• Informacje na temat:

  vogel

Artykuły na temat: vogel
 • Za kilka dni do katowickiej prokuratury trafi tajny protokół z przesłuchania Petera Vogla - dowiedział się "Wprost". Jak ustalił tygodnik, nazywany kasjerem lewicy Vogel opowiedział o okolicznościach ułaskawienia go przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

 • Prokuratura ma dowody, że Peter Vogel, "kasjer lewicy", był u prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego tuż przed ułaskawieniem - podaje na swojej stronie internetowej "Dziennik". Vogel, skazany w latach 70. za zabójstwo, 7 lat temu został ułaskawiony przez Kwaśniewskiego.

 • Peter Vogel zaczął mówić. Szwajcarski bankier, który od Wielkanocy siedzi w areszcie, wśród najważniejszych swoich współpracowników wymienił krewną ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego - pisze "Dziennik".

 • Szwajcarski bankier w 2005 roku nieformalnie zgłosił się do łódzkiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 52-letni Peter Vogel vel Piotr Filipczyński, były pracownik banku Coutts von Ernst w Zurychu, rozmawiał z mjr Wojciechem Barańskim, ówczesnym rzecznikiem łódzkiej ABW. Ujawnił mu tajniki szwajcarskiej bankowości. Vogel obciążał też swojego klienta, aresztowanego lobbystę...

 • ...- W kampanii wyborczej 2005 politycy PiS proponowali mi ukręcenie łba sprawie mojego ułaskawienia w zamian za haki na działaczy Platformy Obywatelskiej - ujawnia Peter Vogel w rozmowie z "Newsweekiem".

 • ...komputer traktowany był jako karta przetargowa. Prokuratorzy kusili, że jeśli Vogel przyjedzie do Polski, to oddadzą mu go. Nie zrobili tego. - Vogel należy do ludzi systematycznych. Prowadził(...) o zwrot komputera Vogel informował nawet, że zawiera on informacje stanowiące w świetle szwajcarskiego prawa tajemnicę bankową. Klientami Petera Vogla nie byli wyłącznie ludzie ze świata polityki...

 • Prokuratura ma dowody, że Peter Vogel, "kasjer lewicy", był u prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego tuż przed ułaskawieniem – podaje na swojej stronie internetowej „Dziennik”. Vogel, skazany w latach 70. za zabójstwo, 7 lat temu został ułaskawiony przez Kwaśniewskiego.

 • Mistrzyni olimpijska sparaliżowana. „Nie mogę już chodzić”

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel jest sparaliżowana i musi zakończyć karierę. 27-letnia Niemka uległa wypadkowi podczas treningu w czerwcu, później przeszła kilka operacji, ale nie odzyskała pełni sprawności.

 • Sparaliżowana mistrzyni igrzysk startuje w wyborach

  Dwukrotna mistrzyni olimpijska w kolarstwie torowym Kristina Vogel, która jest sparaliżowana po wypadku na torze, wystartuje w wyborach samorządowych do rad, jej rodzinnego miasta - Erfurtu w Turyngii. 28-letnia Niemka reprezentować będzie partię CDU kanclerz Angeli Merkel.

 • Za kilka dni do katowickiej prokuratury trafi tajny protokół z przesłuchania Petera Vogla – dowiedział się "Wprost". Nazywany kasjerem lewicy Vogel opowiedział o okolicznościach ułaskawienia go przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Zdjęcia na temat: vogel
Dyskusje na temat: vogel