• Informacje na temat:

  warszawska bitwa 1920

Artykuły na temat: warszawska bitwa 1920
 • Premiera "1920 Bitwa Warszawska" Jerzego Hoffmana

  W Teatrze Wielkim miała miejsce uroczysta premiera nowego filmu Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska". Reżyser - namaszczony na "króla polskiego filmu historycznego" - otrzymał owacje na stojąco. Pokaz uświetnił swoją obecnością prezydent RP.

 • W dniach 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. Określana mianem "cudu nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

 • 97. rocznica Bitwy Warszawskiej. "18. przełomowa bitwa w historii świata"

  Decydująca batalia wojny polsko-bolszewickiej rozegrała się na przedpolach Warszawy 13-15 sierpnia 1920 roku. Określana "cudem nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o niepodległości Polski i uratowała Europę przed bolszewizmem.

 • Inscenizacja Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie

  W niedzielę w Ossowie pod Warszawą odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. Nie zabrakło ułańskich szarż, wystrzałów artyleryjskich i karabinowych. To żywa lekcja historii i patriotycznego wychowania dla młodych ludzi - uważa reżyser inscenizacji Andrzej Michalik.

 • Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej "Mława". Bitwa Warszawska, określana jako decydujące starcie wojny polsko-bolszewickiej, rozegrała się w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy.(...)Na dziedzińcu uniwersytetu zostały odtworzone przez członków grup rekonstrukcji historycznej punkty werbunkowe dla ochotników, pragnących wstąpić w szeregi armii polskiej idącej w sierpniu 1920 roku...

 • 93. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku

  Decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej rozegrała się 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy. Określana "cudem nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowała Europę przed bolszewizmem.

 • Decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej rozegrała się 13-15 sierpnia 1920 r. na przedpolach Warszawy. Określana "cudem nad Wisłą" i uznawana za 18. przełomową bitwę w historii świata zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowała Europę przed bolszewizmem.

 • Hoffman nakręci film o Bitwie Warszawskiej

  Pod koniec czerwca rozpoczną się zdjęcia do filmu historycznego "Bitwa Warszawska 1920", który wyreżyseruje Jerzy Hoffman. Autorem zdjęć, realizowanych w nowoczesnej technologii 3D, będzie Sławomir Idziak.

 • Reprodukcje zdjęć, dokumentów oraz postaci najważniejszych dowódców i polityków można oglądać na otwartej w poniedziałek w Katowicach wystawie "Sąd Boży 1920. Wojna polsko-bolszewicka".

 • Parowóz z zabytkowymi wagonami wyruszył w środę z Chabówki k. Rabki-Zdroju, rozpoczynając rekonstrukcję historyczną upamiętniającą 90. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zatytułowaną "Pociąg z ochotnikami roku 1920".

Zdjęcia na temat: warszawska bitwa 1920
Wideo na temat: warszawska bitwa 1920
 • Wielka rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej

  W Ossowie odbyła się rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Inscenizacja to element obchodów 92. rocznicy zwycięskiej bitwy zwanej "Cudem nad Wisłą". W przedstawieniu wzięło udział kilkaset osób, odział Ułanów, a także dwupłatowiec z epoki i odrestaurowany polski samochód pancerny. Rekonstrukcja bitwy to tylko jeden z elementów organizowanego w Ossowie, pikniku historycznego. W ramach

Dyskusje na temat: warszawska bitwa 1920