 wyniosła na orbitę z bazy Kourou w Gujanie Francuskiej pierwszy europejski transportowy statek kosmiczny "Jules Verne" - największy i najnowocześniejszy pojazd w europejskiej astronautyce.

 • Harold Mouras i zespół z Université de Picardie Jules Verne postanowili prześledzić mózgowe podstawy erekcji wywołanej bodźcami wzrokowymi. Podejrzewali, że ważną rolę mogą odgrywać neurony lustrzane, które uaktywniają się zarówno wtedy, gdy człowiek sam wykonuje daną czynność, jak i podczas obserwacji kogoś innego w podobnej sytuacji (NeuroImage).

 • Sto lat temu, czyli 24 marca 1905 roku, zmarł francuski pisarz-wizjoner Juliusz Verne. Jest autorem ponad 80 książek. Te najpopularniejsze to \"Tajemnicza...

Dyskusje na temat: verne