• Informacje na temat:

  visconti

Artykuły na temat: visconti
 • Premiera "Zmierzchu bogów" Viscontiego

  W gdańskim Teatrze Wybrzeże odbędzie się polska premiera "Zmierzchu bogów", na podstawie filmu Luchino Viscontiego, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. W sobotnim przedstawieniu wystąpią m.in. aktorzy warszawskich scen: Ewa Dałkowska, Mariusz Bonaszewski i Władysław Kowalski.

 • Mikro Orchestra vs Lidia Visconti

  Mikro Orchestra vs Lidia Visconti to niecodzienne połączenie muzyki gameboy'owej orkiestry i mezzosopranistki Lidii Visconti. Zapowiada się muzyczna uczta łącząca 8-bitowe trzaski z kryształami(...) znanych wydarzeniach artystycznych w Europie. Specjalnie na potrzeby cyklu zespół przygotował projekt wspólnie z polską wokalistką zamieszkałą w Berlinie, Lidią Visconti. 17 stycznia 2008 r., godz...

 • "Lampart", czyli o przemijaniu w czasach Garibaldiego

  Po prawie 50 latach od światowej premiery "Lampart" Viscontiego - dramat historyczny opowiadający o zmierzchu arystokratycznego rodu na tle jednoczących się, dziewiętnastowiecznych Włoch - wchodzi w piątek do polskich kin.

 • Prapremiera Zmierzchu Bogów

  W najbliższą sobotę o godzinie 19. na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się prapremiera "Zmierzchu bogów" Luchino Viscontiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

 • Dyskusja o "Zmierzchu Bogów" w Gdańsku

  Na Dużej Scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie się 11 marca o godzinie 21.30 spotkanie 5. Dyskusyjnego Klubu Teatralnego poświęcone "Zmierzchowi Bogów" Luchino Viscontiego. Wstęp wolny!

 • Rafał Majka triumfuje na 17. etapie Tour de France!

  Wielki sukces Rafała Majki w Tour de France! Jadący w koszulce najlepszego wspinacza Polak wygrał 17. etap wyścigu! To już drugie jego etapowe zwycięstwo w tegorocznej Wielkiej Pętli. Przy okazji Polak umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji górskiej. Za nim na mecie zameldowali się Włoch Giovanni Visconti i jego rodak, lider wyścigu Vincenzo Nibali.

 • Podwójny sukces Rafała Majki w wyścigu Dookoła Słowenii

  Rafał Majka wygrał na szczycie Rogla trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Słowenii i zdobył koszulkę lidera. Zawodnik ekipy Bora-Hansgrohe wyprzedził na finiszu Włocha Giovanniego Viscontiego (Bahrain) oraz Australijczyka Jacka Haiga (Orica). Na ósmej pozycji dojechał do mety Paweł Cieślik (Elkov-Author) ze stratą 1.04 do zwycięzcy.

 • Rafał Majka zajął 12., a Przemysław Niemiec - 26. miejsce na 17. etapie kolarskiego Giro d'Italia. Najszybszy był dziś Włoch Giovanni Visconti, a liderem zmagań jest wciąż jego rodak Vincenzo Nibali.

 • Giro d'Italia: Fantastyczna jazda Polaków w Alpach, Niemiec był 3.

  Włoch Giovanni Visconti wygrał na ośnieżonej przełęczy Galibier we francuskich Alpach 15. etap kolarskiego Giro d'Italia. Świetnie pojechali Polacy: Przemysław Niemiec zajął trzecie, a Rafał Majka - czwarte miejsce. Liderem pozostał Włoch Vincenzo Nibali.

 • Ikona kina gościem krakowskiego festiwalu!

  Ikona kina, aktorka Felliniego, Leone i Viscontiego, kojarzona zarówno z kultowymi westernami, jak i filmami włoskiego neorealizmu - Claudia Cardinale odwiedzi Kraków podczas 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA.

Dyskusje na temat: visconti