• Informacje na temat:

  walther

Artykuły na temat: walther
 • ...miał mu zabrać służbowy pistolet Walther P99. W miejscu, gdzie doszło do rozboju, nie ma zainstalowanych kamer, więc ustalenie dokładnych okoliczności i przebiegu całego zdarzenia będzie trudne...

 • Walther P99 odnaleziony. Zgubił go policjant z Sosnowca

  .... Wtedy właśnie ktoś miał mu zabrać służbowy pistolet Walther P99. W miejscu, gdzie doszło do rozboju, nie ma zainstalowanych kamer, więc ustalenie dokładnych okoliczności i przebiegu całego zdarzenia...

 • W tramwaju zabrał policjantowi broń. 56-latek jest już w rękach policji

  W Poznaniu zatrzymano 56-letniego mężczyznę, który w piątek wieczorem wszedł w posiadanie policyjnej broni. Usłyszał już zarzut przywłaszczenia mienia. Policjant, któremu w tramwaju zabrano pistolet Walther z 30 nabojami, jechał na nocną zmianę w komendzie. Wobec niego również mają być wyciągnięte konsekwencje.

 • Niemiecki pistolet Walther PPK, używany przez agenta 007 Jamesa Bonda i niemiecki karabin maszynowy MG 15, który "zagrał" w "Gwiezdnych wojnach" to niektóre z rodzajów broni używanej w Powstaniu Warszawskim. Ich opisy znalazły się w "Leksykonie militariów Powstania Warszawskiego".

 • Postrzelił się z pistoletu z czasów II wojny

  Czyszczenie broni mogło okazać się dla 74-letniego mieszkańca osiedla Rawka w Skierniewicach w Łódzkiem bardzo niebezpieczne w skutkach. Mężczyzna postrzelił się w nogę z pistoletu Walther P-38 z okresu II wojny światowej. na szczęście skończyło się tylko na ranie lewego kolana.

 • Resort Spraw Wewnętrznych podpisze dziś umowę z fabryką broni Łucznik-Radom na dostawę dwóch rodzajów pistoletów dla policjantów i Straży Granicznej. Już niedługo nasze służby będą korzystać z nowoczesnych pistoletów P-99 Walther i szybkostrzelnych Glauberytów.

 • Prokuratura Rejonowa w Kielcach wszczęła śledztwo w sprawie broni, która zniknęła świętokrzyskiej policji. Niespełna miesiąc temu zaginął 16-strzałowy Walther. Do tej pory udało się jedynie ustalić, że z warszawskiego magazynu na pewno wyjechały wszystkie pistolety.

 • Z transportu kilkudziesięciu pistoletów przesłanych z Warszawy do Kielc funkcjonariuszom w tajemniczy sposób zniknął jeden pistolet. W jaki sposób zginął Walther, nie wie ani przesłuchany już w tej sprawie magazynier, ani świętokrzyska policja.

 • Policjant zastrzelił policjanta

  Jak to się stało, że służbowy policyjny pistolet P-99 Walther był załadowany? Dlaczego podczas czyszczenia broni padł śmiertelny strzał? Policyjni eksperci pod nadzorem prokuratora ustalają przyczyny tragicznego wypadku na posterunku w Horyńcu Zdroju.

 • Policja miała prawie 13 tys. niepewnych pistoletów

  Prawie jedna trzecia, bo aż 11497 wciąż objętych gwarancją policyjnych pistoletów Walther P-99, wymagała wymiany części, która raniła przy wystrzale jednego z funkcjonariuszy. Na początku kwietnia zakończy się przegląd pozostałych 32 tysięcy pistoletów, które nie są objęte gwarancją. Już stwierdzono konieczność wymiany części w 1300 z nich.