• Informacje na temat:

  w weronie

Artykuły na temat: w weronie
 • Na Ukrainie znaleziono 17 obrazów, wśród nich arcydzieła Tintoretta i Rubensa, które zostały skradzione z muzeum w Weronie - podała w środę Ansa, powołując się na ukraińską straż graniczną. Obrazy wykradziono w nocy w listopadzie zeszłego roku.

 • Włoski dziennikarz: Milik może zostać wypożyczony do Chievo Werona

  Z bardzo cenionych przeze mnie źródeł słyszę informacje o ruchach dotyczących Napoli. Azzurri w styczniu biorą z Chievo Roberto Inglese, ale pozwolą wypożyczyć im Arkadiusza Milika - mówił wczoraj Condo. Chodzi głównie o to, że Polak pozostając w Napoli, miałby mało okazji do gry. W Weronie natomiast mógłby wrócić do formy dużo szybciej. Zależy na tym nie tylko włodarzom Napoli, ale na pewno...

 • Obrazy skradzione w Weronie odnaleziono w lesie pod Odessą

  Ukraińskie służby przechwyciły z rąk złodziei 17 obrazów, skradzionych z muzeum w pałacu Castelvecchio w Weronie w listopadzie 2015 r. Odzyskane płótna - w tym prace Rubensa i Tintoretta - były opakowane w folię i ukryte między drzewami w lesie pod Odessą. Stamtąd prawdopodobnie miały trafić do Mołdawii.

 • Obrazy skradzione w Weronie odnaleziono w lesie pod Odessą

  ...​Ukraińskie służby przechwyciły z rąk złodziei 17 obrazów, skradzionych z muzeum w pałacu Castelvecchio w Weronie w listopadzie 2015 r. Odzyskane płótna - w tym prace Rubensa i Tintoretta - były opakowane w folię i ukryte między drzewami w lesie pod Odessą. Stamtąd prawdopodobnie miały trafić do Mołdawii.

 • Siedemnaście obrazów, wśród nich arcydzieła Tintoretta i Rubensa, skradziono z muzeum w Weronie. Ich wartość dyrekcja szacuje na 10-15 milionów euro. Według władz miasta była to kradzież na zamówienie.

 • Młoda Legia kontra Hellas Werona

  .... Wszyscy zawodnicy powołani na obóz w Weronie są gotowi na czwartkowe spotkanie. Jak legijna młodzież zaprezentuje się w potyczce z włoskimi seniorami? Okaże się to już dziś. Informacja pochodzi...

 • Aida", "Nabucco" i "Rigoletto" Giuseppe Verdiego, "Tosca" Giacomo Pucciniego i "Carmen" Georgesa Bizeta - znajdą się w programie 86. Festiwalu Operowego w Arena di Verona w Weronie. Festiwal odbędzie się w dniach 20 czerwca-31 sierpnia.

 • Rekiny w Weronie słuchają kolęd

  Rekinom w wielkim akwarium w Weronie na północy Włoch puszczane są z głośników kolędy i świąteczne piosenki.

 • Władze Werony wypowiedziały wojnę powszechnemu zwyczajowi pisania na murach domu Julii, gdzie zgodnie z tradycją znajduje się słynny balkon znany z dramatu Szekspira. Dosyć degradacji zabytku - postanowił magistrat i wydał surowe przepisy.

 • Koniec z miłosnymi wyznaniami na murach domu Julii w Weronie!

  Władze Werony wypowiedziały wojnę powszechnemu zwyczajowi pisania na murach domu Julii, gdzie - zgodnie z tradycją - znajduje się słynny balkon znany z dramatu Szekspira. „Dosyć degradacji zabytku” - postanowił magistrat i wydał surowe przepisy. Pałac przy via Cappello odwiedzają co roku 2 miliony turystów.

Zdjęcia na temat: w weronie
Wideo na temat: w weronie
 • Superszybkie luksusowe auta przemkną przez Polskę!

  Luksusowe auta, biorące udział w rajdzie Gumball 3000 jeszcze dziś zawitają do Krakowa. Polska jest 8. krajem na liczącej 3000 mil (4800 km) trasie rajdu. Kolejne przystanki to Wiedeń, Werona i Monako.

Dyskusje na temat: w weronie
 • Re: Kolejny dzień rozmów papieża z ofiarami księdza pedofila

  Szanowny papież powinien porozmawiać i dać odszkodowanie dla byłych, głuchoniemych dzieci z Kościelnego Instytutu Dzieci Głuchoniemych w Weronie. W tym instytucie 25 księży wykorzystywało 40 głuchoniemych dzieci.

 • Re: Włochy: W domu sprawcy strzelaniny znaleziono m.in. "Mein Kampf"

  Byłem w zeszłym roku w Weronie i Wenecji. W Weronie blisko dworca kolejowego wieczorem i w dzień strach chodzić...Opanowali skwerki,park i pobliski bar z parasolkami.Bez pracy i jakkiegokolwiek zajęcia.To się prosi o problemy. W Wenecji wciskają flurescencyjne świecidełka turystom lub żebrają.Młodzi i dobrze zbudowani faceci z Afryki.Nieliczni mają pracę w barach,ale w większości są to

 • Re: Ryszard Czarnecki: Coraz głośniej mówi się o zarzutach wobec Donalda Tuska

  za dwa srebniki czrneckiego kupie.tesc w weronie fruwal jak w zchaenie plywal w saoobronie robilel za kolekteraz w pisie jajka jarka lize

 • Re: Papież poprosił ofiary księdza pedofila o przebaczenie

  Szanowny Franciszek powinien najpierw wypłacić odszkodowanie a następnie przepraszać. Wyjątkowo duże odszkodowanie należy się dzieciom głuchoniemym z Kościelnego Instytutu dla Dzieci Głuchoniemych w Weronie. Za czasów naszego JP II, 25 czarnoksiężników wykorzystywało tam 40-cioro dzieci.

 • Re: Papież oddał hołd księdzu zamordowanemu przez dżihadystów

  Nicola Corradi był wcześniej oskarżony we Włoszech o nadużywanie studentów w Provolo Institute w Weronie, słynnej szkole dla osób głuchych, w których około setki dzieci uważa się za napastowanych seksualnie przez dwa tuziny kapłanów i braci religijnych.

 • Re: Papież Benedykt XVI - rezygnacja, która zmieniła Kościół

  Przyczyna jest prosta jak drut. Dorosłe już osoby zaczęły się domagać odszkodowania za wykorzystywanie ich przez czarnoksiężników w Instytucie dla Dzieci Głuchoniemych w Weronie. W tym instytucie 25 czarnoksiężników g.....ło 40 dzieci. Benek raczył tylko przeprosić i abdykował. Internet: W cieniu San Pietro: listopad 2011.

 • Re: Papież poprosił ofiary księdza pedofila o przebaczenie

  Włochy w szoku. Tamtejsze media ujawniły właśnie, że między latami 50. a 1984 rokiem 25 księży wykorzystywało głuchonieme dzieci przebywające w instytucie kościelnym w Weronie. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy 60 dorosłych już absolwentów tego ośrodka postanowiło ujawnić pedofilskie praktyki. Szczegółowo opisane czyny miały miejsce między innymi przy konfesjonale i przy ołtarzu.

 • Re: Rząd powinien poprzeć Tuska w staraniach o drugą kadencję? Sondaż

  Kler chce żeby rodziły się ułomne dzieci, które umieszczą w kościelnych przytułkach i tam do woli , bezkarnie będzie można je wykorzystywać, tak jak głuche dzieci w Weronie ? !! No i popłynie kasa !!!!!! PiS nie ma prawa zarządzać życiem wszystkich Polaków.

 • Re: Minister obrony USA grozi "ograniczeniem zaangażowania" Stanów Zjednoczonych

  No nareszcie dobra wiadomość! Kraje europejskie powiny same odpowiadać za swą politykę zagraniczna być odpowiedzialne za słowa prawdy które są szkodliwe dla pokoju Weronie, A co za tym idzie same pózniej sie bronić, Ujadać wszyscy ujadają na Rosję i próbują coś na tym zyskać, Wiec wy wszyscy sie zastanówcie bo nikt za was nie nastawi tyłka za podatnika pieniądze ?Ameryka wystarczajaco wydała na