• Informacje na temat:

  wandea

Artykuły na temat: wandea
 • Francuski kolarz zginął podczas treningu. Potrąciła go ciężarówka

  Francuski kolarz Romain Guyot zginął podczas porannego treningu w La Roche-sur-Yon w Wandei. Jak poinformowały tamtejsze media, 23-letni zawodnik został potrącony przez ciężarówkę.

 • Rada francuskiego regionu Wandei musi rozmontować szopkę zainstalowaną w gmachu publicznym. Taką decyzję podjął sąd wywołując we Francji burzę polemik.

 • ...elektryczności, spowodowane głównie zerwaniem linii przez wichury i powalone drzewa, dały się we znaki przede wszystkim mieszkańcom departamentów Wandea i Charente Maritime (zachód kraju), gdzie...

 • Dziewięć ofiar "meteorologicznej bomby"

  Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i zrywał dachy z domów. W Kraju Basków prędkość wiatru dochodziła w porywach do 170 km/h. Trzy osoby utonęły w departamencie Wandea na zachodzie Francji. Na wyspie Oléron zginęła 88-letnia kobieta. Francuskie władze podały też, że w regionie Pirenejów spadający konar drzewa przygniótł mężczyznę. Również w Portugalii i Hiszpanii nie obyło się bez ofiar...

 • Chris Froome oczyszczony z zarzutów dopingowych

  ​Ubiegłoroczny triumfator Tour de France Christopher Froome nie zostanie ukarany za przekroczenie dozwolonej dawki salbutamolu na Vuelta a Espana 2017. To otwiera Brytyjczykowi możliwość startu w rozpoczynającym się 7 lipca wyścigu Tour de France.

 • Europa liczy straty i sprząta po "Xynthii"

  .... Najbardziej poszkodowany jest departament Wandea, gdzie w wyniku szalejącej wichury i spowodowanej przez nią powodzi utopiła się ponad połowa wszystkich ofiar. W poniedziałek o godzinie 15 jeszcze...

 • W wyniku niezwykle gwałtownej nawałnicy Xynthia, która przeszła w lutym ubiegłego roku w zachodniej Europie, głównie Francji i Hiszpanii, zginęło ponad 60 osób. Blisko połowę z tych ofiar odnotowano w jednej tylko francuskiej gminie - Faute-sur-Mer, położonej w departamencie Wandea nad Atlantykiem. Wezbrane fale zaskoczyły tam w nocy mieszkańców, zatapiając całkowicie wiele domów. Jak...

 • ​Holokaust Żydów nie był jedyną zbrodnią przeciw ludzkości

  Nic nie ujmując żydowskim ofiarom, trzeba wyraźnie stwierdzić, że ludobójstw w nowożytnych czasach było bardzo wiele. Wszystkim pomordowanym należy się jednakowa pamięć.

 • Francuska firma wynegocjowała z Putinem otwarcie parku rozrywki na Krymie

  Dzięki rozmowom byłego francuskiego deputowanego i szefa partii Ruch na rzecz Francji Philippe'a de Villiers z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na Krymie powstanie park rozrywki - poinformowała w piątek francuska firma Puy du Fou, zakładająca takie parki.

 • Nawałnica Xynthia kosztowała Francję miliard euro

  Potężna nawałnica Xynthia, która podczas weekendu spowodowała we Francji śmierć ponad 50 ludzi, wyrządziła w tym kraju szkody, wstępnie oszacowane na miliard euro - poinformował "Le Figaro".

Dyskusje na temat: wandea