• Informacje na temat:

  wały śląskie

Artykuły na temat: wały śląskie
 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Tur, lalki, a może Wały Śląskie?

  Stronie Śląskie, Chojnice, Wejherowo, Janów Lubelski, Pilzno lub Przemków - jedno z tych miejsc odwiedzimy tym razem w cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Już w sobotę odkryjemy dla Was lokalne ciekawostki, legendy i atrakcje. Wybór należy do Was! Czekamy na głosy w sondzie do czwartkowego południa.

 • Ziemia jest tak nasiąknięta wodą, iż istnieje ryzyko, że wały przeciwpowodziowe nie wytrzymają. Sytuację utrudnia fakt, że dojdzie do zrzutów wody z wypełnionych zbiorników retencyjnych - mówią strażacy walczący z żywiołem.

 • Mimo stabilizacji poziomów wód głównych rzek woj. śląskiego - Wisły i Odry - wciąż pozostają one powyżej wartości alarmowych, a poza wałami utrzymują się rozlewiska. Groźne są nadal mniejsze rzeki. Występują utrudnienia komunikacyjne.

 • Śląskie: Burza podtopiła Jasienicę

  Synoptycy z bielskiej stacji meteorologicznej poinformowali, że w nieco ponad godzinę spadły 24 litry deszczu na metr kwadratowy. - Woda już przetoczyła się przez Jasienicę. Pozostały duże straty. Strażacy teraz pompują wodę z piwnic, umacniają wały i udrożniają przepusty - powiedział oficer dyżurny bielskiej straży. Nawałnica dotknęła także miasto Bielsko-Biała. Tutaj również na ulicach...

 • Śląskie, Małopolska: Alarmy przeciwpowodziowe

  Na długości kilku metrów woda rzeki Czarna Przemsza przerwała wały przeciwpowodziowe w miejscowości Piwoń. Woda wdziera się w tej chwili do kilku gospodarstw. Ewakuowano mieszkańców Żelisławic. Teraz(...) powiedzieć, kiedy zakończy się akcja ratunkowa. Podobna sytuacja jest w miejscowościach: Łazy, Wojkowice, Kościelne i Sulików. W tej chwili na terenie województwa śląskiego nie pada. Strażacy nadal jednak...

 • W kilku miejscowościach województwa śląskiego trwa walka z żywiołem. Przerwane zostały wały przeciwpowodziowe na Warcie w Częstochowie. Zalane są cztery dzielnice - pod wodą znalazło się dziesiątki(...) Czechowice-Dziedzice Wisła i dwie inne małe rzeki przerwały tamtejsze wały. Kilka dzielnic jest odciętych od świata. W części miasta nie ma prądu. Woda zalała też m.in. miejską oczyszczalnię ścieków. Od...

 • Z wieczornych informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego wynika, że w całym regionie ewakuowano w poniedziałek ok. 460 osób - najwięcej, ok. 360 w powiecie bielskim, 46 w powiecie cieszyńskim(...) przeciwpowodziowej w Mysłowicach 57-letni strażak-ochotnik zmarł na zawał serca. Rano wezbrane wody rzeki Koszarawa w Przyborowie na Żywiecczyźnie porwały mężczyznę, którego dziecko w pewnym momencie...

 • W wielu miejscowościach woj. śląskiego trwa walka z żywiołem, tysiące mieszkańców z powodu powodzi jest zmuszonych opuścić swoje domy. Tam gdzie jeszcze nie doszło do wylania rzek i podtopień, nieustannie trwa umacnianie wałów i zabezpieczanie domów.

 • Śląskie: Woda podtapia domy, osuwa się ziemia

  Zalane domy w Dankowicach, trudna sytuacja w Bieruniu, gdzie wciąż przybywa wody, groźne osunięcia ziemi w powiecie bielskim, zalane ulice i podmyte tory - mieszkańcy województwa śląskiego wciąż zmagają się z wielką wodą.

 • .... Sienkiewicza: - zamknięty ruch za wyjątkiem inwalidów i mieszkanców posesji, parking na placu Sejmu Śląskiego. Cmentarz przy ul. Damrota: - zamknięty ruch kołowy na odcinku od ul. Powstańców do ulicy Przemysłowej, parking na ul. Przemysłowej przy markecie Belg. Cmentarz przy ul. Panewnickiej: - zmiana organizacji ruchu kołowego od ul. Bronisławy do ul. Medyków i od ul. Panewnickiej do ul. Śląskiej...

Dyskusje na temat: wały śląskie
 • Re: Śląskie: Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym

  U nas zrobiono trzy wiadukty, nie ma przejść przez tory, są postawione zapory, usypane wały, żeby utrudnić przechodzenie. A ludzie omijają wały i przechodzą, bo im się nie chce wchodzić po schodach. Nawet fakt, że zdarzył się wypadek śmiertelny nie zmienił przyzwyczajeń.

 • Re: Zejście do piekła

  Wału Śląskie inaczej nazwane Wały Chrobrego. pas podwójnych i potrójnych umocnień średniowiecznych ciągnących się wzdłuż środkowego biegu rzeki Bóbr powstały w X wieku.

 • Re: Czesi budowali wały

  Wały to im chyba Niemcy budowali, tak jak przemysł. U nas nie budowali bo Polacy walczyli, potem Ruscy też nie budowali bo po co, a teraz krajem rządzą idioci którzy nie potrafią.

 • Wały przeciekają? A dlaczego?

  Bo po wałach nie można przejechać samochodem które by ubijały luźno nasypaną ziemię. Za to policja kasuje mandaty za takie przejechanie chośby wału. Właśnie szczególnie w Bukowie i okolicach.

 • Czesi budowali wały

  a Polacy kościoły - pozdrawiam.

 • Tusku premierze marny zabrałeś nam wały!!!

  Miały być wały odgradzające moje miasto(Podkarpacie)od Wisłoki. Za PiS-u było już wszystko ustalone, nawet to gdzie będzie stał sprzęt do ich budowy. Wiem bo brałem udział w tych rozmowach. Przyszły potem wybory PO wygrało, ale, że Podkarpacie nie głosowało na nich to cofnęli te inwestycje. W 2008 Elżbieta Bieńkowska skreśliła z listy projektów współfinansowanych przez UE wszystkie projekty

 • Re: Czesi budowali wały

  w latach 70 - było 7 tys. parafii a teraz przeszło 10 tys. a ludzi coraz mniej - młodzi uciekają z kraju katolickiego

 • Re: Wały przeciekają? A dlaczego?

  najpierw zapoznaj się z budową takiego wału, a nie gadaj głupoty - wał to nie zwykły luźny nasyp! każdy wał posiada rdzeń uszczelniający i przejeżdżanie przez wał może go uszkodzić. Żeby się w jakieś kwestii wypowiadać trzeba mieć chociaż nikłe pojęcie o temacie!

 • Wydaje Się Że.....

  wszystkie wały puściły!!!

 • Re: Za to kościołów za dużo.PiS zamiast budować wały i

  nim napiszesz sprawdź ile inwesstycji powodziowych PO skreśliło jak wygrało wybory by kasę przekazać swoim wyborcom w innych regionach. Zastanów się ile mozna by zrobić za przekazane dla ITI 500.000.000 złotych na stadion Legii. No cóż do Warszawy może fala nie dojdzie.