• Informacje na temat:

  warneńska

Artykuły na temat: warneńska
 • W Warszawie zmarła w wieku 88 lat Monika Warneńska (właściwe nazwisko Kazimiera Jelonkiewicz) - dziennikarka, pisarka, autorka blisko 40 książek, miłośniczka Indochin.

 • Prokuratura: Metropolita warneński utonął w Morzu Czarnym

  Jak podała prokuratura w specjalnym komunikacie, na ciele metropolity nie było obrażeń, nic nie wskazuje też, by jego śmierć była gwałtowna. Prokuratura wydała komunikat, ponieważ zaraz po podaniu wiadomości o śmierci Cyryla pojawiły się doniesienia, m.in. z powoływaniem się na źródła w MSW, że policja nie wyklucza zabójstwa. Informując o śmierci Cyryla, eparchia (diecezja) warneńska...

 • Ciało patriarchy na plaży. Policja nie wyklucza zabójstwa

  Jak podała prokuratura w specjalnym komunikacie, na ciele metropolity nie było obrażeń, nic nie wskazuje też, by jego śmierć była gwałtowna. Prokuratura wydała komunikat, ponieważ zaraz po podaniu wiadomości o śmierci Cyryla pojawiły się doniesienia, m.in. z powoływaniem się na źródła w MSW, że policja nie wyklucza zabójstwa. Informując o śmierci Cyryla, eparchia (diecezja) warneńska zaapelowała...

 • Bułgaria: Śmierć metropolity Cyryla, policja nie wyklucza zabójstwa

  Ciało warneńskiego metropolity Cyryla znaleziono we wtorek na plaży w Warnie - poinformowało bułgarskie radio publiczne. Policja nie wyklucza zabójstwa.

 • Co najmniej 10 osób zginęło w czwartek w Warnie po kilkugodzinnej ulewie - poinformowała bułgarska telewizja publiczna. Stacja nie mogła pokazać zdjęć z tego miasta, gdyż warneńskie studio zostało zalane i pozbawione prądu.

 • Bułgaria: Na wschodzie kraju odkryto ognisko afrykańskiego pomoru świń

  ​ We wsi Tutrakanci w północno-wschodniej Bułgarii, niedaleko Warny, odkryto ognisko afrykańskiego pomoru świń - poinformowała w piątek Agencja ds. Bezpieczeństwa Żywności. To pierwsze ognisko tej choroby w Bułgarii.

 • Skażone wąglikiem mięso trafiło do sklepów

  ​Mięso skażone wąglikiem trafiło do sklepów w Warnie i innych miastach północno-wschodniej Bułgarii, w tym prawdopodobnie do sprzedaży w kurorcie Złote Piaski. Taką informację przekazała telewizja publiczna. Aresztowano cztery osoby, w tym właściciela zakładu, w którym wyprodukowano mięso.

 • Bułgaria: Mięso skażone wąglikiem trafiło do sklepów

  Jak poinformowała wczoraj wieczorem bułgarska telewizja publiczna, mięso skażone wąglikiem trafiło do sklepów w Warnie i innych miastach północno-wschodniej Bułgarii. Najprawdopodobniej trafiło ono także do sprzedaży w popularnym kurorcie Złote Piaski.

 • Na prawo most, na lewo most...

  ...została zamknięta całkowicie ulica Warneńska na odcinku Krakowska - Michałowicza. W ciągu trzech miesięcy robotnicy zmodernizują kanalizację, do niektórych domów ją doprowadzą, położą nową nawierzchnię...

 • Bułgaria nie chce parady równości

  ...mer Warny i warneńska metropolia prawosławna nie dopuścili do zorganizowania parady równości w tym czarnomorskim porcie.

Dyskusje na temat: warneńska
 • Re: ​Szczątki szybującego gada z triasu znaleziono w Krasiejowie

  jedyne datowanie chrześcijaństwa to 4500 lat przed naszą erą, plus to co teraz przebrzmieliśmy z nowym testamentem 2000 lat = 6500zł. Kultura słowiaństką/ warneńska po wikingowie plemiona sięgają 15 tyś lat przed naszą erą i w nowej erze po Jezusie 1100 lat, zostały zniszczone.