• Informacje na temat:

  watykan

Artykuły na temat: watykan
 • Watykan zaniepokojony decyzjami Trumpa

  Niektóre decyzje prezydenta USA Donalda Trumpa niepokoją Watykan - oświadczył w czwartek przewodniczący nowej dykasterii ds. integralnego rozwoju ludzkiego kardynał Peter Turkson. Wyraził nadzieję, że amerykański przywódca zmieni swą politykę.

 • Watykan wypożyczył Włochom słynną rzeźbę

  Przed zbliżającymi się obchodami 60-lecia Traktatów Rzymskich po raz pierwszy od dwóch wieków mury Watykanu opuścił słynny Tors Belwederski. To pochodząca z I wieku p.n.e. rzeźba grecka przypisywana Apolloniosowi. Muzea Watykańskie wypożyczyły ją Senatowi Włoch.

 • Watykan: Papież odwołał audiencje

  Rzecznik Watykanu zapewnił, że jest to lekka niedyspozycja. Dodał, że rano Franciszek odprawił Mszę świętą w Domu Świętej Marty i wygłosił homilię. - Na razie papież odpoczywa - dodał rzecznik przypominając, że Franciszek zazwyczaj szybko odzyskuje siły i powraca do zdrowia.

 • ​Watykan zataił część listu Benedykta XVI

  W związku z polemiką i krytyką pod adresem służb prasowych Watykanu opublikowały one pełną treść listu emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat swego następcy, Franciszka. Okazało się, że wcześniej zatajono dwa fragmenty listu.

 • Hostia bez glutenu? Watykan wydał komunikat

  Watykan odniósł się do sprawy glutenu w hostii. Jak piszą biskupi w liście okólnym, „hostie całkowicie pozbawione glutenu są materią eucharystyczną nieważną”.

 • Watykan: Zakończyła się Narodowa Pielgrzymka Polaków

  Kolonizacja ideologiczna wdziera się do Polski - przestrzegał w Watykanie kardynał Zenon Grocholewski, powołując się na słowa papieża Franciszka.

 • Watykan chce mediować między USA a Koreą Północną

  Watykan chce podjąć się mediacji między USA a Koreą Północną, by nie dopuścić do konfliktu na tle programu nuklearnego Phenianu - pisze w poniedziałek "La Repubblica". Według gazety okazją do tego ma być szczyt w Watykanie 10-11 listopada.

 • Watykan: Skandal seksualny za Spiżową Bramą?

  Watykan ogłosił w sobotę, że trwa dochodzenie ws. wydarzeń w tzw. preseminarium za Spiżową Bramą - domu, gdzie mieszkają ministranci z bazyliki Świętego Piotra. Opublikowana we Włoszech książka opisuje przypadki wykorzystywania seksualnego w preseminarium.

 • Watykan: Dochodzenie ws. domniemanego skandalu seksualnego w internacie

  Watykan ogłosił, że trwa dochodzenie ws. wydarzeń w tzw. preseminarium za Spiżową Bramą - domu, gdzie mieszkają ministranci z bazyliki Świętego Piotra. Opublikowana we Włoszech książka opisuje przypadki wykorzystywania seksualnego w preseminarium.

 • Watykan: Papież w kwietniu odwiedzi Egipt

  Papież Franciszek odwiedzi Egipt w dniach 28-29 kwietnia - ogłosił w sobotę Watykan. O planach takiej podróży papież mówił niedawno w wywiadzie dla "Die Zeit".

Zdjęcia na temat: watykan
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
Wideo na temat: watykan
 • Żona gwardzisty: Watykan będzie inny

  Magdalena Wolińska-Riedi, żona watykańskiego gwardzisty i jednocześnie jedyna Polka posiadająca obywatelstwo Watykanu, opowiada o atmosferze panującej w Stolicy Apostolskiej w związku z abdykacją papieża Benedykta XVI. "Dla mieszkańców Watykanu jest to dzień pełen refleksji i zadumy" - powiedziała. Polka ma nadzieję, że na emeryturze Benedykt XVI nie będzie się izolował i będzie można go jeszcze

 • Jak Watykan dowiedział się o cudzie w Kostaryce!

  „To misterium. To jest tajemnica dróg Boga” – tak o cudzie uzdrowienia na Kostaryce mówi ksiądz Donald Solano, proboszcz parafii w Paraiso, na terenie której doszło do cudownego uzdrowienia Floribeth Mory Diaz za wstawiennictwem Jana Pawła II.

 • Bitwa na śnieżki na placu św. Piotra w Watykanie

  W Rzymie spadł śnieg - po raz pierwszy od 2012 r. Wyjątkowa aura pozwoliła grupie seminarzystów wdać się w bójkę na śnieżki w pięknym otoczeniu placu św. Piotra. Walka miała rzekomo odbywać się pomiędzy amerykańskimi młodymi duchownymi i brytyjskimi, jednak na nagraniu widać też turystów, którzy dołączyli do wyjątkowego widowiska. Opady śniegu doprowadziły do zamknięcia szkół w Wiecznym Mieście.

Dyskusje na temat: watykan
 • Re: Czy warto mieszać USA w sprawę Smoleńska?

  A dlaczego nie zaangażować Chin, Chin Ludowych ? Jakby co to jest i bliski nam Watykan i ten błogosławiony czy jakos tak Joham Pablo wtoryj.

 • Re: Watykan: Skandal seksualny za Spiżową Bramą?

  Watykan ma na rekach krew tysiecy pomordowanych Zydow i kosciol katolicki tez .....

 • Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

  . Ciekawe że nie może być np. dwóch prezydentów USA, Francji czy Bangladeszu. Watykan i jego satelity trwają przy władzy od ok. 1000 lat i tak szybko nie odpuszczą. Wygodnie żyje się ze straszenia Bogiem(...) następca św.Piotra na Ziemi.Jak żył PIOTR 1Papież...w ubóstwie.Jak żyli póżniejsi Papieże to wbrew nauczaniu CHRYSTUSA który był ubogi i nie miał nic.Skąd takie bogactwo Watykanu?Czci się Papieża jakby to

 • Re: Co sądzisz o abdykacji papieża Benedykta XVI?

  Piszą o papieżu a ani słowa o Bogu. Wg mnie kościół całkowicie pogrąża się w swoich kłamstwach w temacie istnienia Boga. Jak z tego teraz wynika papieży może być dwóch, a może trzech a może i stu. Ciekawe że nie może być np. dwóch prezydentów USA, Francji czy Bangladeszu. Watykan i jego satelity trwają przy władzy od ok. 1000 lat i tak szybko nie odpuszczą. Wygodnie żyje się ze straszenia Bogiem

 • Dymisja papieźa - Niemca Ratzingera.

  Pomyłką niewybaczalną kardynałów był wybór Niemca na dodatek członka nazistowskiej HJ. Watykan niczego się nie nauczył i nigdy nie nauczy. Oni myślą źe Świat zapomniał o ich udziale w ratowaniu nazistowskich zbrodniarzy eksportując tych zwyrodnialców do Ameryki Płd. Potrafią skrzętnie ukrywać wszystkie swoje afery ( bank Ambroziano i inne ). O wynaturzeniach seksualnych wiedzą wszyscy ( pedofilia

 • Re: Jak dokonać apostazji?

  Bogu. Człowiek daje się ochrzcić,a nie jest chrzczony. A co do samej apostazji... ciężko jest to zrobić w naszym kraju.Mimo,że Watykan wydał instrukcję,polski episkopat jej nie stosuje.Ma swoją

 • Re: Watykan: "Decyzja Trumpa to katastrofa dla ludzkości"

  Tak się kończy kościół jak na papieża wybiera się jakiś nierozgarniętych, niewykształconych ludzi ze południowo-amerykańskich slamsów. Przykre ale taka prawda. Watykan jest w światowej polityce jak najbardziej potrzebny ale jego głos musi być umiarkowany i nieprowokacyjny tzn. nastawiony na łagodzenie i rozwiązywanie światowych konfliktów bo tylko ustawianie się w roli arbitra ponad politycznymi