• Informacje na temat:

  wacław iii

Artykuły na temat: wacław iii
 • Tadeusz Rolke, Jacek Poremba i Wacław Wantuch - gwiazdy polskiej fotografii będą gośćmi III Opolskiego Festiwalu Fotografi. W tym roku w Opolu prezentowane będą zdjęcia dotyczące głównie mody, aktów, ciała i portrety.

 • MON: Nie boimy się żadnej kontroli

  Nie boimy się żadnych sprawdzeń, żadnej kontroli; tak transparentnie i przejrzyście MON do tej pory w historii III RP nigdy nie działało - mówił w czwartek wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk.

 • W gronie laureatów przyznawanej od ponad trzech dekad nagrody im. św. Brata Alberta znaleźli się w tym roku m.in. minister zdrowia Ewa Kopacz oraz publicysta, poeta i teolog ks. Wacław Oszajca. Wyróżnienia odebrali w środę podczas gali w Muzeum Niepodległości Warszawie.

 • Kraków: Problemy z Realem

  Punktualnie o 10. w Krakowie zamknięto niektóre ulice wokół stadionu, na którym dziś wieczorem zmierzą się Wisła Kraków z Realem Madryt w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

 • Przez sztukę do gwiazd

  Per Artem ad Astra" - przez sztukę do gwiazd - pod takim właśnie hasłem w dniach 21 - 26 czerwca 2009 odbył się w Krasnobrodzie III Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej Divertimento oraz Krasnobrodzki Dom Kultury.

 • Weź udział w konkursie poetyckim

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie zaprasza do wzięcia udziału w XVI ogólnopolskim konkursie poetyckim imienia Wacława Olszewskiego.

 • Wojskowe honory dla prokuratora ze sprawy „Inki”

  Czy można nazwać niepodległym państwo, w którym pogrzeb stalinowskiego prokuratora pułkownika Wacława Krzyżanowskiego - wsławionego żądaniem kary śmierci dla bohaterki powojennego podziemia antykomunistycznego Danuty Siedzikówny -„Inki” (taki wyrok zapadł i został wykonany w 1946 roku w Gdańsku) - odbywa się w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego?

 • Posłowie nie zgodzili się na uczczenie 75. rocznicy śmierci Rydza-Śmigłego. Ostra dyskusja

  Sejm nie zgodził się na uczczenie 75. rocznicy śmierci marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Przed głosowaniem projekt uchwały wniesiony przez Prezydium Sejmu skrytykowała cała opozycja. Padały argumenty o tchórzostwie, dezercji i próbie kolaboracji Rydza-Śmigłego z III Rzeszą. Przeciwko podjęciu przez Sejm uchwały, w której Rydza-Śmigłego nazwano bohaterem i patriotą, opowiedziało się 207 posłów...

 • Rycerze i folklor podczas Dni Szydłowa

  XI Turniej Rycerski o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego oraz III Międzynarodowy Przegląd Folkloru Bratnich Miast i Narodów przygotowali organizatorzy na Dni Szydłowa (Świętokrzyskie), które odbędą się w sobotę i niedzielę na placu zamkowym.

 • Od nazistów do... polskich sportowców

  Zaabsorbowani swoimi codziennymi sprawami, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że na peryferiach miast, na polu bądź w lesie, mijamy pozostałości rozmaitych obiektów z okresu funkcjonowania III Rzeszy. Z powodu pomijania ich w większości przewodników, czy innych powojennych publikacjach, z trudnością możemy ustalić, kto korzystał z tych nietypowych kompleksów. Czasami w sukurs przychodzą odnalezione...

Zdjęcia na temat: wacław iii
Dyskusje na temat: wacław iii