• Informacje na temat:

  warhol

Artykuły na temat: warhol
 • Warhol i Dali we Wrocławiu: Prowokacja, sukces, skandal

  Wystawa dzieł Andy'ego Warhola oraz Salvadora Dalego to jedna z ekspozycji, które będzie można obejrzeć w przyszłym roku w Muzeum Miejskim Wrocławia. Łącznie muzeum to oraz jego oddziały zaprezentują w 2018 roku niemal dziesięć nowych wystaw. Otwarcie ekspozycji "Dali Warhol - geniusz wszechstronny" planowane jest na przełom marca i kwietnia. Wystawa będzie prezentowana w Muzeum Teatru im...

 • Warhol i Dali - zapraszamy na wirtualną wycieczkę!

  Brama Marylin Monroe, Sala Pop Kina czy Świątynia Zapachu. Wąsy, peruki, okładki kultowych płyt Rolling Stones, Velvet Underground czy z muzyką Fryderyka Chopina. Nową wystawę "Dali kontra Warhol" do października można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 • Ponad 30 okładek płytowych Andy'ego Warhola w Częstochowie

  Ponad 30 okładek płytowych zaprojektowanych przez Andy'ego Warhola od czwartku będzie można oglądać na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Nie zabraknie na niej "warholowskich" ikon np. okładki z bananem z płyty zespołu The Velvet Underground.

 • Diamentowy proszek i latające poduszki Warhola w Paryżu

  Prawdziwą furorę robi wielka paryska wystawa dzieł legendarnego już króla pop-artu, słynnego Amerykanina: Andy’ego Warhola. Okazuje się, że dzieła tego kontrowersyjnego artysty, który pochodził z rodziny słowackich imigrantów - są w stanie zaskakiwać publiczność, nawet prawie ćwierć wieku po jego śmierci.

 • Andy Warhol w Krakowie

  Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na wystawę mistrza pop-artu Andy'ego Warhola. 60 prac artysty zebranych na wystawie "Andy Warhol.Konteksty". Prace pochodzą z prywatnej kolecji Zoya Museum w Modrej na Słowacji i w Polsce są pokazywane po raz pierwszy.

 • 101 obrazów skorumpowanego ministra. Wśród nich Picasso, Warhol, Renoir...

  Rumuńscy prokuratorzy poinformowali o zajęciu 101 obrazów, które - jak się podejrzewa - oskarżony o korupcję były minister finansów Rumunii kupił ze środków pochodzących z przestępstwa. W kolekcji Dariusa Valcova jest nie tylko - jak już informowano - dzieło Renoira, ale też obrazy Pablo Picassa i Andy Warhola.

 • Andy Warhol w Bydgoszczy

  Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy zaprasza 16 kwietnia o godz. 18.na otwarcie wystawy prac Andego Warhola. Obrazy pochodzą z Muzeum Sztuki Współczesnej w Medzilaborcach (Słowacja).

 • Skradziono cenne obrazy Warhola

  Z muzeum w Springfield, w stanie Missouri, skradziono siedem cennych obrazów Andy'ego Warhola, nazywanego "królem pop artu". FBI wyznaczyła nagrodę za pomoc w ujęciu sprawców i odzyskaniu dzieł.

 • W Muzeum Śląskim w Katowicach można już zobaczyć trzy portrety Mao Tse-tunga autorstwa Andy'ego Warhola. Ekspozycja powstała dzięki wypożyczeniu przez holenderskie Van Abbemuseum serigrafii autorstwa słynnego przedstawiciela pop-artu.

 • Watykan: Andy Warhol był artystą religijnym

  Zdaniem "L'Osservatore Romano" Andy Warhol był artystą religijnym. Artykuł na temat artysty watykański dziennik opatrzył zdjęciem Warhola ze spotkania z Janem Pawłem II podczas audiencji generalnej na Placu świętego Piotra 2 kwietnia 1980 roku.

Dyskusje na temat: warhol