• Informacje na temat:

  wasal

Artykuły na temat: wasal
 • "Der Spiegel": "Następny wasal Kaczyńskiego"

  Desygnowanie na premiera RP "kosmopolitycznego bankiera" Mateusza Morawieckiego nie oznacza zmiany polityki rządu w Warszawie - pisze Jan Puhl w komentarzu "Następny wasal Kaczyńskiego" opublikowanym w piątek w wydaniu internetowym tygodnika "Der Spiegel".

 • Macron z pokładu zepsutego lotniskowca: „Nie będziemy wasalem USA!”

  Nie widać końca otwartej wojny na słowa pomiędzy Emmanuelem Macronem i Donaldem Trumpem. Tak wielu obserwatorów komentuje nowe kontrowersyjne wystąpienie prezydenta Francji. Macron zasugerował, ze Unia Europejska nie powinna być wasalem Stanów Zjednoczonych.

 • Ambasador Rosji przy NATO: Polska to wasal USA

  Wasale chcą mieć dostęp do komnat króla - tymi słowami rosyjski przedstawiciel przy NATO Dmitrij Rogozin wyjaśnił w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji, dlaczego Polsce i Czechom potrzebna jest tarcza antyrakietowa. W rozmowie tej padło jeszcze wiele innych, lekceważących określeń pod adresem Warszawy i Pragi.

 • "Rosja staje się politycznym wasalem Chin". Koniec hegemonii USA?

  Rosja stopniowo staje się politycznym wasalem Chin i ich zapleczem surowcowym. Gdyby nadal szła tą drogą, dla świata oznaczałoby to możliwość końca hegemonii amerykańskiej - ocenia dr Michał Lubina z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współczesnym stosunkom rosyjsko-chińskim poświęcona jest jego najnowsza książka pt. "Niedźwiedź w cieniu smoka. Rosja-Chiny 1991-2014", która ukazała się właśnie...

 • Kaczyński: Powrót do PRL, Tusk jak Gomułka, Polska - wasal

  ...- To jest kwestia statusu Polski - czy jesteśmy krajem wasalnym, czy wracamy do sytuacji PRL-owskiej. Jak ja słuchałem Donalda Tuska wczoraj, to sobie przypominałem przemówienie Gomułki z 1968 roku, on wtedy też tak otwarcie tłumaczył, że ze Związkiem Radzieckim inaczej się nie da. Ja do tych czasów nie chcę wracać, widocznie panu Tuskowi to odpowiada.

 • "Wasale Putina". Niemcy pojmują Rosję jako fascynujące Imperium

  W tygodniku "Die Zeit" ukazał się artykuł naświetlający stosunek Niemców do Rosji i relacje polsko-niemieckie. Uwypukla się w nim również wagę jedności europejskiej w kontekście obecnych wydarzeń politycznych.

 • "Ukraina będzie dla Rosji kosztownym wasalem"

  ..., czemu mają służyć te wpływy i co zrobić, by zapewnić ludziom życie, jeśli już nie w wolności, to przynajmniej w dobrobycie - zauważa "SZ". "Moskwa zafundowała sobie drogiego wasala" - pisze "SZ...

 • "Cypr może stać się wasalem Rosji"

  Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ostrzega przed „dramatycznymi” politycznymi skutkami ewentualnej zgody Unii Europejskiej na to, by to Rosja uratowała Cypr przed bankructwem. "Ceną takiej pomocy byłoby przekształcenie wyspy w wasala Kremla" - podkreśla komentatorka gazety.

 • Tygodnik "Przegląd": Ślepa miłość do Ameryki

  O Polsce zredukowanej do roli wasala USA pisze na łamach tygodnika "Przegląd" Jarosław Dobrzański.

 • Rogozin: Polska wasalem Stanów Zjednoczonych

  Wasale chcą mieć dostęp do komnat króla - tymi słowami rosyjski przedstawiciel przy NATO Dmitrij Rogozin wyjaśnił w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji, dlaczego Polsce i Czechom potrzebna jest tarcza antyrakietowa. W skandalicznej rozmowie padło jeszcze wiele innych, lekceważących określeń pod adresem Warszawy i Pragi.

Zdjęcia na temat: wasal