• Informacje na temat:

  walii książę

Artykuły na temat: walii książę
 • Książę Walii najstarszym następcą tronu

  Najstarszy syn Elżbiety II, 64-letni książę Walii Karol pobił rekord Wilhelma IV. Stał się najstarszym wiekiem następcą tronu w historii brytyjskiej monarchii. Wilhelm IV objął tron po śmierci brata Jerzego IV w 1830 roku, mając 64 lata, 10 miesięcy i 6 dni. Książę Karol przekroczył ten próg w czwartek. 65 lat skończy w listopadzie. W lipcu został dziadkiem.

 • 96-letni książę Filip wyszedł ze szpitala

  Małżonek brytyjskiej królowej Elżbiety II, 96-letni książę Filip, wyszedł ze szpitala, do którego trafił dzień wcześniej w związku z infekcją wynikającą z przewlekłej choroby - poinformował Pałac Buckingham.

 • Książę William i księżna Kate ochrzcili syna

  Książę Louis, najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, został ochrzczony w poniedziałek na prywatnej uroczystości w pałacu St. James's. Sakramentu udzielił abp Canterbury Justin Welby, duchowy zwierzchnik Kościoła Anglii i głowa Wspólnoty Anglikańskiej.

 • Książę Louis został ochrzczony na prywatnej uroczystości

  Książę Louis, najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, został ochrzczony w poniedziałek na prywatnej uroczystości w pałacu St. James’s. Sakramentu udzielił abp Canterbury Justin Welby, duchowy zwierzchnik Kościoła Anglii i głowa Wspólnoty Anglikańskiej.

 • Wielka Brytania: Książę Filip trafił do szpitala

  Pałac Buckingham poinformował w środę, że mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II, 96-letni książę Filip, został przyjęty w nocy z wtorku na środę do szpitala w Londynie w ramach "środków ostrożności" związanych z infekcją wynikającą z przewlekłej choroby.

 • Nie książę i nie żebrak

  ...raz trzeci z kolei Nacjonaliści. W Walii Labourzyści także wypadli marnie, tracąc większość w Zgromadzeniu. Dalej będą w nim rządzić, ale utracili część wpływów na rzecz ultra prawicowców z UKIP...

 • Książę Karol bojkotuje chiński bankiet?

  Brytyjski następca tronu, książę Karol nie przyjął zaproszenia na bankiet wydany dla odwiedzającego Londyn prezydenta Chin. Nie jest to pierwszy afront, jaki spotyka Chińczyków ze strony księcia Walii.

 • ​Książę Karol na czele Wspólnoty Narodów? Theresa May jest na tak

  Dziennik "The Times" podał we wtorek, że premier Theresa May udzieliła poparcia brytyjskiemu następcy tronu, księciu Walii Karolowi, w staraniach o sukcesję także na czele Wspólnoty Narodów, w której skład wchodzą 53 państwa, głównie byłe brytyjskie kolonie.

 • Gdańsk: Książę William i księżna Kate spotkali się z Lechem Wałęsą

  Książę William i księżna Kate, którzy złożyli wizytę w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, zwiedzili wystawę o historii Solidarności i spotkali się z grupą opozycjonistów, m.in. z Lechem Wałęsą i Zbigniewem Bujakiem. Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców książę i księżna położyli białą i czerwoną różę.

 • Książę William i Kate przyjadą w lipcu do Polski

  Książę William i księżna Kate będą w dniach 17-21 lipca przebywać z oficjalnymi wizytami w Polsce i Niemczech - poinformował na Twitterze Pałac Kensington. W Polsce para odwiedzi Warszawę i Gdańsk.

Zdjęcia na temat: walii książę
Dyskusje na temat: walii książę