• Informacje na temat:

  walor

Artykuły na temat: walor
 • Kuchciński: Orzeczenie Trybunału ma głównie walor historyczny

  Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. przyjętej w czerwcu ustawy o TK ma przede wszystkim walor historyczny, odnosi się bowiem do sytuacji prawnej, która w ostatnich dniach uległa zasadniczej zmianie - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS).

 • Sporo argumentów przemawia za nim. Przede wszystkim ten, że jest kimś prawdziwym, z krwi i kości, on bije się naprawdę, ryzykuje szczęką, podczas gdy wojna z Putinem to miraż, to kolejny platformiany wyborczy chwyt. Po drugie, w przeciwieństwie do Tuska, Adamek ma walor świeżości.  Że nazywają go celebrytą? Przepraszam, a cóż to dzisiaj znaczy? W potocznej opinii mianem celebryty określany jest...

 • Wassermann: Czuma ma ważny walor

  Nie ma problemu prawnego. Pan Czuma może zostać ministrem sprawiedliwości. To jest człowiek, który może wnieść do ministerstwa sprawiedliwości bardzo ważny walor, czyli prawość - uważa Zbigniew Wassermann, były koordynator, członek komisji do spraw specsłużb.

 • Nasze Roztocze - promocja walorów turystycznych i kulturowych

  ...27 lipca br. w czterogwiazdkowym Hotelu "Artis" zlokalizowanym na terenie gminy Zamość odbyło się seminarium "Walory turystyczne i kulturowe szansą rozwoju Roztocza".

 • O walorach Gdańska w Londynie

  ...uczestników zebrania z sytuacją na rynku pracy, nieruchomości oraz będą zachęcać do zakładania firm w tym mieście. Urzędnicy będą również przedstawiać inne walory Gdańska, które ubiega się o tytuł...

 • Rękopis pieśni "Wiosna" trafił do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

  ...​Autentyczne dokumenty historyczne mają istotny walor symboliczny. W źródłach takich jak ten rękopis zaklęte są emocje - mówił minister kultury Piotr Gliński podczas przekazania Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie rękopisu chopinowskiej pieśni "Wiosna."

 • Ukradziono najsłynniejszego polskiego "araba"

  Najsłynniejszy polski arab, koń Walor, został ukradziony ze stadniny w miejscowości Szymanowo koło Śremu w Wielkopolsce. Walor był mistrzem Polski i Europy w 2010 roku. Ma charakterystyczne umaszczenie. Jest siwy, ma rude plamy. Jego wartość sięga nawet 40 tys euro.

 • Komorowski: Gdy w PiS skończy się dzielenie miejsc przy żłobie, zaczną się swary o ideologię

  ...w Platformie odpowiada, że to najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić opozycji. "PO ma gigantyczny bagaż doświadczenia politycznego. Nowoczesna ma walor świeżości. Optymalnym byłoby połączenie tych walorów" - uważa były prezydent. "Liczę, że katalizatorem współpracy PO i Nowoczesnej może być KOD, który ma walor świeżości, autentyczności i nie jest konkurentem dla partii politycznych" - ocenia...

 • Rzecznik Praw Obywatelskich w Kontrwywiadzie. Zadaj pytanie!

  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wybór w październiku trzech sędziów TK był zgodny z konstytucją, zaś dwóch nie. PiS mówi, że ten wyrok ma walor historyczny. Prezydent uważa, że potrzebna jest debata nad zmianami procedury wyboru sędziów Trybunału. Zapowiada również, że w ramach Narodowej Rady Rozwoju powoła zespół, który wypracuje nowe zasady wyboru sędziów i funkcjonowania TK. W piątek gościem...

 • Herbata. Czy to tylko przyjemność, czy też efekt zdrowotny?

  Już sam fakt, że herbata jest naturalnym, niskoprzetworzonym produktem roślinnym, spożywanym codziennie przez większość populacji, inspiruje do głębszego poznania jej walorów żywieniowych i wpływu na zdrowie. Popularność herbaty stała się więc impulsem do licznych badań naukowych, zwłaszcza że równolegle nastąpił znaczny rozwój nauk żywieniowych.

Zdjęcia na temat: walor
Wideo na temat: walor
 • Janusz Piechociński: Człowiek nie wymyślił lepszej konstytucji niż 10 przykazań

  „Pierwszy tydzień w wykonaniu naszego kandydata potwierdza jego rzeczywiste, ponadstandardowe zdolności i walory udziału w polityce” – mówi wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński w Kontrwywiadzie RMF FM.

 • Duda: Ludzie w Świdniku są zrozpaczeni

  Program modernizacji polskiej armii powinien być realizowany tak, aby polski przemysł odniósł z niego jak najwięcej korzyści - powiedział Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Bronisław Komorowski podkreślał natomiast, że o zakupie uzbrojenia powinny decydować jego walory istotne z punktu widzenia potrzeb wojska.

 • Kandydaci o zakupie sprzętu wojskowego

  Program modernizacji polskiej armii powinien być realizowany tak, aby polski przemysł odniósł z niego jak najwięcej korzyści - powiedział Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta. Bronisław Komorowski podkreślał natomiast, że o zakupie uzbrojenia powinny decydować jego walory istotne z punktu widzenia potrzeb wojska.

Dyskusje na temat: walor