• Informacje na temat:

  waszyngton jerzy

Artykuły na temat: waszyngton jerzy
 • List Jerzego Waszyngtona sprzedany na aukcji za 1,4 mln dolarów

  Za 1,4 miliona dolarów został w piątek sprzedany na aukcji w domu Christie's w Nowym Jorku list, w którym późniejszy pierwszy prezydent Stanów Zjednoczonych Jerzy Waszyngton wyraził entuzjastyczną opinię o amerykańskiej konstytucji.

 • Generał Jerzy Gut odchodzi z wojska

  Szef Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych w Krakowie gen. bryg Jerzy Gut postanowił odejść z wojska. Przyczyny dymisji są osobiste - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy DKWS ppłk Krzysztof Łukawski.

 • Jerzy Szmajdziński gościem Faktów RMF FM

  Jerzy Szmajdziński, minister obrony.

 • Z udziałem prezydenta USA George'a Busha odbyła się we wtorek w Waszyngtonie ceremonia odsłonięcia pomnika ofiar komunizmu, poświęconego pamięci milionów ludzi, którzy zginęli za sprawą tego systemu na całym świecie.

 • Buzek w Waszyngtonie będzie umacniał stosunki UE-USA

  Rozpoczynając wizytę w USA, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do zacieśnienia stosunków Waszyngtonu z Unią Europejską, na czym - jak podkreślił - skorzystają wszyscy jej członkowie, a więc i Polska.

 • ...25 stycznia 2002 r. o godz. 18 (czasu lokalnego) w Konsulacie Polskim w Nowym Jorku i 28 stycznia 2002 r. w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie odbędą się specjalne spotkania promujące album "New York" z fotografiami Jerzego Habdasa.

 • Jerzy Urban: Uwielbiam Nowy Jork

  Kilka razy byłem w USA. Uwielbiam Nowy Jork. Za to nie lubię amerykańskiej prowincji, amerykańskiej muzyki ludowej i ich fałszywych uśmiechów - mówi Jerzy Urban, redaktor naczelny pisma "Nie".

 • Płk Jerzy Gut będzie nowym dowódcą GROM. Dotychczasowy szef tej jednostki płk Dariusz Zawadka złożył wypowiedzenie w miniony piątek. - Decyzje kadrowe w sprawie GROM uważam za ostateczne - mówi minister obrony Bogdan Klich.

 • Dzisiaj w amerykańskim stanie Indiana dokonano dzisiaj egzekucji 33-letniego Timothy McVeigha - człowieka, który 19 kwietnia 1995 roku wysadził w powietrze budynek rządowy w Oklahoma City zabijając 168 osób, w tym 19 dzieci. Dzisiaj na temat egzekucji Barbara Górska rozmawiała z Magdaleną Środą i Jerzym Sapiejewskim.

 • Wiadomość dnia to bez wątpienia wyrok sądu lustracyjnego w sprawie Józefa Oleksego. Przypomnijmy, że sąd uznał posła SLD za kłamcę lustracyjnego. Zdaniem sędziów Oleksy przez osiem lat był agentem wywiadu wojskowego PRL. W latach 1970-78 przekazywał mu, zdaniem sądu "odpowiednie dokumenty". Ten właśnie wyrok był tematem dzisiejszej rozmowy Barbary Górskiej. Jej gośćmi byli posłowie: Jerzy...

Zdjęcia na temat: waszyngton jerzy
Wideo na temat: waszyngton jerzy
 • Jerzy Buzek z wizą do USA

  Jerzy Buzek jak każdy Polak przy wjeździe do USA musiał pokazać wizę. Po zakończeniu formalności przewodniczącego Parlamentu Europejskiego powitali między innymi Ambasador RP w Waszyngtonie.

 • Tutaj spotkasz najwybitniejszych Polaków

  W Muzeum Figur Woskowych na Kopcu Kościuszki w Krakowie pod jednym dachem spotkać można najwybitniejszych Polaków. Jest Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko razem z Jerzym Waszyngtonem. Nie zabrakło również Józefa Dąbrowskiego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Dyskusje na temat: waszyngton jerzy