• Informacje na temat:

  wazow

Artykuły na temat: wazow
 • Warszawa: Nad Wisłą może przebywać niebezpieczny wąż

  Nad Wisłą w gminie Konstancin Jeziorna może przybywać niebezpieczny wąż - ostrzega w komunikacie Fundacja Animal Rescue Polska, która otrzymała zgłoszenie o znalezieniu prawie sześciometrowej wylinki. Jak się okazało jest to wylinka pytona tygrysiego.

 • Wąż intelektualista. Ale dalej podły

  Węże mogą być jeszcze bardziej inteligentne, niż nam się wydaje. Obserwacje przeprowadzone przez naukowców z San Diego State University w Kalifornii pokazują, że grzechotnik z gatunku Crotalus oreganus potrafi planować swoje ataki do tego stopnia, że odsuwa trawę przy ścieżce, by zachęcić ofiary do pojawienia się właśnie w tym miejscu. Pisze o tym na swej stronie internetowej tygodnik "New Scientist", cytując pracę opublikowaną na łamach czasopisma "The Southwestern Naturalist".

 • Tajlandia: Wąż zaatakował mężczyznę w toalecie

  Około trzymetrowy pyton zaatakował Tajlandczyka, gdy ten korzystał z toalety - donoszą zagraniczne media. Do zdarzenia doszło w środę, 25 maja. Mężczyzna przez 30 minut walczył z wężem, który przyssał mu się do penisa.

 • Ważą się losy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji

  Sejm nie zgodził się w piątek na odrzucenie projektu ustawy przewidującej powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie. Wnioski o odrzucenie złożyły PO i Nowoczesna. W Sejmie trwa głosowanie nad poprawkami.

 • "Fakt": Ważą się losy kilku ministrów

  W połowie listopada ma nastąpić rekonstrukcja rządu. Stanowiska stracą minister cyfryzacji Anna Streżyńska i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Ich resorty zostaną zlikwidowane. Kilka osób wciąż jest niepewnych swojego losu - czytamy we wtorkowym wydaniu "Faktu".

 • NIK: Polscy uczniowie za dużo ważą

  Programy w szkołach, które mają na celu zatrzymanie wzrostu liczby dzieci z nadwagą i otyłością na razie nie dały efektów; niepokojąca tendencja nie została zatrzymana - mówił prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski na posiedzeniu sejmowych komisji.

 • W Bonn ważą się losy wielkiej koalicji

  Zjazd SPD w Bonn w niedzielę zdecyduje, czy socjaldemokraci podejmą negocjacje o koalicji z chadekami Angeli Merkel.

 • Ponad 2-metrowy wąż zakradł się do domu. Mieszkańcy wezwali ochronę

  Na nieproszonego gościa natknęli się mieszkańcy domu w Monterrey w północno-wschodnim Meksyku. Do ich mieszkania zakradł się ponad dwumetrowy wąż. Interweniować musieli pracownicy ochrony cywilnej, którzy złapali gada i oddali go w ręce państwowej organizacji ochrony środowiska. Wąż, choć nie należał do jadowitego gatunku, mógł zaatakować człowieka gryząc go lub dusząc. Jego atak mógłby się skończyć poważniejszymi obrażeniami.

 • Australia: Wąż pod maską samochodu

  Podczas tankowania na stacji benzynowej kobieta zauważyła, że pod maskę jej samochodu dostał się wąż. Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Australii.

 • Niezwykłe odkrycie w krypcie Wazów na Wawelu. Zobacz zdjęcia i film!

  Niesamowite odkrycie na Wawelu. Podczas prac konserwatorskich w kaplicy Wazów odkryto pozostałości murów katedry z przełomu X i XI wieku oraz pozostałości kaplicy pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, ufundowanej w połowie XIII w. przez bpa Jana Prandotę.

Zdjęcia na temat: wazow
 • Atomowa Betty waży 137 kg i mierzy 6.5 m. Jest największym pytonem siatkowym w Australii
 • Atomowa Betty waży 137 kg i mierzy 6.5 m. Jest największym pytonem siatkowym w Australii
 • Aż pięciu pracowników parku musiało trzymać Betty podczas ważenia
Wideo na temat: wazow
Dyskusje na temat: wazow