• Informacje na temat:

  videla

Artykuły na temat: videla
 • Nie żyje Jorge Videla, były wojskowy dyktator Argentyny

  W wieku 87 lat zmarł były wojskowy dyktator Argentyny (w latach 1976-81) Jorge Videla. W 2010 r. został skazany na dożywotnie więzienie za zbrodnie przeciwko ludzkości, a dwa lata później za wdrożenie systemu kradzieży dzieci matek więzionych z przyczyn politycznych.

 • Były dyktator Argentyny skazany na dożywocie

  Były argentyński dyktator Jorge Rafael Videla został skazany w środę na dożywocie; sąd w Cordobie w środkowej Argentynie uznał go winnym śmierci 31 więźniów politycznych w czasie rządów junty w latach 70. i 80.

 • Argentyna: Były dyktator skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Były dyktator Argentyny (1976-1981) Jorge Videla został skazany w czwartek w Buenos Aires na 50 lat więzienia za konsekwentne realizowanie planu odbierania dzieci więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i zabijani w epoce wojskowej dyktatury.

 • Zmarł były dyktator. To za jego rządów kradziono dzieci

  W wieku 87 lat zmarł w czwartek były wojskowy dyktator Argentyny (1976-81) Jorge Videla, skazany w 2010 r. na dożywotnie więzienie za zbrodnie przeciwko ludzkości i w 2012 r. za wdrożenie systemu kradzieży dzieci matek więzionych z przyczyn politycznych.

 • Były dyktator Argentyny skazany na 50 lat za kradzieże dzieci

  Jorge Videla, były dyktator Argentyny, został skazany w Buenos Aires na 50 lat więzienia za konsekwentne realizowanie planu odbierania dzieci więźniów politycznych, którzy byli porywani, torturowani i mordowani w epoce wojskowej dyktatury. Proceder ten zakładał często więzienie ciężarnych kobiet aż do porodu, a następnie zabijanie ich.

 • Dożywocie dla byłego dyktatora Argentyny

  Były argentyński dyktator Jorge Rafaela Videla został skazany na dożywocie; sąd w Cordobie w środkowej Argentynie uznał go winnym śmierci 31 więźniów politycznych w czasie rządów junty w latach 70 i 80. To pierwszy wyrok wydany na przywódcę i członka wojskowej junty, po 25 latach demokracji.

 • Katastrofa smoleńska. MON odmawia ujawnienia umowy z Luisem Moreno Ocampo

  ...chwili wykłada na Harvardzie i jest konsultantem we własnej firmie Moreno Ocampo Consulting. Zasłynął w latach osiemdziesiątych jako oskarżyciel w procesie junty, której członkiem był generał Videla...

 • ...społeczeństwa uznawany przez wojskowych za wywrotowy. Videla jest uznawany za architekta tego planu. Wnuk Esteli de Carlotto jest 114. dzieckiem opozycjonistów skradzionym przez juntę wojskową, którego...

 • "Nie chciałam umrzeć, zanim go nie przytulę"

  ...z Plaza de Mayo. Lata panowania junty przypłaciło życiem około 30 tys. ludzi. Więzienie dla byłego dyktatora W czerwcu 2012 stojący na czele junty, generał Jorge Rafael Videla został skazany za...

 • ...prezydent, gen. Jorge Videla, odbywa obecnie karę więzienia. Został skazany m.in. za kradzież dzieci zamordowanych więźniów politycznych. Niemowlęta odbierano uwięzionym matkom po porodzie, a przed...

Dyskusje na temat: videla
 • Re: Wałęsa odniósł się do informacji IPN

  Znam osoby o wiele bardziej zasłużone w walce z komuną choćby: marszałek Piłsudski, gen. Rozwadowski, gen. Suharto, gen. Pinochet, generalissimus Chang Kai Szek, gen. Videla, admirał Horthy. Oni z komuną walczyli z bronią w ręku.

 • Re: Papież podpisał dekret o heroiczności cnót kard. Wyszyńskiego

  A czytał jego przedwojenne peany nt. adolfa??? To łatwo można znaleźć, tak samo jak poglądy Kolbego... hmmm.... nie popieram, ale rozumiem. Toż Franio de vaticano radośnie konwersował (są fotki!!!) z bandytą generałem Videla. Pewnie wtedy podkablowywał swoich współpracowników z odchyleniami lewicowymi... Załatwił im tylko izolację, ludzki szef, mogli przecież zwyczajem argentyńskiej junty

 • Re: Papież Franciszek zaapelował o przezwyciężenie napięć na tle imigracji

  Pan Bergoglio i Pan Videla juntowy siepacz kat , za rządów którego ludzi wrzucano z helikopterów do oceanu ,kobiety również................Pozdrawiam zdrowo myślacych)))PS...kapłan uznał ,ze grzechy Pana Videli zostały przebaczone skoro daje mu komunie...

 • Re: Fidel Castro na spotkaniu z japońskim ministrem

  rozumiem jaśnie panie, że gdyby Fidel najpierw się przeżegnał, to mógłby mordować do woli, jak generał Pinochet, Somoza, czy inny argentyński Videla. A żesz ty zakłamany łobuzie, jak ci zasadzę kopa w to pańskie dupsko!

 • Re: Fidel Castro na spotkaniu z japońskim ministrem

  jaśnie panie, rozumiem że gdyby Fidel najpierw się przeżegnał i uzyskał amerykańską koncesję na zabijanie, to mógłby mordować tak, jak generał Pinochet, Somoza lub inny argentyński Videla. O żesz ty zakłamany łobuzie, jak ci zasadzę kopa w to pańskie dupsko!

 • Re: ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  1600 milionów wydaje się zawyżoną liczbą tylko dla głupców. Każdy milion jest wyliczony. Dziennie umiera 30 000 dzieci z powodu głodu jaki Kapitalizm wywołał w Afryce i 3 Świecie, to są duże cyfry, bo długi okres, a zimna wojna to setki Dyktatorów, Videla, Batista, Pinochet, Marcos, a tylko kilku mi teraz przychodzi do głowy. Poczytaj to znajdziesz. Dokładna obliczona liczba to 1635271260 ofiar.

 • Re: Sankcje USA dla polskich władz? .N żąda informacji od premiera i szefa MSZ

  wieku. Z jak groźnym do czynienia mamy przeciwnikiem świadczy tragiczny los narodów Ameryki Łacińskiej, gdzie z nadania USA rządzili tacy łotrzykowie, jak Pinochet w Chile i Videla w Argentynie.

 • Re: KEP: Polski misjonarz, uprowadzony w RŚA, został uwolniony

  komunia dla oprawcy( Videla) , który stworzył system masowych okrutnych mordów, komunia osobiście z rąk Pana Bergoglio ( obecnie nazywany Franciszkiem), oto odnowa moralna kościoła katolickiego , a tak przy okazji polskie MSZ zaangażuje się aby wyrwać z rąk Pana Bergoglia nijakiego Pana Wesołowskiego- to taż obywatel Polski?............Pozdrawiam zdrowo myślacych)))

 • Re: KEP: Polski misjonarz, uprowadzony w RŚA, został uwolniony

  komunia dla oprawcy( Videla) , który stworzył system masowych okrutnych mordów, komunia osobiście z rąk Pana Bergoglio ( obecnie nazywany Franciszkiem), oto odnowa moralna kościoła katolickiego , a tak przy okazji polskie MSZ zaangażuje się aby wyrwać z rąk Pana Bergoglia nijakiego Pana Wesołowskiego- to taż obywatel Polski?............Pozdrawiam zdrowo myślacych)))