• Informacje na temat:

  wacław i

Artykuły na temat: wacław i
 • ​Zmarł biskup Wacław Świerzawski

  W wieku 90 lat w Sandomierzu (woj. świętokrzyskie) zmarł biskup Wacław Świerzawski, przez 10 lat (1992-2002) ordynariusz diecezji sandomierskiej.

 • Dymisja Wacława Berczyńskiego przyjęta

  Szef MON Antoni Macierewicz przyjął dymisję dr. Wacława Berczyńskiego z funkcji przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. O złożeniu dymisji przez Berczyńskiego poinformował jako pierwszy portal wpolityce.pl.

 • Wacław Potocki urodził się w 1621 roku w Woli Łużańskiej pod Bieczem, zmarł na początku lipca 1696 roku w Łużnej pod Bieczem. Był poetą. Pochodził z rodziny ariańskiej, całe swe życie spędził gospodarując na roli.

 • Zmarł biskup senior diecezji sandomierskiej Wacław Świerzawski

  W wieku 90 lat w Sandomierzu (Świętokrzyskie) zmarł biskup Wacław Świerzawski, przez 10 lat (1992-2002) ordynariusz diecezji sandomierskiej. O śmierci biskupa seniora poinformowali biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz i biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej Edward Frankowski.

 • Wacław Berczyński był aresztowany w USA? Reakcja szefa MON

  Wacław Berczyński miał poświadczenie bezpieczeństwa wydane przez służby specjalne Stanów Zjednoczonych - mówił dziennikarzom w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, pytany o doniesienia, że Berczyński był w przeszłości aresztowany. Wczoraj "Super Express" napisał, że Wacław Berczyński - były szef podkomisji badającej katastrofę smoleńską - 6 sierpnia 2004 r. trafił do aresztu...

 • Wacław Radziwinowicz, korespondent "GW", wydalony z Rosji

  Korespondent "Gazety Wyborczej" w Rosji Wacław Radziwinowicz został wydalony z tego kraju. O decyzji tej poinformowało w piątek dziennikarza rosyjskie MSZ.

 • PO: Wacław Berczyński nadal jest zatrudniony w MON

  ..."Wacław Berczyński nadal jest zatrudniony w Ministerstwie Obrony Narodowej" - powiedział w czwartek PAP poseł PO Cezary Tomczyk. Jak dodał, Berczyński brał udział w spotkaniu szefa MON z ministrem obrony Francji w lutym 2016 r. kiedy rozmawiano o sprawie śmigłowców.

 • Katastrofa smoleńska: Wacław Berczyński na czele podkomisji

  Dr inż. Wacław Berczyński, konstruktor związany do tej pory z zespołem parlamentarnym ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, pokieruje podkomisją przy KBWLLP, która wznowi badanie tej tragedii - dowiedziała się PAP w źródłach rządowych.

 • Wacław Berczyński: 10 kwietnia w Smoleńsku samolot rozpadł się w powietrzu

  Wiemy z dużą pewnością, że 10 kwietnia w Smoleńsku samolot rozpadł się w powietrzu - powiedział w poniedziałek rano w TVP Info przewodniczący - powołanej przez MON - podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński.

 • Wacław Berczyński: Nie uciekłem i nigdzie się nie ukrywam

  Nie uciekłem z Polski. Już wcześniej zaplanowałem swój wyjazd. Jak trzeba to pojadę do Polski i na pewno wszystko wytłumaczę w prokuraturze –powiedział przebywający w USA Wacław Berczyński w wywiadzie dla "Super Expressu". Były szef powołanej w MON podkomisji smoleńskiej podkreślił, że nie zrobił niczego niezgodnego z prawem.

Zdjęcia na temat: wacław i
Wideo na temat: wacław i
 • Janusz Śniadek: Berczyński mówił rzeczy niepotrzebne, jakaś megalomania doszła do głosu

  Wiadomość o dymisji Wacława Berczyńskiego, przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, to w pewnym stopniu zaskoczenie – mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Janusz Śniadek. „Chociaż z drugiej strony, obserwując pana Berczyńskiego uderzające było dla mnie, że z całą pewnością nie jest on politykiem. Może to wydarzenie uświadomiło mu dopiero te realia, że cokolwiek