• Informacje na temat:

  watykan

Artykuły na temat: watykan
 • Watykan zaostrza środki bezpieczeństwa

  Wejścia do Watykanu przy bramie świętej Anny zaczęli pilnować żandarmi z karabinami automatycznymi - odnotowały włoskie media. Podkreśla się, że to kolejny dowód zaostrzenia środków bezpieczeństwa w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

 • ​Watykan odzyskał skradziony list Krzysztofa Kolumba

  USA oddały Watykanowi jedną z rzadkich kopii listu Krzysztofa Kolumba, który po powrocie z wyprawy do Ameryki napisał do króla Ferdynanda Aragońskiego i królowej Izabeli. Wartość dokumentu z 1493 r., skradzionego z Biblioteki Watykańskiej, to 1,2 mln dolarów.

 • Watykan: Niecodzienny prezent dla papieża Franciszka

  ...​Papież Franciszek otrzymał w niedzielę biały skuter Vespa ze specjalną spersonalizowaną rejestracją. Dochód ze sprzedaży jednośladu z 1971 roku będzie przekazany na cele charytatywne. W Watykanie skuter wypróbował papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

 • Watykan zaniepokojony decyzjami Trumpa

  Niektóre decyzje prezydenta USA Donalda Trumpa niepokoją Watykan - oświadczył w czwartek przewodniczący nowej dykasterii ds. integralnego rozwoju ludzkiego kardynał Peter Turkson. Wyraził nadzieję, że amerykański przywódca zmieni swą politykę.

 • Watykan: Polak Konrad Krajewski został kardynałem

  Papieski jałmużnik Konrad Krajewski został kardynałem. W czasie konsystorza w Watykanie w czwartek jako jeden z 14 nowych purpuratów otrzymał biret kardynalski i pierścień. Kardynał Krajewski jest pierwszym polskim kardynałem mianowanym przez Franciszka.

 • Watykan wypożyczył Włochom słynną rzeźbę

  Przed zbliżającymi się obchodami 60-lecia Traktatów Rzymskich po raz pierwszy od dwóch wieków mury Watykanu opuścił słynny Tors Belwederski. To pochodząca z I wieku p.n.e. rzeźba grecka przypisywana Apolloniosowi. Muzea Watykańskie wypożyczyły ją Senatowi Włoch.

 • Watykan: Nowe hełmy dla Gwardii Szwajcarskiej

  ...obciążyły budżet Watykanu, szukają sponsorów. Tradycyjnie podczas uroczystości w przypadające w niedzielę święto Gwardii Szwajcarskiej przysięgę złoży 32 nowych rekrutów - halabardników. Wszyscy(...) sytuacja międzynarodowa, a szczególnie zagrożenie terrorystyczne. "Jesteśmy tego świadomi i przygotowani" - powiedział pułkownik Graf. Podkreślił, że jeszcze 10 lat temu służba przy bramach Watykanu...

 • Watykan: Papież odwołał audiencje

  Rzecznik Watykanu zapewnił, że jest to lekka niedyspozycja. Dodał, że rano Franciszek odprawił Mszę świętą w Domu Świętej Marty i wygłosił homilię. - Na razie papież odpoczywa - dodał rzecznik przypominając, że Franciszek zazwyczaj szybko odzyskuje siły i powraca do zdrowia.

 • ​Watykan zataił część listu Benedykta XVI

  W związku z polemiką i krytyką pod adresem służb prasowych Watykanu opublikowały one pełną treść listu emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat swego następcy, Franciszka. Okazało się, że wcześniej zatajono dwa fragmenty listu.

 • Watykan: Nowa adhortacja apostolska Franciszka

  Biuro prasowe Watykanu poinformowało, że w poniedziałek o 12.15 przedstawiony będzie nowy dokument duszpasterski papieża.  Adhortacja od jej pierwszych słów nosi tytuł "Gaudete et Exsultate", co po łacinie znaczy "Cieszcie się i radujcie".  Opublikowana zostanie w ośmiu językach, w tym po polsku.  Jak wskazują komentatorzy, papież często w swoich wystąpieniach podnosi, że wszyscy wezwani jesteśmy...

Zdjęcia na temat: watykan
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
Wideo na temat: watykan
 • Żona gwardzisty: Watykan będzie inny

  Magdalena Wolińska-Riedi, żona watykańskiego gwardzisty i jednocześnie jedyna Polka posiadająca obywatelstwo Watykanu, opowiada o atmosferze panującej w Stolicy Apostolskiej w związku z abdykacją papieża Benedykta XVI. "Dla mieszkańców Watykanu jest to dzień pełen refleksji i zadumy" - powiedziała. Polka ma nadzieję, że na emeryturze Benedykt XVI nie będzie się izolował i będzie można go jeszcze

 • Jak Watykan dowiedział się o cudzie w Kostaryce!

  „To misterium. To jest tajemnica dróg Boga” – tak o cudzie uzdrowienia na Kostaryce mówi ksiądz Donald Solano, proboszcz parafii w Paraiso, na terenie której doszło do cudownego uzdrowienia Floribeth Mory Diaz za wstawiennictwem Jana Pawła II.

 • Bitwa na śnieżki na placu św. Piotra w Watykanie

  W Rzymie spadł śnieg - po raz pierwszy od 2012 r. Wyjątkowa aura pozwoliła grupie seminarzystów wdać się w bójkę na śnieżki w pięknym otoczeniu placu św. Piotra. Walka miała rzekomo odbywać się pomiędzy amerykańskimi młodymi duchownymi i brytyjskimi, jednak na nagraniu widać też turystów, którzy dołączyli do wyjątkowego widowiska. Opady śniegu doprowadziły do zamknięcia szkół w Wiecznym Mieście.

Dyskusje na temat: watykan