• Informacje na temat:

  vieira

Artykuły na temat: vieira
 • Francuski dyplomata i twórca organizacji Lekarze bez Granic Bernard Kouchner został laureatem tegorocznej Nagrody Honorowej im. Sergio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka w latach 2002-2003.

 • Vieira zostaje z kolegami

  Kapitan piłkarskiej reprezentacji Francji Patrick Vieira pozostanie z drużyną, mimo że lekka kontuzja uda wykluczyła jego udział w pierwszym meczu zespołu w Euro 2008 z Rumunią.

 • Misjonarka Urszula Nałęcz, czyli siostra Rafaela ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, otrzymała Polską Nagrodę im. Sergio Vieira de Mello. Jury uhonorowało siostrę za działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.

 • Jesienna edycja Fashion Week Poland

  Projektant polskiego pochodzenia tworzący w Berlinie Dawid Tomaszewski, wykładowca szkoły w Antwerpii Thorbjorn Uldam oraz portugalski kreator mody Miguel Vieira będą gośćmi specjalnymi trzeciej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland, która we wtorek rozpoczyna się w Łodzi.

 • Anna Komorowska przyjęła w piątek w Belwederze siostrę Rafaelę, laureatkę Nagrody im. Sergio Vieira de Mello, prowadzącą w Rwandzie ośrodek dla niewidomych dzieci. - Tam gdzie siostra jest, dzieci na pewno mają poczucie bezpieczeństwa - powiedziała Komorowska.

 • Prezydent Gwinei-Bissau został zabity

  Prezydent Gwinei-Bissau Joao Bernardo Vieira został zabity przez żołnierzy - podały źródła wojskowe. Była to prawdopodobnie zemsta za śmierć jego rywala, szefa sił zbrojnych gen. Tagme Na Waie, który zginął w zamachu w niedzielę.

 • Dwaj francuscy piłkarze, Patrick Vieira i Marcel Desailly, którzy otrzymali drugie żółte kartki w meczu z Portugalczykami, zagrają jednak w finałowej konfrontacji z Włochami. To wynik nowej "amnestii kartkowej" ogłoszonej przez UEFA.

 • Kaka i Zidane zagrają dla Haiti

  Brazylijczyk Kaka i Francuz Zinedine Zidane wystąpią w drużynie gwiazd w meczu przeciwko Benfica All Stars, który zostanie rozegrany 25 stycznia w Lizbonie. Dochód ze spotkania w całości zostanie przeznaczony na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti - poinformował prezes Benfiki Luis Felipe Vieira.

 • Specjalny wysłannik ONZ do Iraku Sergio Vieira de Mello zginął w zamachu na siedzibę misji Narodów Zjednoczonych w Bagdadzie. Prawdopodobnie to właśnie on był głównym celem wczorajszego ataku. Jednak razem z nim w gruzach budynku, który został zniszczony przez eksplodujący samochód-pułapkę, zginęło co najmniej 16 innych osób. Ok. 100 zostało rannych.

 • W chwili gdy policja wpadła na trop ukrywanych przez Vieirę pieniędzy, które pochodziły prawdopodobnie z łapówek, były polityk przebywał od jakiegoś czasu w areszcie domowym w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuratora w sprawie korupcji, jaką wykryto w państwowym banku - Federalnej Kasie Gospodarczej. Vieira był w latach 2007-2010 ministrem integracji narodowej, a następnie bliskim...

Zdjęcia na temat: vieira
Dyskusje na temat: vieira