• Informacje na temat:

  walewska

Artykuły na temat: walewska
 • Teresa Walewska-Przyjałkowska, przewodnicząca Fundacji Golgota Wschodu, jedna z ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, została w czwartek pochowana w grobowcu rodzinnym na warszawskich Starych Powązkach. Wcześniej odbyła się msza święta w kościele św. Andrzeja Boboli.

 • Gala z Walewską

  Dziś w Głogowie, w niedzielę w Legnicy - odbędą się noworoczne koncerty organizowane przez KGHM Polską Miedź S.A. Gwiazdą będzie znakomita śpiewaczka, mezzosopranistka, Małgorzata Walewska.

 • Walewska po zasłabnięciu na scenie, czuje się lepiej

  Jak poinformował agent artystki Bogdan Waszkiewicz, Małgorzata Walewska wykonując w piątkowy wieczór rolę Carmen w trakcie pierwszego aktu źle się poczuła, a po jego zakończeniu "nastąpiło bardzo poważne zasłabnięcie". - Artystka wytrzymała do zakończenia pierwszego aktu, a kiedy opadła kurtyna ona też osunęła się na scenę - poinformował Waszkiewicz. Walewska została odwieziona karetką do...

 • Małgorzata Walewska i Jerzy Maksymiuk wystąpią w Filharmonii Krakowskiej

  ...artyści. W tym roku będą to: mezzosopranistka Małgorzata Walewska oraz maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadzi Orkiestrę i Chór Filharmonii Krakowskiej. W programie m.in. utwory Geogesa Bizeta, Arama...

 • Teresa Walewska-Przyjałkowska

  Teresa Walewska-Przyjałkowska , ur. w 1939 roku, była wiceprzewodniczącą fundacji "Golgota Wschodu", przedstawicielką Rodzin Katyńskich. Zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

 • Teresa Walewska-Przyjałkowska, przewodnicząca Fundacji Golgota Wschodu, została pochowana w grobowcu rodzinnym na stołecznych Starych Powązkach. Zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

 • Drugi pogrzeb Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej

  ...drodze zmarłej towarzyszyli m.in. rodzina, księża, przyjaciele, współpracownicy oraz bliscy innych ofiar katastrofy: Magdalena Merta, Andrzej Melak i Janusz Walentynowicz. Teresa Walewska-Przyjałkowska zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Pośmiertnie przyznano jej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Walewska-Przyjałkowska przewodniczyła Fundacji Golgota Wschodu...

 • Kraków: Ciała Walentynowicz i Walewskiej przebadane tomografem

  Cztery godziny trwały badania tomografem komputerowym ekshumowanych ciał: Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Badanie przeprowadzono w krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Prokuratura wojskowa zarządziła je, bo istnieje prawdopodobieństwo, że ciała tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej osób zostały podmienione.

 • Przewodnicząca Fundacji Golgota Wschodu, Teresa Walewska-Przyjałkowska, jedna z ofiar katastrofy 10 kwietnia, została pochowana w grobowcu rodzinnym na warszawskich Starych Powązkach. Wcześniej odbyła się msza święta w kościele św. Andrzeja Boboli.

 • Przyznano Doroczne Nagrody Ministra Kultury

  Jan Pietrzak, Ernest Bryll i Małgorzata Walewska znaleźli się wśród laureatów Dorocznych Nagród Ministra Kultury. Dzielicie się z nami magią swej sztuki, stawiacie mosty łączące pokolenia - powiedział minister kultury, prof. Piotr Gliński podczas gali w Teatrze Stanisławowskim.

Zdjęcia na temat: walewska
Wideo na temat: walewska
 • Przepychanki przed bramą cmentarza powązkowskiego

  Kilka osób próbowało przedostać się na teren cmentarza podczas ekshumacji Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej. Jedna z nich przeskoczyła przez mur i została zatrzymana. Według protestujących był to reżyser i dokumentalista Grzegorz Braun. Policja próbowała wywieźć go z terenu cmentarza, jednak po przepychankach z funkcjonariuszami pikietujący i posłowie PiS nie dopuścili do wyjazdu radiowozu.