• Informacje na temat:

  wańkowicz

Artykuły na temat: wańkowicz
 • Szkice spod Monte Cassino to adaptacja obszernego tomu Monte Cassino, której dokonał Melchior Wańkowicz na potrzeby młodego czytelnika. Ukazuje ona zdobycie w 1944r. przez żołnierzy Korpusu Polskiego we Włoszech, wzgórza Monte Cassino, którego bronili zażarcie Niemcy.

 • Wznowiono reportaże Wańkowicza

  Klasyka polskiego reportażu - "W kościołach Meksyku", "Opierzona rewolucja" oraz "Na tropach Smętka" Melchiora Wańkowicza - znalazły się w kolejnym tomie serii dzieł zebranych tego autora. Książka właśnie trafia do księgarń.

 • Matura 2015. Prus, Mickiewicz, Wańkowicz na polskim w technikum

  Znamy tematy z matury z języka polskiego, jaką pisali w poniedziałek uczniowie technikum. To wykorzystywanie władzy absolutnej w opowiadaniu Bolesława Prusa oraz wizerunek matki w "Dziadach" Adama Mickiewicza i "Zielu na kraterze" Melchiora Wańkowicza. Był to egzamin na poziomie podstawowym.

 • Matura 2015: Język polski. W technikach Prus, "Dziady" i Wańkowicz

  Uczniowie techników zakończyli już pisanie matury z języka polskiego na poziomie podstawowym. Ich tematy różniły się nieco od tematów, jakie dostali licealiści. Absolwenci techników na egzaminie mierzyli się z wykorzystywaniem władzy absolutnej w opowiadaniu Bolesława Prusa. Musieli także porównać wizerunek matki w "Dziadach" Adama Mickiewicza i "Zielu na kraterze" Melchiora Wańkowicza.

 • W Piszu na Mazurach powstanie pierwszy w Polsce pomnik Melchiora Wańkowicza - zdecydowali w czwartek tamtejsi radni. Przypadająca w tym roku 75. rocznica wydania książki "Na tropach Smętka" ma pomóc w promocji szlaków turystycznych na trasie podróży pisarza.

 • Klasyka polskiego reportażu - "W kościołach Meksyku", "Opierzona rewolucja" oraz "Na tropach Smętka" Melchiora Wańkowicza - znalazły się w kolejnym tomie serii dzieł zebranych tego autora. Książka właśnie trafia do księgarń.

 • Ostatni polski mistrz szlacheckiej gawędy, klasyk reportażu, autor takich książek jak "Monte Cassino", "Hubalczycy", "Ziele na kraterze" - Melchior Wańkowicz - zmarł 35 lat temu, 10 września 1974 roku. W tym roku wydawnictwo Prószyński zapoczątkowało najpełniejszą z dotychczasowych edycję "Dzieł zebranych" Wańkowicza.

 • Najprawdopodobniej w poniedziałek minister edukacji zdecyduje czy przedłużyć licencję warszawskiej Wyższej Szkole Dziennikarskiej im. M.Wańkowicza. O szkole stało się głośno kilka tygodni temu, kiedy fundacja założycielska odwołała jej władze.

 • Jeszcze co najmniej przez dwa lata Wyższa Szkoła Dziennikarska imienia Melchiora Wańkowicza w Warszawie będzie działać legalnie. Minister edukacji przedłużył licencję na działalność placówki do końca września 2002 roku.

 • Wyższa Szkoła Dziennikarska imienia Melchiora Wańkowicza w Warszawie może pracować do 30 września 2002 - minister edukacji Edmund Wittbrodt przedłużył zezwolenie na jej działalność.

Zdjęcia na temat: wańkowicz
Dyskusje na temat: wańkowicz