• Informacje na temat:

  waśko

Artykuły na temat: waśko
 • Prof. Waśko: Prezydent Duda jest zwolennikiem reformy edukacji

  Prezydent Andrzej Duda jest zwolennikiem programowym reformy edukacji; decyzję co zrobić z wnioskiem o referendum oświatowe podejmie Sejm - mówi prezydencki doradca prof. Andrzej Waśko.

 • Profesor Waśko o likwidacji gimnazjów: Minister Rostkowska chce ginąć w obronie złej sprawy

  ..."Namawiałbym Joannę Kluzik Rostkowską, by nie poświęcała swojego życia w obronie gimnazjum, bo uczyniłaby to w złej sprawie" - tak profesor Andrzej Waśko, były wiceminister edukacji, członek Prawa i Sprawiedliwości, odpowiada obecnej szefowej resortu w rządzie Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Bogdanem Zalewskim. Joanna Kluzik Rostkowska powiedziała w porannym Kontrwywiadzie RMF FM, że pomysł...

 • Literaturoznawca, badacz romantyzmu polskiego Andrzej Waśko został powołany na stanowisko wiceministra edukacji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

 • Chodnikowy absurd w Lublinie. Jest tak wąsko, że…

  Chodnik jest tak wąski, że nie można się wyminąć - skarżą się mieszańcy Lublina, którzy przechodzą w śródmieściu koło kamienicy przy ul. Narutowicza 34. Do dyspozycji jest tam, jak zmierzył nasz dziennikarz Krzysztof Kot, 128 centymetrów. Dlaczego tak się stało? Nasz reporter interweniował w tej sprawie u lubelskich władz.

 • Od dwóch tygodni w bocznej nawie olsztyńskiej katedry przechowywane są prochy Mikołaja Kopernika. Oczekują na powtórny pochówek astronoma w katedrze we Fromborku (20 maja) - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • "Reforma uzyskała milczące poparcie społeczeństwa"

  Reforma oświaty rozpocznie się od nowego roku szkolnego. Celem reformy edukacji jest podniesienie poziomu nauczania - mówi w rozmowie z PAP doradca Prezydenta RP do spraw wdrażania reformy oświaty prof. Andrzej Waśko.

 • Polski misjonarz postrzelony w Papui-Nowej Gwinei

  Polski misjonarz pracujący w Papui-Nowej Gwinei ciężko ranny. Ksiądz Piotr Waśko został postrzelony przez rabusiów.

 • ...​Ksiądz Piotr Waśko ranny w Papui Nowej Gwinei. Polski misjonarz odwiedzał stacje misyjne na terenie swojej parafii. W jednej z nich został napadnięty i postrzelony.

 • Za wąsko dla Kopernika

  Od dwóch tygodni w bocznej nawie olsztyńskiej katedry przechowywane są prochy Mikołaja Kopernika. Miały trafić do miejscowej kurii. Ale wykonany w Toruniu sarkofag jest tak duży, że nie mieści się w drzwiach do budynku - pisze "Gazeta Wyborcza".

 • Przeciwnicy likwidacji gimnazjów chcą spotkania z prezydenckim ekspertem

  Doradca prezydenta Andrzeja Dudy do spraw reformy edukacji zaprasza rodziców, a ci mówią "sprawdzam!" W czwartek, w popołudniowej rozmowie RMF FM prof. Andrzej Waśko zapewniał, że bardzo chętnie spotka się z przeciwnikami likwidacji gimnazjów. Jesteśmy bardzo ciekawi, co ma do powiedzenia na temat wdrażania reformy - komentuje dla RMF FM Iga Kazimierczyk, matka i przedstawicielka ruchu "Obywatele...

Wideo na temat: waśko
Dyskusje na temat: waśko