• Informacje na temat:

  wawer

Artykuły na temat: wawer
 • Prof. Wawer: Sowiecka taktyka walk o Berlin to przedmiot krytyki historyków

  Sowiecka taktyka walki, a nade wszystko olbrzymie straty poniesione w walkach o stolicę III Rzeszy, stanowią od lat przedmiot krytyki historyków wojskowości - mówi historyk, prof. Zbigniew Wawer, dyr. Muzeum WP. Mija 70 lat od walk o Berlin, które określane są mianem operacji berlińskiej.

 • Prof. Wawer: Pod Lenino dywizjom sowieckim dano rozkaz wycofania się, a polskim nie

  ...- Dywizje sowieckie poszły do przodu, ale następnie cofnęły się. Polacy zostali więc sami - powiedział prof. Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Wojska Polskiego. 12 października mija 70. lat od rozpoczęcia dwudniowej bitwy pod Lenino.

 • Proces burmistrzów Wawra o rzekomy mobbing

  15 mln zł domagają się łącznie były burmistrz Wawra Dariusz Godlewski i jego zastępca Piotr Zygarski od prezydenta Warszawy w procesie o dyskryminację i mobbing.

 • Czekolada gorzka czy mleczna? Najważniejsze, że jest zdrowa

  ..."Zjadanie codziennie kawałka gorzkiej czekolady poprawi nasze zdrowie" - przekonuje w rozmowie z RMF FM profesor Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 12 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Czekolady.

 • 71-latka ugrzęzła na bagnistym terenie. Uratowali ją policjanci

  ...71-letnia mieszkanka dzielnicy Wawer sama zadzwoniła pod numer alarmowy i poinformowała, że ugrzęzła na podmokłym, zarośniętym terenie. Z jej relacji zawiadamiającej wynikało, że nie jest w stanie się wydostać z bagna, do którego wpadła. Kobieta nie potrafiła też wskazać swojego dokładnego położenia. Opisywała funkcjonariuszom jedynie charakterystyczne fragmenty krajobrazu, które wokół...

 • 75 lat temu harcerze umieścili pierwsze "kotwice" na murach okupowanej Warszawy

  ...75 lat temu, 20 marca 1942 roku członkowie konspiracyjnej Organizacji Małego Sabotażu "Wawer" umieścili pierwsze "kotwice" - znak Polski Walczącej - na murach budynków okupowanej Warszawy.

 • W Warszawie odbyła sie ekshumacja Edwarda Duchnowskiego

  Na parafialnym cmentarzu w warszawskiej dzielnicy Wawer ekshumowano w czwartek wcześnie rano ciało sekretarza generalnego Związku Sybiraków Edwarda Duchnowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 • Warszawa: Kolejna wylinka węża nad Wisłą

  Na plaży znajdującej się w warszawskiej dzielnicy Wawer znaleziono fragmenty wylinki węża (powłoki zrzucanej przez zwierzęta w czasie linienia). Według eksperta ze stołecznego zoo nie należała ona do niebezpiecznego gatunku - informuje Polsat News.

 • Na cmentarzu w warszawskim Wawrze ekshumowano sekretarza generalnego Związku Sybiraków

  ...​Na parafialnym cmentarzu w warszawskiej dzielnicy Wawer ekshumowano o poranku sekretarza generalnego Związku Sybiraków Edwarda Duchnowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Trumna ma trafić do jednego z zakładów medycyny sądowej. Tam zostaną pobrane próbki do badań DNA, histopatologicznych, toksykologicznych i fizykochemicznych.

 • Wracamy do natury. Znów leczymy się ziołami

  ..."Obserwujemy powrót do natury. Ludzie zaczynają znów leczyć się ziołami, które mamy w najbliższym otoczeniu. Warto zacząć od kupienia w najbliższym sklepie ziół w doniczkach, postawić je na kuchennym parapecie i cieszyć się tym zapachem" - mówi w rozmowie z RMF FM prof. Iwona Wawer z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zdjęcia na temat: wawer
Wideo na temat: wawer
 • W Wawrze nerwowe oczekiwanie

  Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Wawer z niepokojem oczekują na nadejście fali kulminacyjnej. Do przelania się wody przez wały brakuje tam kilkudziesięciu centymetrów.

 • Fala przepływa przez Warszawę. Wały skutecznie chronią stolicę

  Poziom fali wezbraniowej na warszawskim odcinku Wisły stabilizuje się - o poranku miał 697 centymetrów. Od północy zanotowano jej przyrost jedynie o kilka centymetrów. Wały przeciwpowodziowe skutecznie chronią miasto przed zalaniem. Na Wale Miedzeszyńskim przy Moście Siekierkowskim do korony wału brakuje około dwóch metrów. W 2010 roku podczas powodzi woda sięgała prawie metr wyżej. Ta zapora oddziela Wisłę od Gocławia i Wawra, osiedli na których miesza w sumie kilkaset tysięcy osób. 4 lata...

 • Wysoka woda zagraża blokom na warszawskim Tarchominie

  Poziom Wisły w Warszawie wciąż się podnosi, obecnie wynosi 754 cm; stan alarmowy został przekroczony o ponad metr. Najbardziej zagrożone zalaniem są dzielnice Bielany, Tarchomin, Saska Kępa i Wawer. Podtopieniu uległy już nabrzeżne budowle na prawym (wschodnim) brzegu Wisły.