• Informacje na temat:

  wał

Artykuły na temat: wał
 • GDDKiA nie usunie pomników upamiętniających walki o Wał Pomorski

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie usunie, przynajmniej na razie, pomników upamiętniających walki o Wał Pomorski z 1945 roku. Domaga się tego Instytut Pamięci Narodowej.

 • Małopolska: Inteligentny wał przeciwpowodziowy

  W oddalonym o 20 kilometrów od Krakowa Czernichowie, naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaprezentowali eksperymentalny wał przeciwpowodziowy.

 • ​10-metrowa dziura w wale przeciwpowodziowym. Strażacy w akcji

  ...​Przerwał się wał przeciwpowodziowy w miejscowości Porzecze w województwie zachodniopomorskim. Woda wylewa się z długiej na 10 metrów dziury.

 • Zachodniopomorskie: Przerwany wał przeciwpowodziowy. Woda dociera do pierwszych zabudowań

  Wał przeciwpowodziowy został przerwany we wsi Porzecze (Zachodniopomorskie) na rzece Grabowa. Jak poinformował wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, woda zajęła już okoliczne poldery i zaczyna docierać do pierwszych zabudowań. Prace straży i żołnierzy przy zabezpieczeniu wału trwają od środy.

 • Wyrwa w wale i podmyta jezdnia. Duże utrudnienia na A4 w Mysłowicach

  ...należycie wody, więc ta zaczęła wyciekać i podmyła pobliski wał. To z kolei sprawiło, że osunęła się tam ziemia, a biegnąca górą jezdnia autostrady częściowo się zapadła.  Studzienki nie były w stanie odebrać takiej ilości wody. Różne zanieczyszczenia się trafiają - nasze działania polegały na udrożnieniu, oczyszczeniu studzienek - relacjonował w rozmowie z RMF FM Wojciech Chojnowski ze straży...

 • Europejski wał. Ukraina odgradza się od Rosji

  Ukraina kontynuuje prace nad tzw. europejskim wałem - systemem zabezpieczeń i umocnień wzdłuż granicy z Rosją. Ukraińska Państwowa Straż Graniczna poinformowała, że prace budowlane są obecnie prowadzone w obwodach czernihowskim i charkowskim.

 • Ukraina odgradza się od Rosji. "Budujemy europejski wał"

  Ukraina kontynuuje prace nad tzw. europejskim wałem - systemem zabezpieczeń i umocnień wzdłuż granicy z Rosją, z którą skonfliktowana jest w związku z trwającymi w Donbasie walkami ze wspieranymi przez Moskwę separatystami.

 • W niedzielę ok. godz. 24 zamknięty został Wał Miedzeszyński na odcinku między Traktem Lubelskim a Trasą Łazienkowską. Woda podmywa podstawę wału przeciwpowodziowego oraz czteropasmowej jezdni - poinformował w niedzielę wieczorem stołeczny ratusz.

 • Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na Wale Miedzeszyńskim w Warszawie. Na południe od Mostu Siekierkowskiego strażacy będą przepompowywać wodę gruntową, która wybiła za wał przeciwpowodziowy - poinformował Marcin Ochmański ze stołecznego ratusza.

 • Wał uszczelniony - zniknęła wyrwa

  Wyrwa w wale przeciwpowodziowym w Świniarach pod Płockiem, który pod koniec maja przerwała wezbrana Wisła, została całkowicie zamknięta gruntem z dna rzeki i tzw. stalowymi ściankami szczelnymi.

Zdjęcia na temat: wał
Wideo na temat: wał
 • Przesiąknięty wał w Braciejowicach. Mieszkańcy mają obawy

  Fala kulminacyjna na Wiśle minęła Sandomierz. Na jej przyjęcie przygotowuje się Lubelszczyzna. Szczególnie obserwowane są teraz Popów za Annopolem, gdzie 4 lata temu pękł wał, oraz Kępa Gostecka i Braciejowice. Tam w ostatnich dniach trzeba było w ekspresowym tempie odbudowywać wał, który z powodu remontu został rozebrany prawie do połowy.

 • Umacanianie wałów przeciwpowodziowych koło Sandomierza

  W okolicach Sandomierza znów pada deszcz - od wczoraj trwa tam umacnianie wałów przeciwpowodziowych. I chociaż IMGW uspokaja, to strażacy i miejscowa ludność przygotowują się na wielkie ulewy, które mogą niebezpiecznie podnieść stany rzeki.

 • Owce „koszą” trawę na wałach przeciwpowodziowych

  Na wałach przeciwpowodziowych w Małopolsce w roli żywych kosiarek będą wykorzystywane owce rasy polskiej. Na pomysł wpadł Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karnowicach wraz z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Projekt ma sprawdzić, czy wypasanie owiec może być alternatywą dla mechanicznego koszenia wałów, które jest kosztowne i często nieskuteczne.