• Informacje na temat:

  watykan

Artykuły na temat: watykan
 • Watykan zaostrza środki bezpieczeństwa

  Wejścia do Watykanu przy bramie świętej Anny zaczęli pilnować żandarmi z karabinami automatycznymi - odnotowały włoskie media. Podkreśla się, że to kolejny dowód zaostrzenia środków bezpieczeństwa w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

 • ​Watykan odzyskał skradziony list Krzysztofa Kolumba

  USA oddały Watykanowi jedną z rzadkich kopii listu Krzysztofa Kolumba, który po powrocie z wyprawy do Ameryki napisał do króla Ferdynanda Aragońskiego i królowej Izabeli. Wartość dokumentu z 1493 r., skradzionego z Biblioteki Watykańskiej, to 1,2 mln dolarów.

 • Watykan: Niecodzienny prezent dla papieża Franciszka

  ...​Papież Franciszek otrzymał w niedzielę biały skuter Vespa ze specjalną spersonalizowaną rejestracją. Dochód ze sprzedaży jednośladu z 1971 roku będzie przekazany na cele charytatywne. W Watykanie skuter wypróbował papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski.

 • Watykan zaniepokojony decyzjami Trumpa

  Niektóre decyzje prezydenta USA Donalda Trumpa niepokoją Watykan - oświadczył w czwartek przewodniczący nowej dykasterii ds. integralnego rozwoju ludzkiego kardynał Peter Turkson. Wyraził nadzieję, że amerykański przywódca zmieni swą politykę.

 • Watykan: Polak Konrad Krajewski został kardynałem

  Papieski jałmużnik Konrad Krajewski został kardynałem. W czasie konsystorza w Watykanie w czwartek jako jeden z 14 nowych purpuratów otrzymał biret kardynalski i pierścień. Kardynał Krajewski jest pierwszym polskim kardynałem mianowanym przez Franciszka.

 • Watykan wypożyczył Włochom słynną rzeźbę

  Przed zbliżającymi się obchodami 60-lecia Traktatów Rzymskich po raz pierwszy od dwóch wieków mury Watykanu opuścił słynny Tors Belwederski. To pochodząca z I wieku p.n.e. rzeźba grecka przypisywana Apolloniosowi. Muzea Watykańskie wypożyczyły ją Senatowi Włoch.

 • Watykan: Nowe hełmy dla Gwardii Szwajcarskiej

  ...obciążyły budżet Watykanu, szukają sponsorów. Tradycyjnie podczas uroczystości w przypadające w niedzielę święto Gwardii Szwajcarskiej przysięgę złoży 32 nowych rekrutów - halabardników. Wszyscy(...) sytuacja międzynarodowa, a szczególnie zagrożenie terrorystyczne. "Jesteśmy tego świadomi i przygotowani" - powiedział pułkownik Graf. Podkreślił, że jeszcze 10 lat temu służba przy bramach Watykanu...

 • Watykan: Papież przyjął rezygnację metropolity Waszyngtonu

  .... W ciągu kilku dni ponad 60 tys. osób podpisało petycję do papieża o zdymisjonowanie metropolity amerykańskiej stolicy. Pod koniec sierpnia tego roku kardynał Wuerl był w Watykanie na audiencji...

 • Watykan: Papież odwołał audiencje

  Rzecznik Watykanu zapewnił, że jest to lekka niedyspozycja. Dodał, że rano Franciszek odprawił Mszę świętą w Domu Świętej Marty i wygłosił homilię. - Na razie papież odpoczywa - dodał rzecznik przypominając, że Franciszek zazwyczaj szybko odzyskuje siły i powraca do zdrowia.

 • ​Watykan zataił część listu Benedykta XVI

  W związku z polemiką i krytyką pod adresem służb prasowych Watykanu opublikowały one pełną treść listu emerytowanego papieża Benedykta XVI na temat swego następcy, Franciszka. Okazało się, że wcześniej zatajono dwa fragmenty listu.

Zdjęcia na temat: watykan
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
 • Choinka z Ukrainy pojedzie do Watykanu
Wideo na temat: watykan
 • Żona gwardzisty: Watykan będzie inny

  Magdalena Wolińska-Riedi, żona watykańskiego gwardzisty i jednocześnie jedyna Polka posiadająca obywatelstwo Watykanu, opowiada o atmosferze panującej w Stolicy Apostolskiej w związku z abdykacją papieża Benedykta XVI. "Dla mieszkańców Watykanu jest to dzień pełen refleksji i zadumy" - powiedziała. Polka ma nadzieję, że na emeryturze Benedykt XVI nie będzie się izolował i będzie można go jeszcze

 • Jak Watykan dowiedział się o cudzie w Kostaryce!

  „To misterium. To jest tajemnica dróg Boga” – tak o cudzie uzdrowienia na Kostaryce mówi ksiądz Donald Solano, proboszcz parafii w Paraiso, na terenie której doszło do cudownego uzdrowienia Floribeth Mory Diaz za wstawiennictwem Jana Pawła II.

 • Bitwa na śnieżki na placu św. Piotra w Watykanie

  W Rzymie spadł śnieg - po raz pierwszy od 2012 r. Wyjątkowa aura pozwoliła grupie seminarzystów wdać się w bójkę na śnieżki w pięknym otoczeniu placu św. Piotra. Walka miała rzekomo odbywać się pomiędzy amerykańskimi młodymi duchownymi i brytyjskimi, jednak na nagraniu widać też turystów, którzy dołączyli do wyjątkowego widowiska. Opady śniegu doprowadziły do zamknięcia szkół w Wiecznym Mieście.

Dyskusje na temat: watykan