• Informacje na temat:

  wallis

Artykuły na temat: wallis
 • Król małej wyspy Wallis zmarł w poniedziałek w wieku 88 lat. Tomasi Kulimoetoke od wielu lat ciężko chorował. Nie ujawniono przyczyny zgonu.

 • Biżuteria Wallis Simpson idzie pod młotek

  Na aukcję trafi biżuteria, którą brytyjski król Edward VIII kupił swej amerykańskiej żonie Wallis Simpson, późniejszej księżnej Windsoru - poinformował dom aukcyjny Sotheby's. Klejnoty zostaną wystawione na sprzedaż w listopadzie. Oczekuje się, że osiągną cenę około trzech milionów funtów.

 • Szwajcaria: Lodowiec Trift groził oberwaniem. Zarządzono ewakuację

  Ponad 200 osób zostało ewakuowanych w szwajcarskim kantonie Wallis. Ich domom zagrażał sunący lodowiec. Ostatecznie uznano, że najgorsze minęło i pozwolono wrócić im do domów.

 • Szwajcaria: Topniejący lodowiec odkrył ciało turysty. Mężczyzna zaginął 30 lat temu

  Policja kantonu Valais (Wallis) w południowej Szwajcarii poinformowała, że topniejący alpejski lodowiec odkrył szczątki niemieckiego turysty, który zaginął w górach 30 lat temu. Szczątki znaleziono na wysokości 3500 m n.p.m.

 • Miłosna korespondencja Edwarda VIII z Wallis Simpson została sprzedana w Rzymie za 30 tys. euro. Nabywców znalazły również listy, w których swoją rozpacz po rozstaniu z Amerykanką wyrażał jej były mąż - Ernest.

 • Biżuteria, którą brytyjski król Edward VIII kupił dla swej amerykańskiej żony Wallis Simpson, późniejszej księżnej Windsoru wystawiona będzie na sprzedaż - poinformował dom aukcyjny Sotheby's.

 • W. Brytania: Kolejne rewelacje w aferze podsłuchowej

  Jedna z najważniejszych postaci afery podsłuchowej, były zastępca redaktora naczelnego "News of the World" (NotW) Neil Wallis, w latach 2009-10 odpłatnie ujawniał swemu byłemu pracodawcy poufne policyjne informacje - donoszą media brytyjskie.

 • Żałoba w Belgii: Rodzice w szoku. Nie chcieli rozpoznać ciał dzieci

  Ciała wszystkich dzieci, które zginęły w tragicznym wypadku w Wallis w Szwajcarii, zostały zidentyfikowane. Dwa wojskowe samoloty z ciałami ofiar katastrofy są w drodze do Brukseli.

 • Wypadek belgijskiego autobusu w Szwajcarii - 28 zabitych

  ...28 osób, w tym 22 dzieci, zginęło we wtorek późnym wieczorem w wypadku belgijskiego autokaru, który uderzył w ścianę tunelu w kantonie Valais (niem. Wallis) na południu Szwajcarii. 24 dzieci odniosło obrażenia.

 • Szwajcaria: Mężczyzna zastrzelił trzy osoby

  W miejscowości Daillon w szwajcarskim kantonie Valais (niem. Wallis) mężczyzna zastrzelił trzy osoby, a kolejne dwie ranił - poinformowała w nocy z środy na czwartek szwajcarska policja. Prawdopodobnie napastnik był pijany.

Zdjęcia na temat: wallis
Dyskusje na temat: wallis
 • Re: Petru o przemówieniu Trumpa: Zabrakło jednoznacznych gwarancji wojskowych

  Pierdu to taki polski Edward VIII a Aśka prawie Wallis Simpson.

 • Re: Mazurek: Dziś "bardzo ważna" konferencja prezesa PiS

  proponuje zbojkotować "konferencje" tego posła. Żadnych dziennikarzy i telewizji.

 • Re: Rasistowski atak na Meghan Markle. ​Partnerka lidera UKIP zawieszona

  Edward VIII musiał ustąpić, bo po pierwsze miał nazistowskie poglądy, a po drugie, ta jego paskudna Wallis też służyła III Rzeszy!

 • Re: Stanowczy głos Francji w sprawie wyborów w Rosji

  Majotta i Reunion, Wallis i Futuna, Polinezja Francuska, Nowa Kaledonia, Gwadelupa, Korsyka, Martynika i Francuska Gujana ;) - tubylcy maja francuskie obywatelstwo i wlasnie przeprowadzaja sie wraz z rodzinami do Europy :)

 • Re: Stabilna sytuacja PiS. Najnowszy sondaż

  W Szwajcarii w Kantonie Luzern za kazde dziecko dostaje sie 200 Fr. (okolo 800 zlotych). Natomiast w kantonie Wallis 400 Fr. (okolo 1600 zlotych). To jest normalne w tym kraju od dziesiatek lat. Nie rozumiem dlaczego 500 plus jest tak krytykowane przez zwyklych (nie tylko na tych forach) obywateli Rzeczpospolitej.

 • Re: Francja: Wybory prezydenckie w terytoriach zamorskich

  Obecnie koloniami imperium francuskiego są następujące terytoria zależne: -cztery departamenty zamorskie: karaibskie wyspy Gwadelupa i Martynika, południowoamerykańska Gujana Francuska oraz wyspa Reunion na Oceanie Indyjskim, niedaleko Madagaskaru, -cztery terytoria zamorskie: Polinezja Francuska, Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne, Wallis i Futuna oraz Nowa Kaledonia, -dwie

 • Re: Premier Francji o sytuacji finansowej kraju: Taniec na wulkanie

  Obecnie w skład Francji wchodzą posiadłości (kolonie) poza Europą. Są to cztery departamenty zamorskie: Gwadelupa, Martynika, Réunion, Gujana Francuska, dwie "zbiorowości terytorialne" (Collectivités territoriales): Mayotte, Saint-Pierre i Miquelon, trzy terytoria zamorskie: Polinezja Francuska, Nowa Kaledonia, Wallis i Futuna oraz Francuskie Ziemie Południowopolarne (Les Terres Australes et

 • Re: Siostry księcia Filipa żonami nazistów. Hitler "czarujący i skromny"

  kiedy w prasie angielskiej wyciekły fotki Edwarda VI i Hitlera wznoszacych toast szampanem za upadek Europy - służby specjalnie szybko podstawiły mu dwukrotną rozwódkę Wallis, by doprowadzić go do abdykacji. Bo syfów na dworze było az nadto

 • Re: Frankfurt. Rozbrojono blisko dwutonową bombę

  Patrz na fakty. Barnes Wallis wymyślił bombę skaczącą, ale też wymyślił bombę z opóżnionym zapłonem (co jest normą obecnie), która wybuchała po wbiciu się w ziemię (dom, tory, itd.). Niemcy pokazali klasę, bo poszło 2 ludzi, żeby ją ROZBROIĆ, a potem wywieżć. To u nich norma (mają też ludzi od rozbrajania podwodnego), której u nas NIE MA! 2 lata temu zginęło 2 saperów przy rozbrajaniu podobnej

 • Re: Włochy: Masowa ewakuacja. Bomba wybuchnie w ciągu 144 godzin

  Angielskie bomby były najbardziej porabane jeśli chodzi o zapalniki. Angielski wynalazca Barnes Wallis wymyslił sporo różnego badziewia, jak np. bomba skacząca. Pierwszy też wpadł na pomysł, aby bomba wybuchała nie przy uderzeniu lub nad celem, ale po wbiciu się w ziemie, bo to powodowało wieksze uszkodzenia budynków (bombardowanie miast). Zapalniki mogły być tez dublowane, a nawet potrójne